קורס עיסוי רפואי במכללה האקדמית ספיר, המרכז ללימודי חוץ

המכללה האקדמית ספיר

קורס עיסוי רפואי במרכז ללימודי חוץ והמשך של המכללה האקדמית ספיר


המגע שעושה פלאים


עם העלייה ההולכת וגוברת בהכרה ברפואה האלטרנטיבית גם גישות העיסוי הרפואי הולכות והופכות מבוקשות יותר ויותר. ישנן שלל אפשרויות למימוש העיסוי, ניתן להשתמש בו למגוון של תסמינים פיזיים ורגשיים או לשלב אותו עם טיפול בגישות אחרות ועם טיפולים ברפואה משולבת. עיסוי רפואי יכול להקל על מגוון רחב של תופעות, החל מבעיות אורתופדיות וכאבים שונים עד לקשיים נפשיים, חרדות ומתח.


בקורס עיסוי רפואי אשר נערך במרכז ללימודי חוץ והמשך של המכללה האקדמית ספיר ניתן לקבל סל נרחב של כישורים לבניית סגנון עיסוי אישי. תלמידי הקורס מקבלים את הידע לטפל במגוון של אוכלוסיות ולאחר תום הקורס הם יכולים להשתלב כמעסים בשלל מסגרות בתחום הרפואה האלטרנטיבית.


תכנית הלימודים


תלמידי הקורס מקבלים מיומנויות בסיסיות בעיסוי הרפואי ומכירים את מקורותיו ואת תולדותיו. הם מתחילים מהיכרות עם עקרונות האנטומיה והפיזיולוגיה וגם הגישה ההוליסטית שעומדת מאחורי העיסוי וממשיכים ולומדים על טכניקות העיסוי הרפואי השונות. הם לומדים להתאים את העיסוי לאיברי גוף שונים כגון גב, רגליים וראש וכן בוחנים כיצד להתאימו לצורכים גופניים ובריאותיים שונים של המטופלים שלהם. נוסף על כך, הם רוכשים מיומנויות בעזרה ראשונה שחיוניות למטפלים.


מתכונת הלימוד


הקורס נפרש על פני כ - 42 מפגשים והוא כולל כ - 210 שעות לימוד אקדמיות. השיעורים נערכים פעם בשבוע, בשעות אחר הצהריים והערב. התכנית שמה דגש רב על תרגול מעשי של טכניקות העיסוי לצד לימוד עיוני וצפייה בהדגמות בכיתה. כמו כן, המסלול כולל סטאז' חיצוני בעיסוי בו עובדים עם מטופלים ומתרגלים את העקרונות הנלמדים בקורס.


נושאי הלימוד


בין הנושאים שנידונים במהלך הקורס:

 

  • אנטומיה ופיזיולוגיה
  • מתיחות והנעת מפרקים
  • התאמת טיפול לבעיות מטופלים
  • השפעות מערכת החיסון על הגוף
  • מבנה כף הרגל מבחינה הוליסטית    
  • שרירי הירך
  • תרגילי נשימה
  • עיסוי הגב העליון
  • עיסוי קרקפת ופנים   
  • ועוד


סגל הוראה


המרצה בקורס היא מטפלת אלטרנטיבית בעלת קליניקה עצמאית, אשר מטפלת במגוון של גישות. בין היתר, היא מומחית לשיטות העיסוי השבדי ההוליסטי, העיסוי התאילנדי, עיסוי באבנים חמות, גישת רייקי ועיסוי תינוקות.


על מוסד הלימוד


מרכז לימודי החוץ במכללה האקדמית ספיר מציע קורסים נוספים בתחום הטיפולי וההוליסטי, כגון קורס הידרותרפיה, קורס פוטותרפיה, קורס הפעלת תינוקות במים וקורס כלבנות טיפולית. נוסף על כך נלמדות תכניות לימודי תעודה בשלל תחומים כגון ניהול, חשבונאות, חינוך, חקלאות ומחשבים.


תנאי קבלה


לקורס זה יכולים להתקבל מועמדים בוגרי 12 שנות לימוד לפחות אשר עוברים ראיון אישי. הוא מתאים למי שרואים עצמם משתלבים כמטפלים באמצעות עיסוי וכן למי שמעוניינים לשלב את הגישה עם שיטות נוספות ברפואה האלטרנטיבית.


תעודה


תעודת גמר מטעם המרכז ללימודי חוץ והמשך של המכללה האקדמית ספיר ניתנת לבוגרי הקורס בתום ההכשרה.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית ספיר

ssssssssss

מתוך פורום המכללה האקדמית ספיר

מתי נפתח קורס עריכת וידאו?
אלון אומסקי
ללא תגובה
תנאי קבלה לתואר ראשון בכלכלה וניהול
יצחק חברוני
ללא תגובה
למודי חוץ קורסים מקצועיים
אנדריי
ללא תגובה
מטפלת מוסמכת סוג 2
ריטה בטוב
ללא תגובה
מועדים ותהליך הרשמה לקורס CCNA
קובי מארי
ללא תגובה
קורס חשמלאי מוסמך
רפאל
ללא תגובה
לימודי תרפיה בתנועה וריקוד
אלישבע לוי
ללא תגובה
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp