קורס מזכירות רפואית במכללת אור יהודה

שירות אישי - צור קשר

מכללת אור יהודה

קורס מזכירות רפואית ביחידת לימודי התעודה של מכללת אור יהודה


עזרה מקצועית ומקיפה במרפאה


מערכת הבריאות במדינת ישראל עוברת בתקופה האחרונה מהפכת התייעלות מקצועית ושירותית. עובדי מזכירות רפואית פועלים במוסדות רפואיים ובארגונים שונים והם אחראיים על הטיפול במסמכים הרשמיים, על תפעול ההיבטים המנהלתיים ביחידות השונות ובסיוע לצוות הרפואי. השכלולים הטכנולוגיים ומגמת המחשוב מסייעת לשפר את השירותים המוצעים ולהגביר את ההבנה והתמיכה בלקוחות.


ביחידת לימודי התעודה של מכללת אור יהודה מתקיים קורס מזכירות רפואית, שמכשיר עובדים במקצועות מנהליים במערכת הבריאות הציבורית והפרטית. בוגרי התכנית יכולים להשתלב בתפקידי מזכירות במוסדות רפואיים, מחקריים ומדעיים, כמו למשל קופות חולים, מחלקות בבתי חולים, בחברות פרטיות לשירותי רפואה ובמערכת שירות בתי הסוהר והביטחון. הקורס נערך בפיקוח של משרד הכלכלה.

 


תכנית הלימודים


המשתתפים בתכנית לומדים על חובותיהם ותפקידיהם השונים של מזכירים רפואיים, על סוגי המסמכים בהם הם נדרשים לטפל ועל הניהול המנהלי השוטף של היחידה. כמו כן, הם דנים בתפעול המזכירות בסוגי מחלקות שונים ובמסגרות נוספות כמו מרפאות ומכוני מחקר רפואיים. בנוסף לכך, הם מכירים את ההתפתחויות הטכנולוגיות בענף ואת השכלולים העדכניים שנועדו לייעל את העבודה ולאפשר שרות מקצועי יותר ללקוחות.


מתכונת הלימוד


קורס מזכירות רפואית במכללת אור יהודה מתפרש על פני כ - 340 שעות לימוד אקדמיות המחולקות ל - 70 מפגשים. אלו נערכים פעמיים בשבוע בשעות אחר הצהרים והערב, ובמהלכם לומדים המשתתפים בהרצאות עיוניות פרונטליות, בסיורים לימודיים ובתרגולים מעשיים.

 

תכנית הלימודים מחולקת ל - 6 פרקים עיוניים ול - 4 פרקים מעשיים. על המשתתפים לקחת חלק ב - 60 שעות סטאז' יישומי, המתקיים בבתי חולים ובמרפאות ובמסגרתו מיישמים התלמידים את העקרונות שנלמדים בכיתה.


נושאי הלימוד


הנה כמה מהנושאים שנלמדים בקורס מזכירות רפואית:

 

  • מונחים רפואיים
  • תקשורת בין אישית
  • הדפסה והפקת מסמכים
  • עבודה ממוחשבת וטכניים
  • ניהול וארגון במערכת הבריאות
  • מבנה מערכת הבריאות בישראל
  • פיזיולוגיה ואנטומיה של גוף האדם    
  • ועוד  


על מוסד הלימוד


מכללת אור יהודה הוקמה לפני כ - 18 שנה, ומתקיימים בה מסלולים שונים לקבלת תעודת מקצוע. הקורסים נוגעים במגוון נושאים כמו שירות, חשבונאות, טיפול ומסחר, ומרביתם מתנהלים במתכונת לימודי ערב. חלק מהתכניות נערכות בשיתוף פעולה עם ארגונים וגופים ממשלתיים שונים, במטרה לסייע לבוגרי המכללה להשתלב בתפקידים מבוקשים בשוק העבודה. בנוסף ניתן ללמוד במכללה לתואר ראשון ושני של האוניברסיטה הפתוחה במקצועות מדעי החברה, הדמוקרטיה והממשל.


תנאי קבלה


לקורס מזכירות רפואית מתקבלים מועמדים בוגרי 12 שנות לימוד לפחות שברשותם תעודת גמר מטעם בית ספר תיכון. הם נדרשים לעמוד בהצלחה בבחינות מיון פנימיות שעורכת המכללה לקביעת רמת האנגלית והעברית. מתאימים שעומדים בדרישות הסף מוזמנים לריאיון אישי שנערך בפני ועדת קבלה.

 


תעודה


משתתפים המסיימים בהצלחה את לימודיהם בתכנית ועומדים בכל חובות ההגשה והנוכחות, זכאים לקבל תעודת גמר המוענקת מטעם יחידת לימודי התעודה של מכללת אור יהודה. כמו כן, הם מקבלים תעודת מקצוע "מזכירות רפואית", המוענקת מטעם משרד המסחר והכלכלה.

למידע נוסף לחצו: מכללת אור יהודה

חוות דעת של סטודנטים על אור יהודה - קורס מזכירות רפואית

התקבלו 2 דירוגיםבציון ממוצע: 5.0 מתוך 5

המרכז ללימודים אקדמיים
23/11/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אוהב הכול התלמידים טובים וגם המרצים והשירות טוב אין מילים הכל טוב ויפה

על הקמפוס

קמפוס נפלא אין מילים רק בעיה אחד של החניה הצמודה לקמפוס וקצת טענה על האוכל בקפיטריה

טיפים

אני ממליץ למי שמתעניין בלימודים רק - באור יהודה.

מכללת אור יהודה
27/05/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אני אוהבת אווירה טובה, קלות ההגעה מעבודה, סידור ימים ושעות הלימודים, קשר נדיב של המרצים, רמת המקצוענ קרא עוד...

על הקמפוס

מצאתי חברים ללמודים, שונות הדעת לא מפריע בכלל , כולם חברים לכולם, עוזרים אחת לשני, ושמחים לבוא ללימו קרא עוד...

טיפים

לא לפחד, ללכת ללמוד , כי זה מפתח את האישיות, ולא משנה מה תילמדו ותעשו עם זה בעתיד. תמיד תבדקו אפשרות קרא עוד...


לכל חוות הדעת
ssssssssss
Whatsapp Whatsapp