קורס מטפלות לגיל הרך במכללת אור יהודה

מכללת אור יהודה

קורס מטפלות מחנכות לגיל הרך במכללת אור יהודה


מחנכים באהבה מגיל לידה


למסגרות החינוך יש חשיבות רבה בחייהם של ילדים. בהן הם מתפתחים מבחינה פיזית, רגשית ולימודית ומפתחים כישורים אשר משמשים אותם בהמשך דרכם. מטפלות ומטפלים מקצועיים הם אנשי ההוראה אשר אחראיים על ילדים בגיל הרך, בגילאי לידה עד שלוש שנים.


מטרתו של קורס מטפלות סוג 1  להעניק הכשרה מקיפה ויסודית לעובדים במעונות יום ובמסגרות לילדים בגילאים צעירים. המשתתפים במסלול מטפלות מחנכות לגיל הרך ביחידת לימודי התעודה של מכללת אור יהודה לומדים על מגוון ההיבטים בהתפתחות פעוטות ועל האופן בו ניתן לנהל את שגרת הפעילות במסגרת החינוכית. כמו כן, מכינה התכנית את התלמידים לקראת בחינות ההסמכה החיצוניות שעורך משרד הכלכלה.

 


תכנית הלימודים


בתחילת הקורס, סוקרים המשתתפים את השלבים השונים בהתפתחות פעוטות החל מגיל לידה ועד לגיל שלוש וכן בוחנים קשיים שונים ובעיות התפתחותיות ואת אופן הטיפול המתאים להן. הם גם דנים בדרכים בהן ניתן לסייע לפתח את הילדים מבחינה חברתית ולתרגל את מיומנויות התקשורת שלהם. כמו כן, הם בוחנים מספר שיטות חינוך ועקרונות יסוד בדידקטיקה. בהמשך, הם לומדים כיצד לנהל מבחינה ארגונית את הסביבה החינוכית במעונות יום, איך לבנות הפעלות שונות המותאמות לצרכי הילדים הצעירים ולשלב בהן מוזיקה, מחול וסיפורים.


מתכונת הלימוד


קורס מטפלות במכללת אור יהודה מתפרש על פני כ - 8 חודשים וכולל כ - 140 שעות הוראה אקדמיות. המפגשים נערכים אחת לשבוע בשעות אחר הצהרים והערב. במהלכם משלבים המשתתפים בין הרצאות עיוניות, תרגול מעשי של עקרונות הלימוד והכנה מודרכת לקראת בחינות ההסמכה.


נושאי הלימוד


הנה כמה מהנושאים שנלמדים בקורס מטפלות:

 

  • ספרות ילדים
  • ארגון סביבה חינוכית במעון
  • התפתחות תקינה של ילדים
  • בניית מערכי משחק והפעלות    
  • תנועה לגיל הרך
  • תקשורת בין ילדים
  • עקרונות בדידקטיקה
  • שילוב מוזיקה בהפעלות    
  • ועוד


על מוסד הלימוד


מכללת אור יהודה, אשר נוסדה בשנת 1998, היא מוסד לימוד להכשרה לקראת תעודת מקצוע. במכללה מתקיימים קורסים מגוונים במקצועות המסחר, הטיפול, השירות והחשבונאות, אשר משלבים בין לימודים עיוניים להתנסות מעשית על מנת לסייע לבוגרים להשתלב בהצלחה בשוק העבודה. מרבית התכניות מתקיימות במתכונת לימודי ערב ונערכות בשיתוף פעולה עם גופים, מוסדות וארגונים שונים ובפיקוחם.


תנאי קבלה


לקורס מתקבלים מועמדים בוגרי 10 שנות לימוד לפחות, בעלי ניסיון בעבודה של שנה ומעלה במעונות יום שמצויים בפיקוח של משרד הכלכלה, בהיקף של חצי משרה לפחות. 

 


תעודה


משתתפים המסיימים בהצלחה את הקורס ועומדים בכל חובות ההגשה והנוכחות, זכאים לקבל תעודת גמר המוענקת מטעם מכללת אור יהודה. על מנת לקבל תעודת מקצוע "מטפלת / מחנכת לגיל הרך", נדרשים הבוגרים לעבור בהצלחה בחינות חיצוניות לסיווג מקצועי שנערכות מטעם משרד הכלכלה. הבחינה מחולקת לשני חלקים, האחד עיוני והאחר מעשי שנערך במסגרת החינוכית בה עובדים המשתתפים.

למידע נוסף לחצו: מכללת אור יהודה
ssssssssss
Whatsapp Whatsapp