רוצה פרטים על קורס הנחייה וליווי אמהות אחרי לידה?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

הכשרת מנחות לקבוצות ליווי לאימהות אחרי לידה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס הנחייה וליווי אמהות אחרי לידה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


הכשרת מנחות לקבוצות ליווי לאימהות לתינוקות אחרי לידה

 

העידן המודרני הביא עימו התפתחויות טכנולוגיות, שיפורים במערכות הבריאות והרפואה, עיצוב של תרבות וחיים מודרניים. ואולם, דבר אחד נשאר אותו הדבר לאורך ההיסטוריה- הצורך של נשים יולדות לתמיכה, ליווי ועזרה של נשים אחרות. נשים רבות חשות דכדוך לאחר הלידה ומתקשות להתמודד עם הסיטואציה המשפחתית החדשה שנוצרה. תחושת הבדידות עלולה ליצור קשיים פסיכולוגיים (ואף להגיע לדיכאון לאחר לידה) ונשים רבות אינן יודעות כיצד לטפל בתינוק במיוחד כשמדובר בלידה ראשונה.

 

 

תפקידן של מנחות קבוצות לליווי אמהות אינו מסתכם רק בהענקת ידע וכלים לאמהות, אלא להוות סביבה תומכת עבור היולדות לחזקן ולשפר את הביטחון שלהם בהיותן אמהות טריות. קבוצת הליווי מתמודדת עם סיטואציות מקבילות בחייהן של היולדות תוך הכרה בלגיטימיות של החששות והענקת מרחב ביטוי לאם היולדת.

 

במהלך הקורס נלמדות שיטות להנחיית קבוצות בכלל ולהנחיית קבוצת אמהות אחרי לידה בפרט. הלימודים בקורס מעניקים כלים מקצועיים בהנחייה ותקשורת והכרות מעמיקה עם עולמן של נשים ומשפחותיהן לאחר הלידה.

 

 

למי מיועד הקורס?

 

הלימודים בקורס הכשרת מנחות לקבוצות ליווי לאמהות ותינוקות אחרי לידה מיועד בראש ובראשונה לאמהות. הקורס מתאים לכל הנשים המעוניינות להעמיק את הבנתם בתחום וליזום הקמה של קבוצות ופרויקטים שילוו אמהות ותינוקות לאחר לידה. בנוסף, הקורס מתאים לנשים שעוסקות במקצועות טיפוליים או הנחיית קבוצות, לנשים שעוסקות בתחום החינוך או בכל תחום אחר המצריך עבודה עם אמהות לפני ואחרי לידה.

 

 

נושאי הלימוד

 

הקורס להכשרת מנחות לקבוצות ליווי לאמהות ותינוקות לאחר לידה כולל מגוון נושאי לימוד, להלן רשימה מדגמית של חומרי הלימוד בקורס:

 

מצבים רגשיים של נשים לאחר לידה דכדוך ודיכאון לאחר לידה זוגיות לאחר לידה
התפתחות פסיכו רגשית תזונת האם והתינוק בריאות וחולי בשנה הראשונה
הסתגלות לחיים מחוץ לרחם מיומנות הנחיית קבוצות ועוד...

 

מוסדות לימוד

 

קיימים מספר מוסדות לימוד להכשרת מנחות לקבוצות ליווי לאמהות לתינוקות אחרי לידה, ביניהם:

 

  • המרכז הישראלי לחינוך ללידה - גוף מקצועי המכשיר מדריכות בתחום ההיריון והלידה. המרכז הישראלי לחינוך ולידה פועל כעמותה ללא מטרות רווח, החל לפעול בשנת 1981. המרצים השונים בקורסים אנשי מקצוע, יועצים ורופאים בתחומי הלידה והריון. משנת 2001 המרכז מפעיל קורס מנחות ומלוות לאחר לידה בהיקף של 30 מפגשים חד שבועיים.

 

  • דיאדה - בית מלידה להורים וילדים מציע השתלמויות וקורצים מקצועיים בתחומי ההריון, הורות ולידה. במרכז דיאדה בגלילות נלמד קורס מנחות לקבוצות ליווי לאימהות לתינוקות אחרי לידה. היקף הקורס הוא 120 שעות אקדמיות, ב-26 פגישות. תנאי הקבלה לקורס הם אמהות לילד אחד לפחות, מעבר ראיון אישי וזיקה לתחום ההיריון והלידה.

 

  • מכללת רידמן - המכללה מציעה מגוון של קורסים בתחומי הריון לידה והורות. הקורס מדריכות קבוצות לאמהות ותינוקות לאחר לידה מיועד לאמהות ורצוי בעלי רקע וניסיון בתחום הטיפול.

 

  • בית הספר ללדת - בית הספר למקצועות הלידה הוקם על ידי אהובה הילה חן וסיון אופירי. הקורסים השונים שואפים להכשיר נשות מקצוע מקצועיות בהיריון, לידה ולאחר הלידה.

 

  • אורנים המכללה האקדמית לחינוך - בשיתוף עם שדמות מרכז למנהיגות מציעים קורס בסיסי ללווי והנחיית אמהות לאחר לידה. תוכנית הקורס מתפרסת על שנתיים אקדמיות ומתקיים במכללת אורנים שבטבעון. במהלך הלימודים המשתתפות מקבלות ידע תיאורטי נרחב לצד סדנאות ממוקדות וסיורים להכרה של הפרויקטים השונים במסגרת "אם לאם בקהילה". השנה השנייה ללימודים מאפשרת התמחות בהנחיית קבוצות של אמהות ותינוקות.

 

אתם בוודאי שואלים את עצמכם היכן יש מוסדות לימודים נוספים, מהם תנאי הקבלה, האם יש יום פתוח בקרוב, כמה זה עולה ועוד. לנציגי השירות האישי שלנו יש תשובות לכל השאלות. כדאי לכם להתנסות חינם בשירות האישי שלנו, כך תוכלו לחסוך זמן, כאבי ראש וכסף.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס הנחייה וליווי אמהות אחרי לידה?

רוצה לדעת יותר על קורס הנחייה וליווי אמהות אחרי לידה?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
חוות דעת של סטודנטים: קורס בריאות
התקבלו 6 דירוגים בציון ממוצע 4.5 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp