קורס דוברות והסברה המכללה האקדמית ספיר - לימודי חוץ

המכללה האקדמית ספיר

קורס הסברה ודוברות במרכז ללימודי חוץ ולימודי המשך במכללה האקדמית ספיר

 

מסלול הלימוד אינו פעיל, למסלולים נוספים במכללה האקדמית ספיר לחצו כאן


להציג לעולם את הישראלי היפה


מדי יום עולים אלפי מסרים ותכנים בעלי אופי אנטישמי או אנטי ישראלי לכלי התקשורת. החל מפוסטים פוגעניים בפייסבוק ועד לרשומות בבלוגים של מובילי דעה ברחבי העולם, לתכנים אלה יכולה להיות השפעה הרת אסון על הדימוי של ישראל והקהילה היהודית. בישראל משקיעים היום מאמצים רבים בפעולות הסברה שבאת להציג את המצב לאשורו ולהראות לקהילות במדינות שונות לעולם את החיים בישראל כפי שהם.


קורס דוברות והסברה שמתקיים במרכז ללימודי חוץ ולימודי המשך של המכללה האקדמית ספיר מכשיר את תלמידיו לנהל ולהפעיל מיזמים הסברתיים בכלי המדיה השונים, בדגש על המדיה הדיגיטלית והרשתות החברתיות. במהלך הקורס לומדים איך לנהל מערכי הסברה בשגרה ובזמני חירום, תוך יצירת קשרים עם קהילות יהודיות מעבר לים. הקורס הוא פרי שיתוף פעולה בין המכללה לבין הסוכנות היהודית והפדרציה היהודית של צפון אמריקה.

 


תכנית הלימודים


במהלך הקורס דנים בחשיבות מלאכת ההסברה והדוברות בחיזוק המעמד של אזורים, יישובים ואירועים בכוח משאבי התקשורת. המשתתפים בקורס מכירים פלטפורמות מדיה דיגיטלית דרכן אפשר ליצור קשר עם קהלי יעד מגוונים ולהעביר מסרים ביעילות. הם רוכשים מיומנויות הסברה פוליטית וכן מיומנויות להתנהלות תקשורתית במצבי חירום בגזרת המדיה החברתית. כך הם לומדים לתפעל בלוגים, אתרי אינטרנט ופרופילים ברשתות חברתיות דרכן ניתן להעביר מסרים ולהתמודד עם מצבי חירום הסברתיים ברחבי העולם.


מתכונת הלימוד


הקורס כולל כ - 52 שעות אקדמיות והוא מחולק ל - 13 מפגשים. השיעורים נערכים אחת לשבוע בשעות הערב. התכנית כוללת שיעורים עיוניים לצד מפגשים עם אישים שעוסקים בדוברות ובהסברה בין לאומית, בהם מנתחים מקרים מן השטח.


נושאי הלימוד

 

 • עבודה מול התפוצות
 • טכניקות ניהול בלוגים
 • העברת מסרים לקהל
 • תקשורת בשעת חירום
 • אתיקה בהסברה בתפוצות
 • התאמה תרבותית לקהל היעד    
 • הפקת סרטונים
 • מיומנויות כתיבה
 • תיעוד בכלי מדיה
 • רשתות חברתיות
 • העבודה העיתונאית   
 • ועוד

 

סגל הוראה


רכזת הקורס היא יועצת פיתוח המשאבים של עמותה לקידום חברתי שהיא חברת וועד מנהל בתנועה לעתיד הנגב. יחד איתה מלמדים גם: מנכ"לית של חברה שעוסקת במדיה חברתית; מרצה לכתיבה במדיות תקשורתיות; צלם ומפיק של סרטונים ויראליים; כתב שטח; מנהל מערך ההסברה של משרד ראש הממשלה; עורך דין שמומחה לאתיקה בתקשורת ובהסברה; ומרצים נוספים.


על מוסד הלימוד


במרכז ללימודי חוץ של המכללה האקדמית ספיר ניתן למצוא עוד שלל הכשרות מקצועיות. בין הקורסים אפשר למנות קורס גישור, קורס ניהול ופיתוח קהילות, קורס אימון, קורס הכשרת מנחי קבוצות ועוד מגוון של קורסים בתחומים כגון חשבונאות, מחשבים, עיצוב וניהול.


תנאי קבלה


לתכנית זו יכולים להתקבל מועמדים בעלי יכולות הבעה גבוהות בעל פה ובכתב, בשפה האנגלית ובשפה העברית.


תעודה


תלמידים שמשלימים את הקורס בהצלחה זכאים לקבלת תעודת גמר מטעם המכללה האקדמית ספיר - המרכז ללימודי חוץ ולימודי המשך.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית ספיר

ssssssssss

מתוך פורום המכללה האקדמית ספיר

מתי קורס הרפלקסולוגיה הקרוב ביותר
מריאנה
ללא תגובה
תנאי קבלה ללימודי כלכלה וחשבונאות
אלונה
ללא תגובה
משך ותנאים לקבלה לקורס רפלקסולוגיה
קרן
ללא תגובה
קורס לגברים בלבד בעיסוי
נהוראי
ללא תגובה
הסבה לעבודה סוציאלית בספיר
שיימא
ללא תגובה
לימודי בדיקות תוכנה לנוער בסיכון
שירה רחמים
ללא תגובה
מתי מתחיל קורס חשמלאי מוסמך?
פאדי
ללא תגובה
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp