קורס יסודות באמנות במכללה האזורית צפת

המכללה האזורית צפת

קורס יסודות האמנות במכללה האזורית צפת - בית הספר "בית היוצר" לאמנויות


שלל גוונים בעולם האמנות


מציור, דרך רישום ועד קולאז' והדפס, עולם האמנות כולל מבחר שיטות וטכניקות דרכם האמנים יכולים להביא את עולמם הפנימי לידי ביטוי. מגוון חומרי הגלם והכלים יכולים לשמש את האמנים כדי לבטא מחשבות, תחושות, השקפות ואירועים באופן יצירתי, מקורי ומעורר מחשבה.


מי שמעוניינים להכיר זרמים ושיטות מגוונים בעולם האמנות יכולים ללמוד בקורס יסודות האמנות שמתקיים בבית הספר "בית היוצר" של המכללה האזורית צפת. בית הספר לאמנויות מציע קורס שבו אפשר ללמוד לעומק על טכניקות רישום, עבודה בצבע, קולאז' והדפסי עץ ולהתנסות בהן באופן פעיל. דרך הכלים שנרכשים במהלך הקורס התלמידים יכולים לפתח את היכולות האמנותיות שלהם ולגבש לעצמם תיק עבודות ייחודי שמייצג אותם כאמנים, אשר יכול לסייע להם בהמשך דרכם.


תכנית הלימודים


תלמידי הקורס מתחילים ורוכשים מיומנויות רישום, מכירים חומרי גלם ולומדים על יצירת נפחים ואור וצל. לאחר מכן, הם דנים בעבודה בצבע וביצירת דימוי באמצעותו וכן לומדים על טכניקות קולאז' תוך שימוש בחומרים מגוונים. בהמשך נלמדות שיטות חיתוך בעץ והדפס עץ. כך הם מפתחים סגנון אישי בשלל טכניקות יצירה ובונים תיק עבודות מגוון.

 


מתכונת הלימוד


הקורס נפרש על פני כ - 112 שעות שנתיות, הוא מחולק ל - 28 מפגשים. שיעורים מתקיימים פעם בשבוע, בשעות אחר הצהריים. התכנית שמה דגש על התנסות מעשית בטכניקות האמנות וכל בכל אחד מהמפגשים התלמידים מתרגלים את העקרונות האמנותיים שנלמדים ואת העבודה עם חומרי גלם וציוד מקצועי.


נושאי הלימוד


בין הנושאים השונים אשר נלמדים במהלך הקורס אפשר למנות:

 

  • רישום נפח וצורה
  • שיטות הדפס עץ
  • צבע להדפס שחור
  • עבודה עם מפסלות
  • חומרים ליצירת קולאז'   
  • רישום פחם
  • צבעי אקריליק
  • יצירת דימויים
  • עבודה על קנבס   
  • ועוד


על מוסד הלימוד


בית הספר "בית היוצר" הוא בית הספר לתחומי האמנות שמפעילה המכללה האזורית צפת. בית הספר ממוקם בליבה של העיר צפת והוא מציע לתלמידיו להיחשף לזרמים וטכניקות שונים ומגוונים וגם ליישם אותם במרחב בעיר ובנופיה העתיקים והייחודיים. בבית הספר נלמדים קורסים שונים, כגון קורס רישום וציור וקורס צורפות ועיצוב תכשיטים. הקורסים מועברים על ידי אמנים מנוסים אשר מעבירים מן הידע שלהם אל התלמידים.


במכללה האזורית צפת פועלות תכניות רבות נוספות להכשרה מקצועית. בין היתר ניתן לקחת חלק בקורסים שונים ביחידה ללימודי חוץ, או בבית הספר להידרותרפיה של המכללה. כמו כן, במכללה ישנו בית ספר להכשרת הנדסאים בו נלמדים מסלולים שונים המוכרים על ידי מה"ט.


תנאי קבלה


מסלול זה מתאים לבעלי זיקה לתחום האמנות אשר מעוניינים לרכוש כלים בטכניקות יצירה שונות. כמו כן, הקורס יכול להתאים למי שזקוקים לשעות סטאז' לקבלה ללימודי תרפיה באמנות.


תעודה


למשתתפים שמסיימים בהצלחה את הקורס ועומדים בכל הדרישות ניתנת תעודת סיום על ידי המכללה האזורית צפת.

למידע נוסף לחצו: המכללה האזורית צפת
ssssssssss
Whatsapp Whatsapp