לימודי תרבות עם התמחות שימור וארכיונאות במכללת ספיר

לימודי תרבות עם התמחות שימור וארכיונאות במכללת ספיר

לימודי תרבות בהתמחות שימור תרבות וארכיונאות במכללה האקדמית ספיר

 

המסלול אינו פעיל 

 

ההיסטוריה והארכיאולוגיה הם מונחים כלליים הבאים לתאר מציאות שהייתה או שעודנה קיימת. כל פרט שבני אדם יצרו או חוו הוא פרט היסטורי, וכל אחד מהפריטים האלה מעיד על בני אדם שחיו בתקופה מסוימת במקום מסוים. לכל חברה יש את התרבות, המנהגים והכלים שלה והם יכולים לבוא לידי ביטוי בציור, בכתיבה, בכלי בישול, בתכשיטים ובכל פריט אחר אשר יצר האדם או שימש אותו.

 

שימור תרבות וארכיונאות הוא תחום אשר עוסק במערכת היחסים בין תרבות לקהילה ובין זהות אישית לזהות קולקטיבית. האנשים העוסקים בתחום זה לומדים כיצד לתעד פריטים שונים ולתאר אותם ואת שימושם לפי הקשרם החברתי וההיסטורי, בין שזה טקסט שנכתב במאה ה - 14 ובין שזו מקלדת מחשב משנת 2016.

 

תכנית לימודים

 

לימודי תרבות, בהתמחות שימור תרבות וארכיונאות במכללה האקדמית ספיר מקנה לסטודנטים כלים תיאורטיים ומעשיים לתיעוד, לניהול ולשמירה ארכיונית של מידע היסטורי. הסטודנטים לומדים לחבר בין תחום השימור של פריטים שונים לבין האספקטים התרבותיים, הפוליטיים, החברתיים ההיסטוריים והאסתטיים שבהם הפריטים נוצרו. הם עוסקים בביקורת מגדרית, אתנית ומעמדית המשפיעה על התרבות ועל החברה. הם רוכשים מיומנויות לניתוח ביטויים תרבותיים בתחומי הספרות, האמנות, הקולנוע, הטלוויזיה, המוזיקה, התיאטרון והמדיה הדיגיטלית.

 

בפן המעשי הסטודנטים לומדים להכיר את שדה התרבות הישראלי ואת המבנה שלו, לרבות המוסדות, הגופים ודרכי הפעולה הקיימות בו. הם רוכשים כלים מקצועיים בתחומים השונים של התרבות כמו הפקה, יזמות, שיווק וניהול בדגש על שימור התרבות ועל הארכיונאות.

 

 

מתכונת הלימוד

 

היקף הלימודים הוא כשלוש שנים. השיעורים מתקיימים פעמיים בשבוע, באמצע השבוע ליום לימודים מרוכז וביום שישי בשעות הבוקר, לאורך שלושה סמסטרים בשנה לרבות סמסטר קיץ. מתכונת הלימוד כוללת קורסי חובה, קורסי בחירה, קורסי סמינר וקורסי העשרה ממחלקות שונות של המכללה.

 

על מוסד הלימודים

 

המכללה האקדמית ספיר היא מוסד להשכלה גבוהה אשר ביסודו עומדת השאיפה להעניק לסטודנטים סביבת לימודים מאתגרת ומטפחת מצוינות. לצד הלימודים, המוסד מקיים פעילות של מעורבות חברתית במטרה להנחיל לסטודנטים ערכים של מנהיגות ושל אחריות חברתית. המכללה מציעה מגוון מסלולי לימוד ובהם לימודים לתואר ראשון, לימודים לתואר שני, מרכז קדם אקדמי, מרכז טכנולוגי להנדסאים ומרכז ללימודי חוץ ולהכשרות. בין התארים של המכללה אפשר ללמוד תואר ראשון בתקשורת, לימודי קולנוע וטלוויזיה, לימודי שיווק וניהול ולימודי ניהול המשאב האנושי.

 

תנאי קבלה

 

ללימודי תרבות בהתמחות שימור תרבות וארכיונאות מתקבלים מועמדים בעלי תעודת בגרות מלאה בממוצע ציונים 80 לכל הפחות או על סמך ציון בחינת הפסיכומטרי בציון 530 ומעלה.

 

תעודה

 

הסטודנטים אשר מסיימים את כל המטלות הנדרשות מקבלים תואר ראשון בתרבות ותעודת ארכיונאי מורשה מטעם המכללה האקדמית ספיר.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי התואר יכולים להמשיך ללימודים מתקדמים והם משתלבים בשוק העבודה בארכיונים של הרשויות המקומיות, ושל גופים ציבוריים ופרטיים, כמו מתנ"סים בתי ספר, מוסדות תרבות, חברות פרטיות, איגודים מקצועיים, ספריות, מוזיאונים ואתרי מורשת.

 

 

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית ספיר
Whatsapp Whatsapp