קורס שמאי רכב במכללה הטכנולוגית רופין עמק חפר

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי ביטוח?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על הטכנולוגית רופין - שמאות רכב.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס שמאות רכב במכללה הטכנולוגית רופין בעמק חפר


מומחיות ואמינות בעולם הרכב


שמאות רכב היא ענף המחבר בין עולם הביטוח לתחום התחבורה. שמאי רכב עוסקים בהערכת שווי של מכוניות, ובבחינת נזקים שנגרמו להן כתוצאה מתאונות ותקלות. כדי לבצע את תפקידם כהלכה, עליהם להכיר היטב את מבנה כלי הרכב, להתמצא במונחים טכניים וכמובן לשלוט בתקנות ובכללי הביטוח. שירותיהם של השמאים נחוצות לעיתים תכופות ומהותיים גם בענפי הייבוא והשכרת הרכב, מה שפותח בפניהם אפשרויות תעסוקה רבות.


מי שברצונם לעבוד כשמאי רכב צריכים לעבור הכשרה רשמית ולצלוח מספר בחינות חיצוניות. המכללה הטכנולוגית רופין מציעה קורס שמאי רכב, שבא להקנות לתלמידיו ידע נרחב בכל הנוגע לעיסוקם של שמאים בענף התחבורה. התכנית מוכרת על ידי משרד הכלכלה ומשרד התחבורה.


תכנית הלימודים


בתחילת המסלול, המשתתפים רוכשים יסודות טכניים בתחומים שמהווים בסיס לענפי השמאות והביטוח וגם מכירים חקיקה ונהלים בעולם התעבורה והרכב. בהמשך, הם לומדים גם עקרונות מקצועיים חשובים במכונאות ובחשמל שחיוניים בעבודת היום יום של שמאים לצורך הבנת מבנה הרכב ותפקודו. בנוסף, הם מתוודעים לתהליך חקירת תאונות דרכים, לומדים לערוך דוחות מקצועיים ולסקור כנדרש את זירת האירוע וכן רוכשים כישורים ניהוליים שיכולים לסייע להם להוביל משרד שמאות עצמאי.


מתכונת הלימוד


קורס זה כולל כ - 502 שעות לימוד, המפגשים מתקיימים אחת לשבוע בשעות הערב. בוגרי לימודי הנדסאים יכולים ללמוד במסלול מקוצר ובו כ - 252 שעות לימוד בלבד. בנוסף ללימודים העיוניים התכנית כוללת גם כ - 40 שעות של התנסות מעשית בפחחות רכבים, שמתקיימת במוסכים בליווי של סגל ההוראה.


נושאי הלימוד

 

 • צילום זירות תאונה
 • סוגי ביטוח
 • יסודות במתמטיקה
 • שרטוט טכני
 • פסיכולוגיה ארגונית
 • דיני תעבורה
 • ניהול משרד שמאות
 • עריכת דוחות שמאים
 • אנגלית טכנית
 • אלקטרוניקה וחשמל ברכב    
 • ועוד


תנאי קבלה


לתכנית לשמאות רכב יכולים להתקבל מועמדים שגילם מעל 23 שנים, בוגרי 12 שנות לימוד, שבידיהם תעודת "מכונאות רכב סוג 2", או אישור "פחחות רכב סוג 3". כמו כן, עליהם להציג רישיון נהיגה בדרגה B ומעלה ואישור מטעם משטרת ישראל המעיד על היעדר רישום פלילי. המכללה מקבלת גם בוגרי לימודי הנדסאי מכונות בהתמחות רכב מטעם מוסד מוכר.

 


תעודה


משתתפים שמסיימים את המסלול ועומדים בהצלחה בכל הדרישות מקבלים תעודת גמר מטעם המכללה הטכנולוגי רופין ומשרד הכלכלה. יש לציין שכדי לעסוק בועל בשמאות רכב יש לקבל רישיון, שלצורך קבלתו יש לעמוד במספר קריטריונים שנקבעו בצו השמאים.


הבוגרים צריכים להגיש טופס בקשה לקבלת "תעודת שמאי רכב" ולהתמחות בהיקף של כשנה אחת (כ - 30 שעות שבועיות) אצל שמאי רכב מוסמכים על ידי משרד התחבורה. רק לאחר תום תקופת ההתמחות, רשאים הבוגרים לגשת למבחן מסכם, העוברים אותו בהצלחה מקבלים רישיון שמאי רכב מטעם משרד התחבורה.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה הטכנולוגית רופין - המרכז להשתלמויות - לימודי תעודה והכשרות מקצועיות

עוד מסלולי לימוד - המכללה הטכנולוגית רופין
פורום לימודי תעודה | קורסים
בירור לקורס סוכן נסיעות מוסמך
וויצאל ריאן
ללא תגובה
קורס סוכני ביטוח
רינת
ללא תגובה
אפשרויות תעסוקה בקורס בדיקת תוכנה
דני
ללא תגובה
האם אני עומד בתנאי הקבלה של אימון במקום אחר ממכון?
אייל זלישנסקי
ללא תגובה
מקומות ללימודי קורס lean
ניר
ללא תגובה
משך זמן קורס פקידות קבלה
ארשיד פריד
1 תגובות
קורס גישור בירושלים או גבעת זאב
מאיר
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp