קורס הכנה לבחינה אקסטרנית מחנכות מטפלת בפעוטות במכללה האקדמית ספיר - המרכז ללימודי חוץ והמשך

קורס הכנה לבחינה אקסטרנית מחנכות מטפלת בפעוטות במכללה האקדמית ספיר - המרכז ללימודי חוץ והמשך

קורס מחנכות ומטפלות לפעוטות במעונות יום במרכז ללימודי חוץ ולימודי המשך במכללה האקדמית ספיר - הכנה לבחינה אקסטרנית


כיום, יותר ויותר ילדים בגיל הרך שוהים במהלך היום במעונות. מטרתם של המעונות הללו היא לדאוג לצורכיהם של הפעוטות בכל הרמות האפשריות, החל מטיפול בצרכים הפסיכולוגיים ובטיפוח הכישורים הקוגניטיביים באמצעות משחקים, טיולים, סיפורים ועבודות יד ועד לטיפול פרקטי הכוללת השגחה צמודה, האכלה והחלפת חיתולים. על הצוות במעון מוטלת אחריות רבה מאוד ולכן הוא צריך להחזיק בסמכות ובידע מקיפים.

 

היום ישנה דרישה גוברת לאנשי מקצוע בעלי הכשרה מתאימה להשתלבות במעונות יום. בקורס הכנה לבחינה אקסטרנית מחנכת/מטפלת לפעוטות בגיל הרך שמתקיים במרכז ללימודי חוץ ולימודי המשך של המכללה האקדמית ספיר מקבלים הכנה לבחינה אקסטרנית שעורך משרד הכלכלה לצורך קבלת ההסמכה לעבודה במעונות יום. בקורס מקבלים הכשרה פורמלית בכל ההיבטים שנוגעים לעבודה עם ילדים בגיל הרך במעון לצד הכנה ממוקדת לקראת המבחן.

 


תכנית לימודים

תכנית קורס מטפלות ממוקדת למקצוע ולצרכים של ילדים בגיל הרך. המשתתפים מתחילים ומתוודעים למקצועות תשתית, בהם תיאוריות חינוכיות ותפיסות שנוגעות להוראת פעוטות ולעבודה במעון היום. לאחר מכן, לומדים על התפתחותם של ילדים בגיל הרך מבחינה סנסו מוטורית, מבחינה שפתית וכן נלמדת העברה של תכנים באמצעות משחק.

מתכונת הלימוד

 

הקורס נפרש על פני כ - 30 שעות אקדמיות והוא מחולק ל - 10 מפגשים. שיעורים נערכים פעם בשבוע, בשעות אחר הצהריים והערב. משתתפי הקורס פותרים מבחנים לדוגמא שבאים להכין אותם לקראת מבחני ההסמכה של משרד הכלכלה.

 

סגל הוראה

 

רכזת הקורס היא בעלת ניסיון בתחום החינוך לגיל הרך ויועצת ארגונית למוסדות חינוך, בעלת הכשרה לניהול מעון יום וכן בתחום המנהל והמדיניות הציבורית.

 

על מוסד הלימוד


במרכז ללימודי חוץ של המכללה האקדמית ספיר מתקיימות הכשרות מקצועיות נוספות במסגרת חטיבת החינוך אלה כוללות קורס אבחון דידקטי וקורס הוראה מתקנת. נוסף על כך, ניתן ללמוד בקורסים נוספים כגון קורס גישור משפחה וגירושין, קורס הפעלת תינוקות במים, קורס הכשרת מנחי קבוצות וקורס הסמכת מאמנים אישיים.

 

תנאי קבלה


לקורס זה יכולים להתקבל מטפלים ומטפלות בעלי ניסיון של לפחות שנה אחת בעבודה עם ילדים מגיל לידה ועד גיל 3 שנים, במעונות בפיקוח חינוכי של משרד הכלכלה. עליהם להציג מסמך המאשר את עבודתם מטעם מנהלי המעון כולל סמל המוסד. כמו כן, עליהם לעבוד בפועל במעון במהלך הקורס. במסגרת תנאי הקבלה, על המועמדים להיות בוגרי 10 שנות לימוד לפחות ולהציג אישור רפואי מטעם רופא משפחה שמעיד על אי מניעה לעבודה עם פעוטות במעון.

תעודה

 

כדי לקבל את הסמכת המטפלות ומחנכות לפעוטות, יש צורך לעבור שני מבחנים חיצוניים מטעם משרד הכלכלה, מבחן עיוני ומבחן מעשי שמתקיים במעון. יש לציין כי המכללה האקדמית ספיר אינה מגישה את תלמידי הקורס למבחן זה וכי ההרשמה ותשלום עלויות האגרה מוטלות על אחריות התלמידים. כמו כן, לצורך קבלת הדיפלומה המשתתפים צריכים להיות נוכחים בכל השיעורים, להגיש את התרגילים לפי הנחיות המרצים ולקרוא את הספרות המקצועית בהתאם לדרישות.

 

 

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית ספיר
Whatsapp Whatsapp