רוצה פרטים על קורס מדריכי כושר נפשי?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס מדריכי כושר נפשי

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס מדריכי כושר נפשי? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס מדריכי כושר נפשי

 

לא על הגוף לבדו

 

מזה זמן רב ידוע לכל, כי כושר גופני הוא אחד המרכיבים החשובים בבריאות הגופנית – הן הרפואה הקונבנציונלית והן הרפואה המשלימה על כל ענפיה – מסכימות על חשיבות העניין. כושר גופני מועיל למניעת מחלות, לשמירה על המערכת החיסונית ולחיזוק הגוף בכלל; וכשם שטיפוח הכושר הגופני חיוני לבריאות הגופנית, באותה המידה בדיוק – טיפוח הכושר הנפשי חיוני לבריאות הנפש.

 

הכושר הנפשי מאפשר לנו בעצם להתמודד עם האתגרים הנפשיים הרבים שהחיים מזמנים לנו – ולדוגמה, מצבי אי-ודאות, קונפליקטים ומצבי חוסר שליטה שונים. לכן, יש צורך לטפח ולפתח אותו – בדומה לאופן שבו הכושר הגופני עוזר להתמודד עם מאמצים גופניים, כך מסייע גם הכושר הנפשי מסייע להתמודד עם מצבים רגשיים מאתגרים.

 

אימון הנפש – המפתח לכושר נפשי

 

על פי התפישה בתחום זה, ניתן לטפח את הכושר הנפשי באמצעות פיתוח שלוש יכולות – סבלנות, ריכוז ורגיעה. כאשר האדם מתאמן להשגת איזון בין שלוש התכונות הללו, ישתפר כושרו הנפשי.

 

כאשר אנו חסרי כושר נפשי נתקשה יותר להתמודד עם מצבי לחץ ונרגיש מותשים נפשית בשלב מוקדם מאוד של ההתמודדות – במצבים אלה אדם מגיב באופן טבעי על ידי תחושות של כעס, של הלקאה עצמית, של דאגנות, של חרדה, של קוצר רוח ועוד. תגובות אלה מעלות לרוב את המתח הפנימי ובנוסף, הן גורמות לנו לבחור בחירות פחות שקולות. כאשר מפתחים את הכושר הנפשי באמצעות שיפור הסבלנות, הריכוז והרגיעה – מצליחים להפחית בתגובות הלא-פרופורציונליות ובעקבותיהן גם בבחירות הלא-שקולות שאנו עושים בחיינו.

 

מי שעולם הנפש קורא להם ומאמינים בשילוב של נפש בריאה בגוף בריא, ואף מבקשים לסייע לאחרים להתגבר על מכשולים הניצבים בפניהם – לימודים אלה מיועדים בעבורכם. כל מי שאוהב לטפל באנשים ומחפש תחום חדש, מעניין ומאתגר לעסוק בו מוזמן לגלות את המקצוע מדריך כושר נפשי ולגלות, יחד איתו, עולם חדש ומרתק. קורס זה מכשיר מדריכים המוסמכים לסייע לאנשים אחרים להתמודד עם לחצים נפשיים, עם בעיות מסוגים שונים ולעתים אף עם בעיות בריאותיות הנובעות מלחץ נפשי. את הקורס מעבירים בדרך כלל מטפלים בוגרי לימודי רפואה סינית.

 

תהליך ההכשרה – מחנה אימונים רגשי

 

הלימודים להכשרת מדריכי כושר נפשי מקנים למשתתפים ידע תיאורטי וכלים מעשיים לפיתוח כושר נפשי כתשתית להעצמה אישית ואף כאמצעי טיפולי; המדריכים המתלמדים עוברים בעצמם אימון כושר נפשי במהלך הקורס. לימודים אלה מבוססים על טיפול בביטויים הגופניים של המתח הנפשי, ומשלבים בין השקפות הרפואה המערבית, הרפואה המשלימה והפסיכולוגיה הבודהיסטית.

 

תחום הכושר הנפשי מבוסס על ההבנה שסבלנות, ריכוז ורגיעה הן שלוש יכולות הקיימות בכל אחד ואחת מאיתנו – ובמידה ונשכיל לאזן ביניהן – נצליח לטפח ולפתח את כושרנו הנפשי. מטרת הלימודים היא להכשיר את המשתתפים להשתמש בעקרונות השיטה כדי לסייע למטופליהם להתמודד עם מצוקות ועם דילמות בחיים באמצעות כשירות נפשית גבוהה יותר.

 

תכני הלימוד הנכללים בקורס להכשרת מדריכים לכושר נפשי מקיפים תחומים תודעתיים ונפשיים רבים ומספקים למשתתפים בקורס טכניקות מעשיות להתמודדות עם תגובות נפשיות שונות.

 

נושאי הלימוד

 

בין הנושאים בקורס:

 

 • מבנה התודעה האנושית
 • מהות היצר והשפעתו המכרעת עלינו ועל התפקוד היומיומי שלנו
 • דרכי ההגנה על ה"אני"
 • כלים מעשיים לפיתוח כושר נפשי
 • דרכים להתגבר על יצרים ורגשות כדוגמת כעס, ספקנות, דאגנות ועצלות
 • חיזוק הכושר הנפשי למען התמודדות טובה יותר עם אתגרי החיים
 • ועוד.

 

הקורס נמשך 15 מפגשים, אורכו של כל מפגש הוא 4 שעות לימוד אקדמיות, ובסיומו ניתן לנסות ולהשתלב כמדריך כושר נפשי במרפאות פרטיות המעניקות שירות זה, בגופים שבהם קיים הטיפול או כמטפלים עצמאיים. הקורס פתוח לקהל הרחב, ללא צורך בתנאי קבלה מיוחדים. עם זאת, הכשרות נוספות לצד קורס זה, עשויות בהחלט להועיל בקבלה לעבודה בתחום או בפיתוח דרך כמטפלים עצמאיים.

 

היכן לומדים?

 

תחום זה ניתן ללמוד בבית הספר medi win – לימודי רפואה משלימה של ווינגייט; לכל בוגר שיעמוד בכל דרישות הקורס תוענק תעודת "מדריך כושר נפשי".

 

אמנם תחום זה אינו נלמד במוסדות לימוד רבים ברחבי הארץ, אך בכל מקרה מומלץ מאוד לברר מראש מהם תכני הלימוד והאם הם מתאימים להשקפת עולמכם. מומלץ גם לשוחח עם בוגרים שסיימו קורסים קודמים ולהתרשם מהחוויה שעברו. מדובר בקורס חוויתי ולא קל מבחינה נפשית – במהלך הקורס יהיה עליכם לעבור אימון לשיפור הכושר הנפשי בעצמכם ויש לקחת זאת בחשבון – מקצועות טיפוליים לא מיועדים לכל אחד.

 

לסיכום

 

קורס מדריכי כושר נפשי יכשיר אתכם לעזור למטופלים לפתח את חוסנם הנפשי וכך להתמודד טוב יותר עם כל חוויה בחייהם – הכושר הנפשי עוזר לאדם להשתמש בסבלנות, בריכוז וברגיעה, וכך להצליח לבחור בחירות שקולות יותר בחיים. פיתוח הכושר הנפשי הוא הדרך לבריאות נפשית טובה יותר אך גם להצלחה גדולה יותר בחיים – הרשמה לקורס תעניק גם לכם עצמכם כושר נפשי טוב יותר, וגם את הכלים להעניק אותו לאחרים.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס מדריכי כושר נפשי?

רוצה לדעת יותר על קורס מדריכי כושר נפשי?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

התאמה לתפקיד מרפא/ת אלטרנטיבי/ת

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

חוות דעת של סטודנטים: רפואה משלימה

התקבלו 98 דירוגים בציון ממוצע 4.4 מתוך 5

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp