רוצה פרטים על קורס מדריכי אופניים?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס מדריכי אופניים

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס מדריכי אופניים? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס מדריכי רכיבת אופניים

  

כמות האנשים המטיילים באופניים ברחבי הארץ והעולם הולכת וגדלה במרוצת השנים. יש הרוכבים על מנת להקל על הניידות בעיר, יש המטיילים להנאתם בשטחי טבע פראי, ויש המשתתפים בתחרויות ספורט בענף באופן מקצועי. קורסים מקצועיים מכשירים מדריכים לרכיבה באופניים המתאימים את נושאי הדרכתם בהתאם לצרכי קהל היעד.

 

הלימודים בקורס מדריכי רכיבה על אופניים הינם לימודים הכוללים תכנים תיאורטיים ומעשיים גם יחד ומטרתם להקנות ידע נרחב בתחום, טכנאות, וטכניקות הרכיבה לכביש, לשטח, הדרכת קבוצות מטיילים, פעילות תחרותית ואתגרית בארץ ובעולם ועוד. הקורס מעניק לכל אחד מבוגריו את שיטות האימון וההדרכה הנכונות והבטוחות ביותר.

 

הדרכת רכיבה על אופניים נכללת בין המקצועות בחוק הספורט. החוק מפוקח על ידי האגף להכשרה ופיתוח מקצועי במשרד התרבות והספורט. במשרד מפקחים על הכשרתם של מדריכים (לפעילות עם ילדים ונוער) ומאמנים (לעבודה עם מבוגרים).
המעוניינים לקבל הסמכה מקצועית מוכרת נדרשים ללמוד בקורסים המוכרים על ידי חוק הספורט. באותם מסלולים יש פיקוח על תכני הלימוד, דרגות ההסמכה וקהלי היעד המורשים ללמוד ולהדריך.

 

יש לעדכן כי ענפי הספורט הנכללים בחוק מתעדכנים מעת לעת לפי נהלי המשרד. חשוב לוודא כי הן המוסד והן הענף מוכרים מטעם משרד התרבות והספורט במסגרת חוק הספורט.
 

למי מיועד הקורס?

 

הקורסים מיועדים בעיקר לרוכבים מנוסים ובעלי רקע תחרותי ברכיבה במסגרות שונות כגון אגודות ואיגודים או בטריאתלונים. הוא יכול להתאים גם למדריכי כושר וספורט, מורים לחינוך גופני ומאמנים שלהם רקע ברכיבה. חסרי רקע תחרותי בענף זה יכולים ללמוד לקראת הדרכה במסגרות לא תחרותיות בלבד, או לחלופין לעבור קורסי השלמה.

 

מה לומדים?

 

נושאי הלימוד בקורס עשויים להשתנות בהתאם למטרה המרכזית המוגדרת שלו. אין דומה פעילות כביש לעבודה בשטח או במסגרת תחרותית ספורטיבית.

 

מטרת הקורס היא הכשרת מדריכים מיומנים לעבודה עם ילדים ובני נוער בספורט הישגי בענף זה. המשתתפים לומדים על תהליכי העבודה עם קבוצות גיל ורמות מקצועיות שונות ובמקביל מתוודעים להיבטים מדעיים וטכניים רלוונטיים הנוגעים לאנטומיה ופיזיולוגיה, תחזוקת המכשור והציוד ועוד. כמו כן, מפתחים מיומנויות הדרכה ועבודה עם אוכלוסיות בתנאי שטח משתנים.
 

נושאי לימוד

 • תורת האימון
 • חוק הספורט
 • תחזוקת ציוד
 • עזרה ראשונה
 • מדעי הספורט
 • מכונאות אופניים
 • אופני הרים וכביש
 • הדרכת קבוצות בשטח
 • פסיכולוגיה של הספורט
 • הכנת ילדים לקראת רכיבה
 • התאמת האופניים לרוכבים
 • ועוד
   

מדריך אופניים מוסמך


מדריכים אלה הם בעלי הסמכה מוכרת על ידי חוק הספורט להדרכה של נוער וצעירים בתחום האופניים (כביש והרים). עליהם להיות רוכבים מנוסים במסגרות תחרותיות טרם הלימודים בהכשרה. הם יכולים לנהל חוגים ומועדונים, לאמן רכיבה במסגרות כביש והרים בקרב ילדים ונערים עד גיל 16 שנים.

 

קורס אופני הרים


בחלק ממוסדות הלימוד מתמקדים המשתתפים ברכיבה על אופני הרים. המשתתפים לומדים על תהליכי הדרכת רוכבים בתנאי שטח שונים, תכנון מסלולים וניהול סיכונים. בדרך כלל קורסים אלה מיועדים למובילי קבוצות או מדריכים מנוסים המעוניינים להרחיב את הידע המקצועי שברשותם.


קורס מובילי קבוצות


מדובר על הכשרה להדרכת רכיבה בשטח על אופני הרים במסגרות קבוצתיות. המשתתפים לומדים כיצד להדריך קבוצות רוכבים בתנאי שטח, תוך תרגול פעילות בטוחה וחווייתית. נלמדים גם כלים להדרכה של אוכלוסיות כגון נערות ונשים צעירות, אנשים עם מוגבלות ועוד.

 

היכן לומדים?

 

 • בית הספר למקצועות הספורט (מספר ערים): בקורס מכשירים לאימון אוכלוסיות שונות מגיל 16 שנים וכן ילדים ונוער. משולבים בו ימי שטח מעשיים לתרגול העקרונות הנלמדים. תחומי ספורט נוספים הנלמדים במוסד זה כוללים הדרכת חדר כושר, מאמני ריצה, מדריכי סטודיו, הדרכת פילאטיס ועוד.

 

 

 • איגוד האופניים בישראל (תל אביב): זהו ארגון מועדוני האופניים בארץ העוסק בריכוז נבחרות ארציות וארגון אליפויות בענף. האיגוד מפעיל בית ספר להדרכה שבו מכשירים אנשי מקצוע בתחום. קורסי המדריכים מוכרים על ידי משרד התרבות והספורט. בקורס מכשירים להדרכת רוכבים תחרותיים עד גיל 16 שנים. מקצועות נוספים הנלמדים באיגוד כוללים שיפוט, מכונאות, תיקוני דרך והובלת קבוצות.

 

 • מכללת גבעת וושינגטון (סמוך ליבנה): זהו מוסד לימוד לציבור הדתי. במסגרת קורסי הספורט במוסד זה ניתן ללמוד מסלול בתחום אופני הרים המיועד למובילי קבוצות מנוסים. יש לציין כי קורס זה אינו מוכר להכשרת מדריכים מטעם חוק הספורט, אלא מיועד להעשרת אנשי מקצוע מנוסים.

 

כמה זמן נמשך הקורס?

היקפי הקורסים משתנים בין המוסדות. בדרך כלל היקפם כ - 30 - 35 מפגשים. הקורסים המוכרים על ידי חוק הספורט נמשכים כ - 211 שעות לימוד.

 

בקורס נכללים לימודים עיוניים של תורת הענף ומדעי הספורט וכן לימוד מעשי של התחום. הלימודים הפרקטיים מתקיימים בשטח, המשתתפים מתנסים בפועל בעבודה במסלולי טיול, פארקים ואתרים שונים ומתרגלים את יכולות ההדרכה והעבודה עם אוכלוסיות שונות.

 

מהם תנאי הקבלה?


תנאי הקבלה מותאמים לדרישות חוק הספורט. על המועמדים להיות בעלי רקע ברכיבה תחרותית של לפחות שלוש שנים, מי שאין ברשותם רקע תחרותי נדרש יכולים להתקבל לאחר מעבר קורס הכנה. כמו כן יש לעבור ראיון אישי ובו להציג קורות חיים המעידים על הניסיון המקצועי הקודם.
 

איזו תעודה מקבלים?


בסיום הקורסים המוכרים על ידי משרד הספורט מוענקת תעודת "מדריך אופניים" לפי הוראת חוק הספורט. יש לציין כי משתתפים שאין ברשותם רקע תחרותי מקבלים תעודת מדריכים לא תחרותיים בלבד. כמו כן, במוסדות שאינם מוכרים על ידי חוק הספורט מוענקת תעודה מטעם מוסד הלימוד.

מהן אפשרויות התעסוקה בהמשך?

בתום הקורס רשאים בוגרים המחזיקים בתעודה מוכרת להדריך רוכבים בטיולים ומסעות ולאמן קבוצות ילדים ובני נוער עד גיל 16 שנים. הם יכולים להשתלב בחוגים, מועדוני טריאתלון ומסגרות עממיות ולא תחרותיות נוספות.

 

המעוניינים בכך יכולים להמשיך לקורסים נוספים בתחומים משיקים כגון מדריכי קבוצות אופניים להעברת פעילות בשטח; או מתכנני ובוני שבילים בענף הרכיבה.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס מדריכי אופניים?

רוצה לדעת יותר על קורס מדריכי אופניים?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
Whatsapp Whatsapp