קורס מזכירות רפואית במכללה המשותפת

שירות אישי - צור קשר

המכללה המשותפת

קורס הכשרת מזכירות רפואיות במכללה המשותפת

יחסי אנוש במרפאה

 

מזכירות ומזכירים נדרשים להפגין ידע מקצועי בתחומים שונים כדי לעמוד בעבודתם שכוללת משימות רבות. בין היתר הם אחראיים על תפעול של טכנולוגיות לקבלה ולהפצה של מידע וכן הם משמשים גורם תקשורת מרכזי מול ממשקים מקצועיים כמו ספקים ולקוחות. מכאן עולה הביקוש מזכירים איכותיים ומיומנים בענפי המשק השונים, ביניהם גם בתחום הרפואה. מרפאות, קופות חולים ובתי חולים זקוקים כולם למזכירים שיוכלו לנהל את המערך האדמיניסטרטיבי שהוא חלק בלתי נפרד מפעולת גוף הטיפול.


המכללה המשותפת מציעה קורס מזכירות רפואית, כהתמחות בתוך המסלול להכשרת מנהלי לשכה. התכנית מעניקה כלים מקצועיים רבים לניהול של משרד רפואי. כמו כן, המסלול מעמיק במיומנויות רישום רפואי ומכיר לתלמידיו מונחים רפואיים חשובים, דרכם הם יכולים לסייע להעלות את רמת השירות שניתן במוסדות הרפואה בישראל. בפני בוגרי המסלול נפתחות אפשרויות לתעסוקה במוסדות רפואיים ציבוריים ופרטיים. המסלול מוצע בסניף המכללה בסכנין.

 


תכנית לימודים

במהלך קורס מזכירות רפואית עוסקים בסוגיות מרכזיות במזכירות בכירה ושמים דגש על אדמיניסטרציה בעולם הרפואי. תחילה המשתתפים מתוודעים למונחים באנטומיה, בפיזיולוגיה ובטוקסיקולוגיה ומכירים סוגים שונים של מחלות וטיפולים רפואיים שניתנים בקליניקות, במעבדות ובמכוני בדיקה. כמו כן, הם לומדים סוגיות אתיות שנוגעות למזכירים ובמקביל רוכשים מיומנויות מקצועיות שיכולות לסייע להם להעניק שירות איכותי ויעיל יותר ללקוחות המרפאות.

 

מתכונת הלימוד

 

היקפו של הקורס הוא כשלושה חודשים והוא כולל כ - 45 שעות הוראה אקדמיות. התכנית כוללת כ - 11 מפגשים שמתקיימים בערבים פעם או פעמיים בשבוע. במהלך המסלול התלמידים משלבים בין למידה עיונית לבין תרגול מעשי של מיומנויות המנהל שנלמדות.

 

נושאי הלימוד

 

מבין הנושאים שנלמדים במהלך הקורס אפשר לכלול גם:

 

 • אנטומיה ופיזיולוגיה
 • חוק ואתיקה ברפואה
 • רמת שירותי בריאות
 • סוגי מעבדות ומכונים
 • תפקידי מזכירים רפואיים
 • עקרונות במדעי הבריאות    
 • טוקסיקולוגיה
 • שיפור השירות
 • ניתוחים ומחלות
 • רישום ומינוח רפואי    
 • ועוד

 


על מוסד הלימוד

 

המכללה המשותפת מציעה שלל מסלולי הכשרה מקצועית בענפי המנהלה והניהול, לצד הכשרות נוספות בענפים כמו חשבונאות, עיצוב, טיפול, ביטחון והכשרת טכנאים. בין היתר מתקיימים קורס מזכירות משפטית, קורס מנהל עסקים, קורס הנהלת חשבונות 1+2, קורס ניהול משרדים ממוחשבים וקורס סייעות לרופאי שיניים. תכניות הלימוד במוסד מתעדכנות בהתאם לדרישות השוק ומציעים לתלמידים כלים שחשובים להתקדמות מקצועית או להסבה. למכללה סניפים בפרישה ארצית, בחיפה, בנתניה ובחדרה.

 

תנאי קבלה


לקורס זה יכולים להתקבל בוגרי 12 שנות לימוד ומעלה, שעוברים ראיון קבלה אישי. מועמדים שהם בוגרי 11 שנות לימוד בלבד צריכים לעבור ראיון בפני וועדת קבלה במכללה כדי להתקבל.

 

 

תעודה

 

משתתפים שעומדים בדרישות הנוכחות ובכל חובות התכנית, לרבות הגשה של כל המטלות, מעבר המבחנים הפנימיים והשלמת פרויקט הגמר המסכם זכאים לקבל תעודת הסמכה "מזכירות עם התמחות רפואית" שניתנת על ידי המכללה המשותפת.

מתוך פורום המכללה המשותפת

מה מחיר קורס חוקרים פרטיים?
יאיר
ללא תגובה
הצעת מחיר להרשמה למוסד
לריסה
ללא תגובה
קורס משכנתאות ובנקאות במכללה המשותפת
רוזאן
ללא תגובה
קורס סייעת גני ילדים
Haneen Fahmawe
ללא תגובה
לימודים בקשר לקידום מכירות
שמי בוקבזה
ללא תגובה
קורס בנקאות - איפה לומדים?
הבה אלפנאדקה
ללא תגובה
קורס סייעות גן ילדים
יוליה קולשוב
ללא תגובה
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp