קורס מטפלות במעונות יום סוג 1 במכללה האזורית צפת

המכללה האזורית צפת

אהבת? שתף ב:

קורס מטפלות סוג 1 במכללה האזורית צפת - היחידה ללימודי חוץ

 

המסלול אינו פעיל, למסלולים נוספים במכללה האזורית צפת לחצו כאן


החוק בישראל מאשר חופשת לידה בתשלום של שלושה חודשים וחצי ונשים יכולות להאריך את חופשת הלידה עד חצי שנה. זאת אומרת שהורים שאינם נשארים בבית ואינם יכולים להרשות לעצמם מטפלת צמודה, מכניסים את התינוקות שלהם למסגרת חינוכית בגיל צעיר כל כך. ההורים מפקידים את העוללים שלהם בידיים האמונות של המטפלת, שעליה להיות אדם נעים, מהימן שאוהב ילדים, אך לא די בכך. המטפלת צריכה להכיר את השלבים של התפתחות הילד, ללמוד לזהות את הצרכים של כל ילד ולעודד את הכישורים הרגשיים והמוטוריים של הילד.

 

קורס מטפלות סוג 1 מהווה את ההכשרה הבסיסית ביותר למי שרוצה לקבל את ההסמכה מטעם משרד הכלכלה. הקורס מקנה למשתתפים את כלל הידע הנדרש לעבודה במעון, הן מהצד החינוכי והטיפולי של הילד, הן מהפן של העבודה עם הורים לתינוקות והן מהפן התפעולי של המעון עצמו.

 

 

תכנית הלימודים

 

קורס מטפלות סוג 1 במכללה האזורית צפת נועד להכשיר מטפלים במעונות יום, מגיל לידה עד גיל 3 לפי הדרישות של חוק הפיקוח על המעונות. משתתפי הקורס לומדים כיצד לפתח את הכישורים הקוגניטיביים של התינוקות לצד היכולות המוטוריות והרגשיות שלהם. לשם כך התלמידים לומדים לשלב בשגרת הפעוטות פעילויות כמו משחקים, טיולים, סיפורים ועבודות יד, אשר אלה מסייעות הן בחיבור הרגשי בין המטפל לילד והן לכישורים שהילד צריך לפתח.

 

מתכונת הלימוד בקורס מטפלות מחולקת לשלוש חטיבות עיקריות: מקצועות תשתית שבהם לומדים על גישות חינוכיות ומתודות להוציאן לפועל וכן על הסביבה של הילד והשפעתה על ההתפתחות שלו; תורת המקצוע שבה לומדים על הטיפול במעון על התפקיד של המטפל בסביבת הילד; ומקצועות תומכים שבהם לומדים בטיחות ותחזוקה של המעון ועל התנאים היגייניים הנדרשים בו. כדי לקבל את תעודת הגמר מטעם משרד הכלכלה התלמידים צריכים לעבור בחינות חיצוניות ולהשתתף בעבודה מעשית טיפולית במעון.

 

מתכונת הלימוד

 

היקף הקורס הוא כ - 350 שעות לימוד אקדמיות. הלימודים מתקיימים אחת לשבוע במתכונת ערב.

 

נושאי לימוד

 

  • הורות ומשפחה
  • תפיסות חינוכיות
  • תפקידה של המחנכת
  • תכניות חינוכיות במעון    
  • יישומי מחשב
  • היגיינה ותזונה
  • התפתחות הילד    
  • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

המכללה האזורית צפת, הממוקמת במבנים העתיקים במרכז העיר צפת, נוסדה במטרה להציע מסלולי הכשרה מקצועיים לתושבי האזור. המכללה האזורית צפת מכשירה את הסטודנטים למגוון מקצועות מבוקשים במשק ומעניקה לבוגרים דיפלומות מוכרות ומוערכות. מסלולי ההכשרה במכללה האזורית צפת הם רב תחומיים והם כוללים את מקצועות ההנדסה, מקצועות טיפוליים, אמנות ועוד.

 

תנאי קבלה

 

המועמדים לקורס מטפלות סוג 1 צריכים להיות בוגרי 12 שנות לימוד עם ותק של שנה רצופה כמטפל במעון המאושר על ידי משרד הכלכלה.

 

תעודה

 

בוגרי הקורס יהיו זכאים לתעודת גמר ולתעודת מקצוע – מטפלות במעונות יום סוג 1 מטעם משרד הכלכלה. תעודות אלו יוענקו למי שיעמוד בהצלחה בדרישות הקורס ובבחינות החיצוניות של הכלכלה. כמו כן, הבוגרים יכולים לגשת ללימודי קורס מטפלות סוג 2.

 

למידע נוסף לחצו: המכללה האזורית צפת

עוד מסלולי לימוד - המכללה האזורית צפת