קורס שיבוץ מתקדם לצורפות במכללה האקדמית ספיר - לימודי חוץ

שירות אישי - צור קשר
קורס שיבוץ מתקדם לצורפות במכללה האקדמית ספיר - לימודי חוץ

קורס שיבוץ מתקדם לצורפות במכללה האקדמית ספיר - המרכז ללימודי חוץ

 

במרכז ללימודי חוץ של המכללה האקדמית ספיר מתקיים קורס שיבוץ מתקדם לצורפות. זהו קורס המשך לקורס השיבוץ הבסיסי המתקיים במרכז ללימודי חוץ, שבו יכולים המשתתפים בוגרי הקורס הבסיסי להמשיך ולהכיר טכניקות מקצועיות ומתקדמות בתחום השיבוץ. במהלך הקורס מתמקדים בבנייה של תשתיות שיבוץ מנקודת מבטם של הצורפים, נחשפים לטכניקות שונות ומכירים דרכים לשיבוץ מורכב על גבי תכשיטים.


משתתפים בקורס זה יכולים להרחיב את סל הכלים המקצועי שברשותם בתחום השיבוץ וכך להציע שירות מקיף יותר ללקוחותיהם. הם יכולים ליישם את הידע והכלים הנרכשים בעבודתם בסטודיו וליצור מגוון רחב של תכשיטים מקוריים בהתאם לסגנון האישי.

 

תכנית הלימודים


משתתפים בקורס זה מרחיבים את הידע בתחום שיבוץ אבני החן ומשכללים את הטכניקה האישית בתכשיטנות וצורפות. הם מתמקדים בשיטות לבנייה של שאטונים, כלומר בתים לשיבוץ של יהלומים בתכשיטים, ובאופן הנכון לשיבוץ תשתיות ולביצוע של הלחמות. בין היתר הם לומדים על שאטונים מולחמים עגולים ומרובעים.


בהמשך התכנית לומדים על תהליך שיבוץ היקפי של אבנים על גבי טבעות, וכן שיבוץ של אבן גדולה באמצעות שיניים. הם לומדים גם על טכניקות לשיבוץ של אובייקטים מורכבים בתכשיט. הם מכירים את הטכניקות המקצועיות וגם מתנסים בהן בעצמם במסגרת תרגילים, מטלות הגשה ופרויקט, וזאת בליווי של סגל ההוראה שלו ניסיון רב בתחום השיבוץ והצורפות.

 

מתכונת הלימוד


הקורס למתקדמים כולל 84 שעות לימוד אקדמיות ומחולק ל - 12 מפגשים, שאורכו של כל אחד מהם כ - 7 שעות לימוד. השיעורים מתקיימים אחת לשבוע במתכונת בוקר.


לאורך הקורס משולב לימוד עיוני עם התנסות מעשית בליווי והדרכה צמודים של מרצה הקורס. המשתתפים לוקחים חלק בעבודה אישית בטכניקות הנלמדות וכך מפתחים את הסגנון האישי ואת היצירתיות. כמו כן, הם מגישים עבודות ומטלות שונות לאורך המפגשים ועורכים ניתוח וביקורת של עבודות בכיתה, כדי לתרגל מיומנויות ביקורת במסגרת למידת עמיתים. לקראת סיומו של הקורס נערך תרגיל מסכם שבו מיישמים את מכלול הכלים הנלמדים לאורך ההכשרה במסגרת עיצוב של תכשיט משובץ לבחירת המשתתפים.

 

נושאי הלימוד


בין הנושאים אשר נלמדים במהלך הקורס למתקדמים נכללים גם:

 

 

  • פרחי שיבוץ
  • שאטונים מולחמים
  • שיבוץ היקפי טבעות
  • שיבוץ שיניים בטבעות
  • ועוד

 

על מוסד הלימוד


בתחום הצורפות והתכשיטנות, ניתן למצוא קורסים נוספים במרכז ללימודי חוץ של המכללה האקדמית ספיר, ביניהם קורס מבוא לצורפות ועיצוב תכשיטים, שבו יכולים חסרי ניסיון קודם בענף לרכוש מיומנויות יסוד לעיצוב תכשיטים מסוגים שונים; קורס צורפות למתקדמים - פיסול ומודלים בשעווה, שבו יכולים ללמוד בוגרי הקורס הבסיסי ולהכיר טכניקות לעיצוב תכשיטים באמצעות שימוש במודלים משעווה ויציקות; וקורס שיבוץ לצורפות המיועד לבעלי ניסיון בצורפות, שבו ניתן ללמוד על תהליך שיבוץ אבנים מבניית התשתיות ועד לשיבוץ האבנים במקומן.


נוסף על כך, ביחידה ללימודי חוץ מתקיימים קורסים בענפים נוספים, כגון עיצוב ומדיה, ניהול, ייעוץ והנחיה, חשבונאות, חינוך, תרפיות, אמנות ועוד. בהכשרות מקצועיות אלה יכולים עובדים להרחיב את סל הכלים המקצועי או לרכוש את הידע הנדרש למעבר הסבה.

 

תנאי קבלה


קורס זה מיועד לבוגרי קורס שיבוץ לצורפות המתקיים במכללה האקדמית ספיר. מומלץ לפנות אל מוסד הלימוד לצורך קבלת המידע העדכני והמדויק ביותר לגבי תנאי הקבלה למסלול.

 

תעודה


למשתתפים העומדים בהצלחה בכל הדרישות בקורס ניתנת תעודת גמר מטעם המרכז ללימודי חוץ - המכללה האקדמית ספיר. כדי לקבל את התעודה יש להיות נוכחים ב - 85% לפחות מכלל השיעורים, להגיש את כל התרגילים והמטלות ולהשלים את פרויקט סוף השנה.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית ספיר
Whatsapp Whatsapp