קורס ליצנות רפואית באוניברסיטת בר אילן היחידה לפיתוח מקצועי

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי מקצועות פרא רפואיים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על אוניברסיטת בר אילן - קורס ליצנות רפואית.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס ליצנות רפואית ביחידה לפיתוח מקצועי של אוניברסיטת בר אילן

 

הומור ושמחה בשירות הרפואה

 

הליצנות הרפואית משתמשת בצחוק ובהומור כדרך לשפר את בריאותם הפיזית והנפשית של מטופלים בבתי חולים, וכאמצעי למניעת מחלות. זוהי גישה השואבת מן הפסיכולוגיה החיובית, ומאמצת את עקרונות ההומור גם לחיי היום יום של המטפלים.
הקורס שמציעה היחידה לפיתוח מקצועי באוניברסיטת בר אילן משלב טכניקות קלאסיות של ליצנות רפואית עם הנחייה בשיטת ה"יוגה צחוק". במסגרת התכנית, מקבלים המשתתפים כלים המאפשרים פעילות במערכת הבריאות, ועבודה כעצמאיים שיכולים לפתוח מערך הופעות משלהם. בתום לימודיהם, הם יוכלו לפעול במגוון מסגרות בתחום הבריאות הרפואה, למשל במרפאות, במוסדות לקשישים, בחינוך המיוחד וכן באירועים קהילתיים שונים.

 

תכנית הלימודים

 

בתחילת קורס הליצנות הרפואית, סוקרים המשתתפים את ההיסטוריה של מחקר ההומור והצחוק ואת התפתחות הפסיכולוגיה החיובית לאורך השנים. לאחר מכן, הם לומדים ליישם את עקרונות השיטה באופן מעשי, ומקבלים כלים לעבודה עם אוכלוסיות שונות במגוון מסגרות. הם מתנסים בשילוב אביזרים ותלבושות בעבודת הטיפול, משפרים את יכולות העמידה מול קהל ואת מיומנויות השליטה בשפת הגוף, ומתרגלים את יישומן בעת המפגש עם החולים.

 

במשך הקורס כל אחד מהמשתתפים מפתח דמות ליצן ייחודית משלו, דרך שימוש במושגים מעולם התיאטרון והאימפרוביזציה. הוא אף יוצר מערכי הופעה בהם יוכל להשתמש בעתיד בטיפולים ובאירועים.

 

 

מתכונת הלימוד

 

הקורס מתפרש על פני כחצי שנה וכולל 20 מפגשים, המתקיימים בימי שישי בבוקר. בנוסף להרצאות העיוניות, משולבים בהכשרה היבטים מעשיים וחווייתיים רבים, המועברים במסגרת של סדנאות משחק, משחקי תפקידים, דיונים בקבוצה והקרנות סרטים. בנוסף, נדרשים הסטודנטים להשתתף בפרקטיקום, בו הם מתנסים בטיפול בבתי חולים.

 

נושאי הלימוד

 

 • עבודה עם קבוצת מטופלים
 • סיוע בבתי אבות
 • טיפול מונע למחלות שונות
 • שימוש באביזרים 
 • שפת גוף ותקשורת לא מילולית
 • פיתוח העצמה אישית
 • פיתוח כישורי יצירתיות ודמיון
 • כוחו של ההומור כמרפא  
 • ליצנות רפואית לחינוך המיוחד
 • שילוב מוזיקה בתהליך הטיפול
 • ועוד
 

 

סגל הוראה

 

רכזת התכנית היא יזמית ומאמנת אישית לחיים בריאים, אשר מנחה סדנאות צחוק להעצמה אישית, ומנהלת קורסים בנושאי הומור במערכת החינוך הפורמאלית.

 

עוד כולל הצוות: רופאה בבית חולים גדול אשר עוסקת במקביל בהנחיית סדנאות יוגה צחוק בקהילה, ומנהלת חווה לטיפול אלטרנטיבי; ומומחה לתיאטרון קהילתי ודרמה תרפיה, אשר פיתח שיטה מוכרת לליצנות רפואית המיושמת ברחבי הארץ.

 

תנאי קבלה

 

לקורס הליצנות הרפואית באוניברסיטת בר אילן מתקבלים בעלי ניסיון באימון אישי ובהנחיית קבוצות, במקצועות הטיפול, ובעבודה במסגרות קהילתיות.

 

 

תעודה

 

משתתפים המסיימים בהצלחה את לימודיהם, זכאים לקבלת תעודת גמר "קורס למנחי צחוק וליצנות רפואית", המוענקת מטעם היחידה לפיתוח מקצועי של בית הספר לחינוך באוניברסיטת בר אילן. כמו כן, הם מקבלים בסיום התכנית תעודת מקצוע להנחיית יוגה צחוק, המוכרת מבחינה בין לאומית, ותעודת מקצוע "ליצנות רפואית".

 

על מנת לקבל את התעודות, נדרשים התלמידים להפגין נוכחות מלאה במפגשים, להגיש את העבודה המסכמת, וכן להשלים את שעות ההתנסות הפעילה בבתי החולים.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת בר אילן

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בר אילן

פורום לימודי בריאות ומסלולים פרא רפואיים

הסבה לרפואה מתואר במדעי המחשב
אריאל
1 תגובות
מאיזה גיל אפשר ללמוד רפואה?
אריק
1 תגובות
הסבה לרנטגנאות לבוגרי ניהול מערכות בריאות
איה שואהנה
1 תגובות
קבלה לגילאי 40 פלוס ללימודי מעבדה רפואית
ורה
1 תגובות
התעניינות בלימודי תואר שני
תגריד
1 תגובות
ראיון קבלה לתואר שני בבריאות הציבור
כנאן
1 תגובות
שנות לימוד ריפוי בעיסוק
dona fdely
1 תגובות
לכניסה לפורום

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp