קורס מדריכי הורים המכללה האקדמית ספיר - לימודי חוץ

שירות אישי - צור קשר
קורס מדריכי הורים המכללה האקדמית ספיר - לימודי חוץ

קורס הכשרת מדריכי הורים במכללה האקדמית ספיר - המרכז ללימודי חוץ

 

במרכז ללימודי חוץ של המכללה האקדמית ספיר מתקיים קורס להכשרת מדריכי הורים. בקורס זה מכשירים מדריכי הורים בגישת "בשביל ההורות", בתכנית משולבים כלים יישומיים מתחום הפסיכולוגיה החיובית.


בקורס הדרכת הורים יכולים העובדים עם הורים וילדים לקבל כלים לפיתוח קריירה בעלת שליחות וייעוד, שבו ניתן לממש את הידע והכלים שברשותם כדי לסייע להורים. המסלול יכול להתאים גם למי שעוסקים בתחום בפועל ומעוניינים להעמיק את הידע שברשותם ולרכוש כלים נוספים להעצמה ומימוש הפוטנציאל. הכלים הנרכשים במהלך הקורס יכולים לסייע לבוגריו להשתלב במקצוע מבוקש, רב השפעה ומתגמל, מדריכי הורים יכולים לעבוד כעצמאיים או לחלופין להשתלב בקליניקות וחברות המציעות שירותי ייעוץ וסיוע להורים ולמשפחות. כמו כן, מטפלים יכולים להשתמש בכלים הנלמדים כדי להציע מענה מקיף ויעיל יותר למטופלים בקליניקות שלהם, וכך לסייע להם בהתמודדות עם אתגרים במסגרת המשפחה.

 

 

תכנית הלימודים


קורס הדרכת הורים מתקיים בשיטת "בשביל ההורות", שיטה המשלבת כלי מתחום ה - NLP ופסיכולוגיה חיובית, עיקרה של שיטה זו הוא בהעצמה של חוזקות ההורים והילדים לצורך מימוש הפוטנציאל הטמון בהם. גישה זו מותאמת לאתגרי הורים במאה ה - 21, בשילוב עם תיאוריות מוכרות מהתחום, כדי להקנות למשתתפים נקודת מבט חדשנית על תהליכי הדרכת ההורים.


משתתפי הקורס לומדים כיצד לפתח מיומנויות הקשבה יעילות הנדרשות לזיהוי והבנה של מקורות הקושי של הורים וילדים, מתוך שאיפה לספק להם פתרונות המותאמים אישית למצבם. הם נחשפים למודלים פרקטיים שאותם יכולים ההורים ליישם בחיי היום יום וכך להעלות את רמות האושר שלהם ושל ילדיהם ולשפר את האווירה ואת דפוסי התקשורת בבית. נוסף על כך, משתתפי הקורס יכולים להשתמש בכליהם נלמדים כדי לסייע להורים להגיע להורות מאושרת ומספקת יותר, וכן ליישם כלים אלה על חייהם ודפוסי ההורות הפרטיים שלהם.

 

מתכונת הלימוד


היקפו של הקורס הוא כ - 5 חודשים, הוא מורכב מ - 23 מפגשים וכולל 115 שעות לימוד אקדמיות ו - 16 שעות המוקדשות לביצוע סטאז' מעשי, שבו המשתתפים יכולים ליישם הלכה למעשה את העקרונות הנלמדים בעבודה עם הורים. המפגשים בקורס מתקיימים אחת לשבוע בשעות אחר הצהריים והערב.

 

על מוסד הלימוד


במרכז ללימודי חוץ של המכללה האקדמית ספיר נלמדים לימודי תעודה בתחומים כגון חינוך, ניהול עסקי, עיצוב, פיתוח חקלאי, תעשייה וניהול, תרבות ויצירה, תרפיה ושיקום ועוד. מסלולים אלה ללימודי תעודה ממוקדים לצורכי התפתחות אישית ומקצועית ובניית קריירה, כאשר במהלכם ניתן לרכוש מיומנויות הנדרשות להשתלבות בשוק העבודה.


קורסים נוספים בתחום ההנחיה והייעוץ המתקיימים במרכז ללימודי חוץ כוללים קורס גישור משפחה, קורס הנחיית קבוצות, קורס קואצ'ינג, קורס פוטותרפיה, קורס הנחיית מיינדפולנס ועוד. בקורסים אלה יכולים מטפלים, מחנכים וכן המעוניינים להשתלב בקריירה טיפולית לרכוש ידע וכלים פרקטיים החיוניים בתהליכי תרפיה וייעוץ. ברבים מבין הקורסים משולבת התנסות מעשית, סטאז' או סדנאות לצורך פיתוח כלים פרקטיים הנדרשים במקצועות הנלמדים והיכרות עם אתגרים עכשוויים מתוך העשייה המקצועית.

 

תנאי קבלה


קורס הכשרת מדריכי הורים מיועד לעוסקים בתחומי הטיפול והמשפחה, וכן למורים, ליועצי שינה ולדולות שברצונם לרכוש ידע בתחום הנחיית ההורים כדי לקדם עצמם מבחינה מקצועית. מומלץ לפנות אל מוסד הלימוד לצורך קבלת המידע העדכני והמלא אודות תנאי הקבלה לקורס זה.

 

תעודה


בוגרי הקורס אשר עומדים בהצלחה בדרישות הפדגוגיות, משלימים את הסטאז' ומגישים את כל המטלות הלימודים זכאים לקבל תעודת הסמכה כמדריכי הורים, המוענקת על ידי המכללה האקדמית ספיר ומרכז ההדרכה ההורית "בשביל ההורות".

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית ספיר
Whatsapp Whatsapp