רוצה פרטים על קורס מור ומרקם?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס הכנה למור ומרקם

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס מור ומרקם? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס הכנה למבחן מו"ר ומרק"ם


מגיעים ללימודי הרפואה בהצלחה


מו"ר ומרק"ם הם מבחנים למיון המועמדים ללימודי רפואה. בניגוד לבגרויות ולפסיכומטרי, שמודדים ידע וחומר עיוני, בחינות אלה תפקידן לאפיין את המועמדים לפי משתנים כמו אישיות, מודעות עצמית, תקשורת בין אישית ויכולת להתמודד עם לחץ ומצבים מורכבים. המבחנים כוללים שני חלקים, אחד כולל מרכז הערכה בו משתתפים בסימולציות מעשיות אישיות וקבוצתיות ובראיונות אישיים שנבחנים על ידי פסיכולוגים. כמו כן, המשתתפים צריכים לענות על כמה שאלונים, שחלקם כוללים שאלות על רקע ביוגרפי ואחרים בוחנים יכולות התמודדות עם מצבים כללים, שאינם קשורים לרפואה. שני שלבים אלה נערכים בימים נפרדים.


מבחני מו"ר ומרק"ם דומים מאוד זה לזה, אולם הם נערכים במרכזי הערכה נפרדים, כאשר הנבחנים אינם יכולים לבחור באיזו מערכת ייבחנו. בדרך כלל, מועמדים ללימודי רפואה בטכניון או באוניברסיטת תל-אביב נבחנים במבחן מו"ר בעוד מועמדים לאוניברסיטה העברית נבחנים בבחינת מרק"ם. ניתן לגשת למבחן אחת לשנה בלבד.


קורס ההכנה למבחני מור ומרק"ם מאפשר למשתתפים להכין את עצמם באופן הטוב ביותר לקראת בחינות המיון, על מנת שיוכלו להגיע לימי ההערכה כשהם בטוחים בעצמם ובעלי היכרות עם הנדרש מהם. המסלולים מורכבים במרביתם מסימולציות ומניתוחים של תפקוד התלמידים והם כוללים הדרכות אישיות על ידי מרצים ופסיכולוגים.


למי מיועד הקורס


קורס זה מתאים למועמדים שנמצאים בתהליכי המיון לתכנית השש שנתית ללימודי רפואה באוניברסיטאות ברחבי הארץ: הטכניון, האוניברסיטה העברית ואוניברסיטת תל-אביב. המסלול מיועד למשתתפים שברצונם להכיר מראש את מבנה הבחינה על מנת לשפר את סיכויי ההצלחה שלהם במבחני המיון.


תכנית הלימודים


המשתתפים בקורס ההכנה מכירים את מבנה הבחינות מו"ר ומרק"ם ואת שלבי המיון השונים. הם בוחנים תכונות אופי שונות אותן מומלץ להדגיש ביום המבחן ודנים בדרכים להבלטת כישוריהם במהלך ראיונות אישיים. הם גם מתרגלים עבודה בקבוצה במהלך סימולציות, דרכן הם לומדים להתמודד עם דילמות ואירועים שנוגעים לרפואה וליחסי אנוש. כמו כן, הם סוקרים שאלות נפוצות של הבוחנים וכך יכולים לתרגל ניסוחים מראש.


מתכונת הלימוד


קורסי ההכנה מתפרשים לרוב על פני מספר ימים ונערכים במתכונת מרוכזת. המשתתפים לוקחים חלק בתרגולים כיתתיים ובהדרכות אישיות שמלוות גם בשיחות עם פסיכולוגים. כמו כן, הם מבצעים מספר סימולציות שמדמות את יום הבחינה ומאפשרות לתלמידים להתמודד עם מגוון סיטואציות עמן מתמודדים רופאים. בחלק מן המוסדות התלמידים מקבלים גם ערכות לימוד באמצעותן הם יכולים להמשיך לתרגל באופן עצמאי, גם לאחר הקורס.

 


נושאי הלימוד

 

 • יכולות שיפוט אישיות
 • יחס לסמכות
 • פתרון שאלונים בכתב
 • מבחנים ביוגרפיים
 • יכולת העברת מסרים
 • תפקוד בתנאי לחץ
 • תודעת שירות ברפואה
 • מבנה ותכני המבחן
 • רגישות אנושית לחולים
 • דינאמיקה קבוצתית
 • דילמות ואתיקה רפואית
 • התמודדות עם ראיונות אישיים    
 • ועוד


תנאי קבלה


קורס ההכנה למבחן מור אינו מציב תנאי קבלה ויכולים ללמוד בו כל מי שמעוניינים לרכוש הכנה לקראת מבחני המיון ללימודי הרפואה.


מוסדות

 

 

 • בית הספר האמריקאי לרפואה (ברחבי הארץ): בית הספר הוא מרכז הכנה לקראת לימודי רפואה בארץ ולימודי רפואה בחו"ל. התלמידים בקורס הכנה למור ולמרקם לומדים על מבנה המבחנים ומקבלים כלים למיצוי היכולות האישיות שלהם. מלבד קורסים אלה, מציעים בבית ספר גם קורסי הכנה למבחני ההסמכה לאחיות, קורס הכנה למבחן הרישוי הבין לאומי לרופאים וקורסי הכנה למבחן מירב. לבית הספר סניפים בפרישה ארצית בערים חיפה, תל אביב , רמת גן, באר שבע וירושלים.

 

 

 • XTRA STUDENT (תל אביב): מרכז הכנה זה מטעם אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת תל-אביב מציע קורסי הכנה לקראת מבחן מו"ר וגם בחינות כמו GMAT ו - GRE ביוכימיה. בקורס מור התלמידים משתתפים בסימולציות ותרגולים בקבוצות קטנות וגם לומדים איך ממלאים את השאלונים בכתב. הקורס כולל כ - 16 שעות שמחולקות ל - 4 מפגשים שבועיים.

 

 

 • מכון נועם (תל אביב וחיפה): במכון נועם מכינים מועמדים לקראת מבחני קבלה ובחינות פסיכוטכניות. מסלול ההכנה למו"ר כולל מפגשים אישיים בני מספר שעות במהלכם מתרגלים הצגה של כישורים דרך ראיונות ומתחקרים את הביצוע במשחקי תפקידים.

 

 

 • מכון הדס (תל אביב): מכון הדס מציע קורס הכנה לבחינת מו"ר שכולל כ - 4 סימולציות וניתוח התוצאות באופן אישי עם פסיכולוגים. התכנית מכינה לראיונות האישיים, לשאלונים הכתובים ולדילמות הרפואיות בבחינה.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס מור ומרקם?

רוצה לדעת יותר על קורס מור ומרקם?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

חוות דעת של סטודנטים: קורס הכנה

התקבלו 2,115 דירוגים בציון ממוצע 4.1 מתוך 5

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp