קורס יועצי השקעות וניהול תיקים באוניברסיטת חיפה - לימודי חוץ

רוצה לדעת על לימודים בנושאי שוק ההון?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על חיפה לימודי חוץ - קורס יועצי השקעות.

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מסלול הלימודים אינו פעיל

 

קורס ייעוץ השקעות וניהול תיקים ביחידת לימודי ההמשך ולימודי החוץ באוניברסיטת חיפה


ידע ואחריות בבורסה


לשוק ההון יש תפקיד מהותי בכלכלה העולמית והישראלית. השקעות ישירות בבורסה, קרנות השתלמות, קופות גמל וגם הפנסיה שלנו הכללים במסגרת ההשקעות בשוק ההון והן שמאפשרות לו להמשיך לנוע. יש גופים כלכליים רבים שאחראיים על פעולתו, כמו בנקים, חברות ממשלתיות או חברות ביטוח, וכמובן, גם יועצי ההשקעות ומנהלי התיקים. כדי לעבוד בייעוץ השקעות בארץ, חייבים לעבור בחינות שנערכות על ידי הרשות לניירות ערך.


ביחידת לימודי החוץ ולימודי ההמשך של אוניברסיטת חיפה מציעים קורס יועצי השקעות וניהול תיקים אשר מכין לקראת מבחני ההסמכה ומעניק ידע רב לגבי ענף ייעוץ ההשקעות. במהלכו, הם לומדים כיצד מנתחים ומעריכים ניירות ערך ומכירים את הדרכים הנכונות לניהול תיקי השקעות. המיומנויות שהם רוכשים בתכנית יכולות לסייע להם בעבודתם בשוק ההון בהמשך.


תכנית הלימודים


המשתתפים בקורס מתחילים ומתוודעים לפן המשפטי של המסחר בשוק ההון, מכירים את החוקים השונים שנוגעים לניירות ערך ולתחומי האחריות של יועצי ההשקעות. בהמשך, הם מכירים מכשירים פיננסיים שונים ואת המס שמוטל עליהם, את הדרכים להשקעה ואת האמצעים לחיסכון. כמו כן, הם רוכשים כלים פרקטיים לניהול תיקים ולהתנהלות עם תיקים ברמת סיכון גבוהה.


מתכונת הלימוד


המפגשים בקורס ייעוץ השקעות ביחידת לימודי החוץ של אוניברסיטת חיפה מתקיימים פעם או פעמיים בשבוע, במתכונת נוחה לאנשים עובדים. השיעורים משלבים למידה עיונית עם תרגולים מעשיים של ניהול תיקים והכנות מרוכזות לקראת מבחני ההסמכה לקבלת הרישיון.


נושאי הלימוד


המסלול מורכב משלושה נושאים מרכזיים:

 

 

על מוסד הלימוד


היחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ של אוניברסיטת חיפה הוקמה לפני 41 שנים ומתקיימים בה קורסים במקצועות הניהול, הפיננסים והייעוץ שמתאימים לאקדמאים. המסלולים מסייעים לתלמידים לרכוש כלים פרקטיים ליישום בעבודתם ומיומנויות למעוניינים בהסבה מקצועית.


תנאי קבלה


לקורס ייעוץ השקעות באוניברסיטת חיפה מתקבלים מועמדים בעלי תואר ראשון לפחות בחשבונאות או בכלכלה. יכולים ללמוד במסלול גם סטודנטים למקצועות אלה, שנמצאים בשנתם השלישית או הרביעית ללימודים. התכנית מתאימה למנהלי תיקי השקעות, או למעוניינים להתחיל לעסוק בענף ולעבור את מבחני ההסמכה לצורך קבלת רישיון לייעוץ השקעות. במקרים מסוימים, מזמן מוסד הלימוד לראיונות שנערכים בפני ועדת קבלה.

 


תעודה


משתתפים שמסיימים בהצלחה את הקורס ועומדים בכל הדרישות זכאים לקבל תעודת גמר, המוענקת מטעם אוניברסיטת חיפה - המגמה ללימודי המשך ולימודי חוץ, חטיבת לימודי כלכלה ומנהל עסקים. כדי לקבל את הדיפלומה, הם צריכים להשתתף בכל השיעורים, להגיש את התרגילים ולעבור את המבחנים.


יש לציין, שכדי לקבל רישיון של יועצי השקעות, יש צורך לעבור את המבחנים החיצוניים שעורכת הרשות לניירות ערך בישראל. במקרים מסוימים, ניתן לבקש פטור מחלק מהמבחנים, את הבקשות יש להגיש לרשות לניירות ערך עצמה.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: היחידה ללימודי חוץ - שלוחת חיפה

פורום לימודי שוק ההון

איפה עדיף ללמוד קורס שוק ההון?
מרדכי
1 תגובות
מה עדיף לעשות - תואר שני או קורס?
ויקטורה סמיונוב
1 תגובות
איך נכנסים לתחום של שוק ההון.
ענאן רמדאן
1 תגובות
המלצה על קורס השקעות ערך
יורם
1 תגובות
הליך רישום לקורס יעוץ השקעות
טל הכט
1 תגובות
האם מכירות הוא חלק הכרחי בעבודה של משווק פנסיוני?
איציק
1 תגובות
קורס הכרת מושגים בשוק ההון
ארתור
2 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,753 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל546 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת בן-גוריון1,088 חוות דעת

 • 4.2

  מכללת תל חי554 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

לכל הפורומים

מלגות חדשות

ימים פתוחים

סקר גולשים

פעילות גופנית בזמן הלימודים:

ענה על השאלה

פעילות גופנית בזמן הלימודים:

 • 0 %

  לא מוותר על זה, עוזר לי להתפקס

 • 0 %

  מדי פעם, כשיש לי שעה פנויה

 • 0 %

  הלוואי אבל ממש אין לי זמן

טיפים ממומחים בנושא שוק ההון

עמנואל קוק, מוותיקי שוק ההון בארץ ומייסד שותף של חברת IBI בתי השקעות, מאמין שעבודה קשה, התמדה ולמידה מאחרים הם בין הכלים החשובים למי שחולמים על קריירה בשוק ההון, שנחשב לאחד מתחומי העתיד. "הבסיס להצלחה בשוק ההון הוא עבודה מלמטה. כדי להיות טוב צריך משקע של כמה שנים בעבודה מעשית. בשביל לעבוד נכון צריך זמן. חשוב ללמוד מהניסיון של ותיקים בתחום וגם מהתהליכים שמתרחשים מסביב."
"צריך יכולות אנליטיות והבנה טובה של תהליכים, לצד רצון ללמוד מניסיון של חברות שונות. חשוב להבין באנליזה וגם להסתכל על אחרים שמבינים בתחום ולרכוש מהם כלים."
עמנואל קוק
מייסד שותף ב - IBI השקעות
Whatsapp Whatsapp