קורס הפעלת תינוקות במים במכללה האקדמית ספיר - לימודי חוץ

המכללה האקדמית ספיר

קורס מדריכים להפעלת תינוקות במים במרכז ללימודי חוץ והמשך של המכללה האקדמית ספיר

 

מסלול לא פעיל, למסלולי לימוד נוספים במכללה האקדמית ספיר לחצו כאן


הפעלת תינוקות במים הפכה בשנים האחרונות לפעילות מבוקשת על ידי הורים רבים שמעוניינים לעבור את החוויה המשותפת על ילדים בעלת סגולות ממשיות שעוזרות להתפתחות הילד. בעקבות היותה פעילות פופולארית נפתחו קורסים שונים שמכשירים אנשי מקצוע כמדריכים מוסמכים בעלי ידע מקיף וניסיון בתחום.

 

שחיית תינוקות במים החל מגיל שלושה חודשים יכולה להיות פעילות מהנה ומשותפת של ההורים עם הפעוטות להיות חוויה שתורמת להתפתחות הקוגניטיבית, הגופנית והרגשית של הפעוט. הפעילות מתקיימת בקבוצה של בין 6-8 משתתפים, בגילאי שלושה חודשים עד שלוש שנים, לאורך כל השנה בבריכות מקורות בחום של 33.5 מעלות בחוץ. בימי הקיץ, הפעילות מתקיימת גם בבריכות חיצוניות.

 

 

תכנית הלימודים

 

קורס מדריכים להפעלת תינוקות במים במרכז ללימודי חוץ והמשך של המכללה האקדמית ספיר מורכב מחלקים עיוניים לצד מחלקים מעשיים אשר ביחד מספקים תמונה מלאה על ההשפעות הפיזיולוגיות של מים על התפתחות מוטורית וקוגניטיבית של תינוקות. השיעורים העיוניים מעניקים ידע מעמיק בפיזיולוגיה של הילד ובשילוב של ילדים בעלי צרכים מיוחדים.

 

בחלק המעשי של הקורס המשתתפים רוכשים כלים שימושיים להדרכת פעוטות במים, תוך למידת רפרטואר של תרגילים, אחיזות, משחקי מים ועוד. נוסף על כך, הלימודים כוללים גם הרצאות פרונטליות, מצגות והתנסות מעשית בבריכה.

 

מתכונת הלימוד

 

היקף הלימודים הוא 110 שעות אקדמיות המחולקות ל - 74 שעות עיוניות ו  - 36 שעות סטאז' ומתפרשות על פני 10 מפגשים. השיעורים מתקיימים אחת לשבוע משעות הצהריים עד הערב.

 

נושאי לימוד

 

  • קשר הורה מדריך
  • שיטות טיפול במים
  • התפתחות שפה ודיבור
  • עזרה ראשונה לתינוקות
  • הצללות שירים ומשחקים     
  • לידות מים
  • ציפה ואחיזות
  • דיאדה טריאדה
  • התפתחות חושית    
  • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

המכללה האקדמית ספיר מציעה מגוון רחב של מרכזים ותוכניות לימוד במגוון של תחומים. בקמפוס המכללה מצוי המרכז ההידרותרפי שער הנגב שכולל בריכה טיפולית , מרכז ספורט, חדר כושר ועוד. סביבת הלימודים בבריכה תוכננה במיוחד למתן טיפולים תוך שימוש באביזרי הטיפול החדישים והמתקדמים ביותר. הבריכה ההידרותרפית מיועדת לטיפולים במים מחוממים בטמפרטורה של 34.4 מעלות. לרשות הסטודנטים במרכז קיימות כיתות לימוד מרווחות, ספרייה, מלתחות ועוד. צוות ההוראה כולל מרצים מנוסים בעלי וותק של שנים רבות בתחום אשר מלווים את הסטודנטים תוך מתן יחס אישי לכל סטודנט.

 

 

תנאי קבלה

 

המועמדים לקורס מדריכים להפעלת תינוקות במים צריכים להיות בעלי רקע קודם בלימודי אנטומיה, ופיזיולוגיה. הקבלה ללימודים מותנית בריאיון אישי.

 

תעודה

 

בוגרי הקורס שעמדו בכל הדרישות האקדמיות יקבלו תעודת גמר קורס מדריכים להפעלת תינוקות במים מטעם המכללה האקדמית ספיר, המרכז ללימודי חוץ והמשך.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי הקורס יכולים להשתלב במגוון רחב של אפשרויות תעסוקה כמדריכי ילדים ופעוטות במים. במרכזי ספורט שונים, במרכזים להתפתחות הילד, בגנים מיוחדים, במרכזים הידרותרפיים ועוד.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית ספיר

ssssssssss

מתוך פורום המכללה האקדמית ספיר

תנאי קבלה לתואר ראשון בכלכלה וניהול
יצחק חברוני
ללא תגובה
למודי חוץ קורסים מקצועיים
אנדריי
ללא תגובה
מטפלת מוסמכת סוג 2
ריטה בטוב
ללא תגובה
מועדים ותהליך הרשמה לקורס CCNA
קובי מארי
ללא תגובה
קורס חשמלאי מוסמך
רפאל
ללא תגובה
לימודי תרפיה בתנועה וריקוד
אלישבע לוי
ללא תגובה
מתי קורס הרפלקסולוגיה הקרוב ביותר
מריאנה
ללא תגובה
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp