קורס שיבוץ לצורפות במכללה האקדמית ספיר - לימודי חוץ

שירות אישי - צור קשר
קורס שיבוץ לצורפות במכללה האקדמית ספיר - לימודי חוץ

קורס שיבוץ לצורפות במכללה האקדמית ספיר - המרכז ללימודי חוץ

 

במרכז ללימודי חוץ של המרכז האקדמי ספיר מתקיים קורס שיבוץ לצורפות, בהכשרה זו יכולים בוגרי קורס בסיסי בצורפות וכן בעלי ניסיון בתחום להכיר טכניקות לשילוב של אבני חן בתכשיטים.


משתתפי הקורס יכולים להכיר מקרוב את טכניקות השיבוץ ולהתנסות בהן בעצמם במסגרת תרגילים ופרויקטים תוך ליווי והדרכה של הסגל. צורפים ומעצבי תכשיטים יכולים להשתמש בידע הנרכש בקורס כדי לשכלל את הטכניקה והסגנון האישיים ולהציע ללקוחותיהם תכשיטים מקוריים המותאמים לרצונות ולצורכים שלהם.

 

תכנית הלימודים


משתתפים בקורס לומדים בהרחבה על תחום שיבוץ אבני החן בענף התכשיטנות והצורפות. הם מכירים את השלבים בתהליכי שיבוץ האבנים וקיבוען במקום, החל מבניית תשתיות השיבוץ ועד לקבלת תכשיט מוגמר. בתחילת הקורס הם מכירים את כלי העבודה שבהם משתמשים משבצים ואת תהליכי העבודה ובהמשך מעמיקים בסוגים שונים של בתי אבן ובאופן יצירתם. דרך הכלים הנרכשים יכולים המשתתפים להתאים את התכשיטים באופן אישי להעדפותיהם וכן לבקשות של לקוחות.

 

 

מתכונת הלימוד


התכנית מתקיימת במהלך סמסטר ב' ונערכת במתכונת בוקר. הקורס כולל 84 שעות לימוד וכוללת 12 מפגשים. השיעורים נערכים אחת לשבוע, אורך כל מפגש שלוש שעות.


הקורס כולל תכנים מעשיים ותרגילים רבים בהדרכה ובליווי של המרצה, כדי לסייע למשתתפים לבנות את סל הכלים המקצועי. נכללים בקורס מגוון של תרגילים והגשות, במסגרתם המשתתפים מתנסים ביצירה של בתי אבן מסוגים שונים כגון בתי אבן עגולים, מרובעים, מפוסלים וסוגים נוספים. במהלך השיעורים מתקיימת גם ביקורת עבודות דרכה המשתתפים מתרגלים מיומנויות ניתוח של יצירות. הקורס מתקיים בדגש על עבודה אינדיבידואלית של המשתתפים כדי לתרום לפיתוח היצירתיות והנטייה האישית שלהם כיוצרים.


לקראת סיומה של התכנית מבצעים פרויקט סוף שנה שבו מסכמים את החומר הנלמד ומתנסים בעיצוב תכשיטים תוך יישום שיטות השיבוץ השונות.

 

נושאי הלימוד


הנושאים הנלמדים במהלך הקורס כוללים בין היתר:

 

  • שיבוץ לחץ
  • סוגי בתי אבן
  • כלי עבודה בשיבוץ
  • בניית תשתיות שיבוץ
  • ועוד


על מוסד הלימוד


במרכז לימודי החוץ מתקיימים קורסים נוספים בתחום הצורפות, בהם קורס מבוא לצורפות ועיצוב תכשיטים אשר מתאים למתחילים ושבו ניתן לרכוש את יסודות המקצוע; קורס צורפות למתקדמים - פיסול ומודלים בשעווה שמתאים לבוגרי קורס המבוא ושבו מתמקדים בטכניקות פיסול בשעווה; כמו כן, בוגרי קורס השיבוץ יכולים להמשיך לקורס שיבוץ מתקדם ובו להרחיב ולפתח את הכישורים המקצועיים.


קורסים נוספים בתחום העיצוב המתקיימים במרכז ללימודי חוץ כוללים קורס עיצוב גרפי ומדיה דיגיטלית, קורס צילום אמנותי, קורס גרפיקה ממוחשבת, קורס עיצוב פנים ועוד. בקורסים אלה ניתן לרכוש ידע וכלים פרקטיים בתחום האמנות ומשולבים בהם תרגילים מעשיים, פרויקטים וסדנאות לתרגול החומר הנלמד.

 

תנאי קבלה


לקורס יכולים להתקבל בעלי ניסיון ורקע קודם בתחום הצורפות, בוגרי קורס מבוא לצורפות של המכללה האקדמית ספיר. קורס זה מיועד ליוצרים המעוניינים ללמוד כיצד לשלב אבני חן ביצירותיהם כדי לשדרג ולשכלל את העבודות בסטודיו.

 

תעודה ולימודי המשך


המכללה האקדמית ספיר - המרכז ללימודי חוץ מעניקים תעודת גמר למשתתפים המשלימים את הקורס בהצלחה. כדי לקבל את התעודה יש להיות נוכחים ב - 85 אחוזים מהמפגשים, לבצע את כל התרגילים והעבודות הנדרשים ולהשלים את פרויקט סוף השנה.
בוגרי הקורס המעוניינים להמשיך לפתח את הידע המקצועי בתחום יכולים להמשיך לקורס שיבוץ מתקדם לצורפות, במסלול זה ניתן להכיר טכניקות מתקדמות לבניית תשתיות לשיבוץ אבני חן. בקורס משולבת עבודה מעשית בהנחיית המרצה, הגשת מטלות וניתוח וביקורת על עבודות המשתתפים כדי לאפשר פיתוח מקצועי והרחבה של הטכניקה האישית של המשתתפים.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית ספיר
Whatsapp Whatsapp