רוצה פרטים על קורס כיבוי אש?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס כבאים - כל האפשריות ללימודי כבאות

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס כיבוי אש? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס כבאות – לימודי כיבוי אש
 
עיסוק מלהיב...
 
ענף כיבוי אש הוא אחד מענפי החירום הבסיסיים ביותר הקיימים בכל מדינה, ביחד עם המשטרה ועם שירותי הצלת חיים כמגן דוד אדום. בעקבות אסון השריפה בכרמל הובאה למוקד תשומת הלב בשנים האחרונות החשיבות שבקיום מערך כיבוי אש תקין בעל כוח אדם מיומן ומקצועי. ההכשרה בקורסי הכבאות השונים תאפשר לכם להשתלב במקצועות הביטחון, התורמים אף להגברת תחושת הביטחון האישי של אזרחי המדינה בכל זמן.
 
על הלימודים
 
הלימודים בקורס כבאות מורכבים מהכשרה במספר רמות, כאשר כל רמה מאפשרת עבודה מסוג מסוים. רמות ההסמכה נעות החל מכיבוי אש בסיסי, דרך קורס כבאים מתקדם, מפקדי צוותים, קציני כיבוי אש, ועד רמת ההדרכה והפיקוח. בכל מסלולי הלימוד נסקר חומר עיוני רב המגובה בהתנסות מעשית, ניתוח מקרי מבחן, שימוש בהדגמות והשתתפות בסימולציות רבות.
 
בעבר, לימודי כבאות היו מוצעים מטעם איגוד הכבאים, אך כיום מרבית הקורסים בנויים על פי התקנים של המשרד לביטחון פנים, המציב דרישות הכשרה מסוימות ומפקח על מסלולי ההכשרה. כל תכניות הלימוד מעודכנות ומותאמות לפיתוחים מדעיים ולאתגרים חדשים הנגזרים מן החידושים הטכנולוגיים, ומטרתן היא להכשיר אנשים מיומנים ומוסמכים בתחום הכיבוי, ההצלה, ומניעת דלקות, ובכלל זה גם מדריכים ומורים בתחום.
 
 
תנאי קבלה ומשך הקורס
 
קורס כבאים בסיסי נפרש על פני כארבעה חודשי לימוד. מועמדים לקבלה לקורס כבאות עוברים תהליך מיון, הכולל מבדקי כושר ובריאות, בחינות וראיון אישי. במקרים מסוימים, על מנת להתחיל בתהליך הקבלה יש לבדוק אם פורסם מכרז להגשת מועמדות לקורס. 
 
מוסדות לימוד אפשריים
 
  • בית הספר הארצי לכבאות והצלה – בית ספר ממשלתי המוסמך מטעם המשרד לביטחון פנים, ומכשיר עובדים לעיסוק בתפקידים שונים במערכי הכיבוי וההצלה, באמצעות מגוון מסלולי לימדו. מבין המסלולים המקיפים הנלמדים בבית ספר זה נכללים גם מסלולים כקורס כבאים בכל הרמות, קורס חילוץ, קורס מפקחי מניעת דליקות, קורס חוקרי דליקות, קורס חומרים מסוכנים, ועוד. מחלקה נוספת בבית ספר זה היא המחלקה להשתלמויות מקצועיות, ובה נכללים קורסים קצרים יותר במגוון תחומי הכיבוי וההצלה.

 

  • מכללת מישלב – מקיימת כמה קורסי כיבוי אש ובטיחות אש ברמות שונות, וביניהם גם קורס ממונה בטיחות אש בכיר, קורס מנהל מקצועי לניהול מצבי חירום ואסונות, קורס נאמן בטיחות אש וקורס מנהל פינוי עשן במבנים. כמו כן, המכללה מציעה מגוון של קורסי הכשרה לתפקידים נלווים, כמו למשל, קורס מתכנן מערכות ספרינקלרים, קורס מתקין מערכות גילוי אש ועשן, ועוד.
 
לסיכום
 
מדובר באחד התחומים המעניינים, הדינמיים והמאתגרים ביותר לעיסוק מקצועי – שלא לומר, אחד המלהיבים ביותר. קורס כבאות הוא קורס הכשרה לעבודה בתחום ביטחון הפנים, והוא מעניק לכם את הידע ואת ההכשרה המעשית לתחילת השתלבות בדרך מקצועית נפלאה הנדרשת כיום יותר מתמיד במדינת ישראל. הכניסה לענף זה מאפשרת לכם אופציות להמשך התפתחות מקצועית רבה, ולהשתלבות אף בתחומים קרובים או משלימים. תוכלו, למשל, להתפתח גם כמורים ומדריכים בתחום - תפקידים אשר דרושים להם אנשי מקצוע מוכשרים.
 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס כיבוי אש?

רוצה לדעת יותר על קורס כיבוי אש?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

חוות דעת של סטודנטים: לימודי ביטחון

התקבלו 3 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp