קורס ייעוץ משכנתאות באוניברסיטה העברית

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודי פיננסים לתעודה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על האוניברסיטה העברית - קורס ייעוץ משכנתאות.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס יועצי משכנתאות במרכז פישמן של האוניברסיטה העברית בירושלים

 

אמינות ומקצועיות בענף המשכנתאות

 

משכנתא היא התחייבות לשעבוד נכס לטובת קבלת הלוואה, בעת רכישת דירה או בית. מדובר בהלוואה גדולה בהיקפה הנלקחת לפרק זמן ארוך, ומומלץ שלא לגשת לצעד זה בלי ידע מתאים. יועצים למשכנתאות הם מומחים לנושא, שבקיאים בכל מסלולי ההלוואות השונים, בחקיקה המסובכת ובנהלים הבנקאיים. מרכז פישמן מציע קורס שנועד להכשיר אנשי מקצוע שיסייעו בייעוץ לגבי כלכלת המשפחה, באופן מקצועי ואחראי.

 

 

תכנית הלימודים

 

בתחילת התכנית, מתוודעים המשתתפים לעולם המשכנתאות ולמצבו של השוק הישראלי כיום, וכן סוקרים מושגי יסוד במתמטיקה פיננסית החיוניים לחישוב הריביות השונות. כמו כן, הם בוחנים את החקיקה הקשורה למקרקעין ולעסקאות נדל"ן ואת המסמכים הרשמיים בנושא, כמו למשל נסח הטאבו.

 

בהמשך, הם לומדים על מסלולי המשכנתאות השונים המוצעים, מונים את היתרונות והחסרונות שלהם וגם דנים בהתנהלות מול הבנקים בעת הגשת הבקשה. בנוסף, הם משפרים את מיומנויות המכירה והייעוץ שלהם, כדי שיוכלו לשמש מדריכים מקצועיים וקשובים ללקוחות הזקוקים להמלצותיהם בבואם לקחת משכנתא.

 

מתכונת הלימוד

 

הקורס ליועצי משכנתאות כולל בסך הכל כ - 64 שעות, המחולקות ל - 16 מפגשים. השיעורים מתקיימים אחת לשבוע, בשעות אחר הצהריים והערב. בנוסף להכשרה העיונית המעמיקה הנערכת בקורס, לוקחים המשתתפים חלק בסדנאות מעשיות, בהן הם עורכים סימולציות של תהליכי ייעוץ, חישוב עלויות והתנהלות מול לקוחות.

 

נושאי הלימוד

 

 • חלופות מימון נוספות
 • דיני מקרקעין
 • לוח זמנים לתשלומים
 • כושר פירעון חודשי
 • הסבת ערבויות בנקאיות
 • הערכת שווי נכסים
 • בחינת בקשות בידי הבנקים
 • עמלות סילוק מוקדם
 • חישוב ריבית פשוטה ומתואמת
 • תנאי ביטוח משכנתא
 • שחקנים מרכזיים בשוק המשכנתאות
 • תקציב להוצאות המשפחה   
 • פתרונות יצירתיים לעסקאות חריגות   
 • ועוד

 

סגל הוראה

 

מנהל התכנית הוא בעל השכלה אקדמית בחשבונאות ובכלכלה, אשר כיהן בעברו בתפקידי ניהול בבנקים מסחריים. הוא עוסק כיום בייעוץ כלכלי ליזמים ולבעלי עסקים ובהדרכת סדנאות בנושאי משכנתאות במגוון מוסדות וארגונים.

 

עוד כולל הסגל: מנחת קבוצות העוסקת באימון לכלכלת המשפחה, המומחית בניהול צוותים ובליווי פיננסי אישי; מנהל של סוכנות ביטוח ושל חברה לייעוץ משכנתאות שלה סניפים בארץ ובחו"ל; סמנכ"ל פיתוח בחברת משכנתאות, בעל הכשרה אקדמית במימון, אשר ייסד בעברו את אגודת הסטודנטים למנהל עסקים; בעליה של חברת ייעוץ אסטרטגי ומחקר, אשר משמש יועץ כלכלי לארגונים מסחריים; יועץ משכנתאות השותף לניהול חברה המציעה פתרונות מימון לתושבי חוץ; ועוד. 

 

תנאי קבלה

 

לקורס מתקבלים בעלי ידע וניסיון בייעוץ נדל"ן ובמשפטים, כמו למשל מתווכים, יזמים, עורכי דין, סוכני ביטוח, בנקאים ומאמנים לכלכלת המשפחה. כדי להתקבל, יש צורך לעבור ריאיון אישי, הערך בפני מנהל המרכז.

 

תעודה

 

משתתפים המסיימים בהצלחה את לימודיהם בקורס זכאים לקבל תעודת גמר, המוענקת מטעם "מרכז פישמן ללימודי נדל"ן" בבית הספר למנהל עסקים של האוניברסיטה העברית בירושלים.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה העברית בירושלים

עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה העברית בירושלים
פורום לימודי חשבונאות
תעודה בגמר קורס מקצועי
צביקה רידל
1 תגובות
רמת קושי במתמטיקה בתואר במנהל עסקים וחשבונאות
מאי
1 תגובות
קורס בן 5 חודשים למנהל חשבונות בכיר
אמיר
1 תגובות
הסבה לחשבונאות ממדעי החברה
חיים
2 תגובות
מי מחוייב לנהל יומן פגישות לפי מס הכנסה?
יוני
1 תגובות
ראיית חשבון ללא פסיכומטרי ובגרות
אתי טל
1 תגובות
הבדל בין תעודה מטעם לשכת יועצי מס לבין משרד העבודה
אורה
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp