רוצה פרטים על לימודי מחזאות?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס מחזאות - יצטטו אותך על הבמה!

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי מחזאות? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי מחזאות
 
"דרמה קווין"?
 
האם אתם מחשיבים את עצמכם דרמטיים? אם אתם מוצאים את עצמכם לעיתים קרובות, מנהלים דיאלוגים משמעותיים בדמיון; אם אתם שואפים להביא לקדמת הבמה סוגיות חברתיות או קיומיות חשובות; אם יש לכם רעיון נהדר לסיפור מומחז; או שהתסריטים שלכם מתאימים יותר לתיאטרון מאשר לקולנוע – אולי כדאי לכם לשקול להשתתף בקורס מחזאות.
 
תכנית הלימודים
 
התכניות ללימודי מחזאות כוללות היכרות עם מחזות ועם יצירות ספרותיות שעובדו למחזות תיאטרון, והיכרות עם דרכי הפקתן על הבמה. המטרה היא לתת לסטודנטים הקשר תרבותי רחב ועשיר, על מנת שיהיה באפשרותם ליצור התכתבויות עדכניות עם טקסטים ידועים שונים בתחום האמנות. הסטודנטים לומדים כיצד בונים סצנה דרמטית, ואיך יוצרים סיפור מחזה (סינופסיס). הם מוכשרים בכתיבת דיאלוגים, ביצירת מונולוגים, בפיתוח דמויות דרמטיות, וכן הלאה.
 
במהלך הלימודים הסטודנטים נחשפים לשיטות כתיבה ולז'אנרים שונים של יצירה. הם עוסקים הן בכתיבה מקורית, והן בעיבוד של יצירות ספרותיות למחזות תיאטרון. משתתפי הקורס לומדים לפתח רעיון לכדי סיפור מחזה, הם לומדים על נקודות מבט דרמטיות ועל משמעות הבחירה בפרספקטיבה מסוימת. בנוסף, הם מתוודעים לעבודה של המחזאי למול הבמאי, ולטרנספורמציה שעובר המחזה במפגש עם השחקנים.
 
מתכונת הלימוד
 
הסטודנטים מתרגלים כתיבה באופן שוטף, וכותבים בעצמם מחזות קצרים וארוכים. הם משתתפים בסדנאות כתיבה ובערבי הקראה. הם זוכים למשוב על הטקסטים שהם כותבים, ולעתים אף לליווי אישי בתהליך היצירה. בנוסף, הסטודנטים משתתפים בסדנאות בהן הטקסטים שלהם נבחנים בצוות הכולל במאי ושחקנים. הם צופים ביצירות, מנתחים אותן בכיתה וכותבים בהשראתן טקסטים מקוריים חדשים. בחלק מן התכניות הסטודנטים אף באים לצפות בחזרות תיאטרון ונהנים ממפגשים עם יוצרים ושחקנים. המחזות פרי עטם של הסטודנטים זוכים לעיתים לחשיפה בפסטיבלים, ולעיני אנשי מפתח בתעשייה.
 
תנאי קבלה
 
בחלק מן המקומות המציעים לימודי מחזאות ידרשו מכם להגיש קטע כתיבה, ולעבור ראיון קבלה. בכדי להתקבל למסלולים מתקדמים תידרשו להגיש מחזה שכתבתם ולעבור ראיון אישי. במקומות מסוימים בוגרי מסלול למתחילים יכולים להתקבל באופן אוטומטי ללימודים במסלול מתקדמים. דרישה אפשרית נוספת היא גיל של מעל 25 והשכלה תיכונית לפחות.
 
עלות שכר הלימוד
 
קורס מחזאות קצר, הנמשך לאורך כשלושה חודשים יכול לעלות בין 2,400 שקלים ל – 3,200 ₪. מסלולים יותר מקיפים (של שנה) יכולים להגיע ל – 7,500 ₪. במסלולים מלאים של שלוש שנים או במסלולים המשלבים מחזאות עם תחום יצירתי נוסף (תסריטאות או משחק), שכר הלימוד מגיע ל – 14,100 שקלים לשנה. ההרשמה ללימודים כרוכה לעיתים בתשלום שיכול לעמוד על 234 ₪.
 
איפה לומדים?
 
  • בית הספר לכתיבת דרמה – הלימודים אפשריים במסלול חד חוגי או במסלול המשלב לימודי מחזאות ולימודי תסריטאות. התכנית אורכת שנתיים, ונערכת בקמפוס מכללת לוינסקי לחינוך בתל אביב. ישנם מסלולי בוקר ומסלולי ערב.

 

  • בית הספר למחזאים של תיאטרון בית לסין בשיתוף עם סדנאות הבמה – שם מציעים מסלול למתחילים ומסלול למתקדמים, כשכל אחד מהם מקיף 60 שעות (20 מפגשים). הלימודים כוללים מפגשים עם יוצרים, והמרכז האקדמי של התכנית הוא הדרמטורג והמנהל האמנותי של פסטיבל "פותחים במה". בבית ספר זה מציעים אף סדנת התמחות למחזאים מתחילים, כאלה שכבר זכו לחשיפה ראשונית. הלימודים נערכים ברמת גן ובתל אביב.

 

  • אספקלריא – בבית ספר זה לומדים בעיקר חבר'ה דתיים, ובו מתקיים קורס בהנחיית מחזאית מן הקאמרי. זוהי תכנית בת עשרה מפגשים, הנערכים בשעות הערב אחת לשבוע, כשכל מפגש נמשך שלוש שעות. הלימודים מתקיימים בירושלים.

 

  • דראפט – בית ספר לשחקנים יוצרים – הלימודים מתקיימים בחיפה, במרכז בית הגפן, ואורכים ארבעה חודשים. המפגשים נערכים אחת לשבוע בשעות אחה"צ והערב. בנוסף, ישנו מסלול מלא, המשלב כתיבה ומשחק, ונמשך שלוש שנים.
 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי מחזאות?

רוצה לדעת יותר על לימודי מחזאות?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

התאמה לתפקיד אמנותי

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

חוות דעת של סטודנטים: אמנות

התקבלו 91 דירוגים בציון ממוצע 4.2 מתוך 5

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp