קורס רישום במכללה האקדמית ספיר - המרכז ללימודי חוץ

שירות אישי - צור קשר
קורס רישום במכללה האקדמית ספיר - המרכז ללימודי חוץ

קורס רישום במכללה האקדמית ספיר - לימודי חוץ


ביחידה ללימודי חוץ של המכללה האקדמית ספיר מתקיימים קורסים ברמות שונות שבהם ניתן לרכוש ידע וכלים באמנות הרישום. הקורסים יכולים להתאים למתחילים וכן לבעלי ניסיון ברישום ובמסגרתם ניתן לפתח את היצירתיות והכישורים המקצועיים ולשכלל את הידע באמנות.

 

תכנית הלימודים


המשתתפים בקורס זה רוכשים ידע בסיסי באמנות הרישום. הם נחשפים לתיאוריה רלוונטית ובמקביל מתנסים בפועל ברישום ומפתחים את יכולות ההתבוננות והחשיבה היצירתית, לומדים טכניקות מקצועיות ומכירים את חומרי הגלם שבהם משתמשים האמנים.


דרך הדיונים, ההרצאות והתרגילים שבקורס המשתתפים נחשפים ליצירות מוכרות בתולדות הרישום ולומדים על היותו של הרישום יסוד משמעותי בעשייה האמנותית וכן על היותו מדיום עצמאי העומד בפני עצמו.


הם מתחילים מלימוד הבסיס ברישום וממשיכים לפי קצב ההתקדמות האישי ובליווי של מרצת הקורס, וכך יכולים לבנות את הכישורים האמנותיים ולפתח סגנון וטכניקה אישיים המותאמים להם.

 

 

מתכונת הלימוד


היקף הקורס שנה אחת, המפגשים מתקיימים אחת לשבוע, בשעות הבוקר והצהריים. הוא כולל 78 שעות לימוד שנתיות, היקף השיעורים הוא 3 שעות שבועיות.


כדי לסייע למשתתפים להכיר מקרוב את אמנות הרישום, הקורס מורכב משילוב של הרצאות ודיונים עם תרגילים מעשיים. לאורך הקורס משולבים תרגילים ומטלות להגשה ולקראת סיומו עורכים המשתתפים פרויקט מסכם. המשתתפים מתחילים מתרגילי בסיס וממשיכים לפתח את המיומנויות האישיות בתרגילים ופרויקטים שונים לפי הקצב האישי ובליווי של סגל ההוראה.

 

סגל הוראה


מרצת הקורס היא אמנית אשר השתתפה בתערוכות קבוצתיות ותערוכות יחיד. ברשותה ותק בהוראת מקצועות הציור, הרישום והמחשבה היצירתית במכללה האקדמית ספיר. היא בוגרת לימודים במרכז לאמנות חזותית בבאר שבע וכן בוגרת לימודי תולדות האמנות ולימודים רב תחומיים בחטיבות לפולקלור ואמנות יצירה של אוניברסיטת בן גוריון בנגב.

 

תנאי קבלה


הקורס מתאים למעוניינים ללמוד את אמנות הרישום ויכולים ללמוד בו גם מתחילים ללא רקע קודם בתחום, גם ללא ניסיון ברישום. קורס זה מוכר לגמול השתלמות וכן להשלמה של נקודות לצורך לימודי תרפיה באמנות.

 

תעודה


בסיומו של הקורס מוענקת לבוגריו תעודת גמר מטעם המרכז ללימודי חוץ במכללה האקדמית ספיר. כדי לקבלה, יש צורך להיות נוכחים בשיעורים ולהשתתף בהם באופן פעיל, לבצע את כל התרגילים והעבודות ולהגיש אותם במועד וכן להשלים את פרויקט סוף השנה.

 

קורס למתקדמים


בעלי רקע וניסיון בתחומי הרישום והציור יכולים ללמוד בקורס רישום למתקדמים המתקיים ביחידה ללימודי חוץ. מטרת הקורס היא פיתוח מיומנויות הרישום והציור ושכלול כישורי ההתבוננות, הביטוי הרעיוני והחשיבה החזותית. המשתתפים לומדים להביא לידי ביטוי תחושות ומחשבות באמצעות שפת האמנות ובמקביל משכללים את הטכניקה והכישורים הפרקטיים.


בקורס משולב לימוד עיוני של תיאוריה רלוונטית יחד עם התנסות מעשית בציור ורישום. המשתתפים בוחנים מודלים היסטוריים ועכשוויים ומבצעים מטלות שונות לתרגול החומר הנלמד. במסגרת מרבית השיעורים מתקיימת ביקורת קבוצתית על העבודות, כדי לסייע למשתתפים לפתח את שליטתם בשפה מקצועית. המשתתפים מתקדמים בהתאם לקצב האישי ובליווי של המרצה.


היקפו של הקורס למתקדמים הוא שנה אקדמית והוא כולל 104 שעות שנתיות. השיעורים מתקיימים אחת לשבוע בשעות אחר הצהריים.

 

על מוסד הלימוד


סטודנטים המעוניינים לפתח את הכישורים האמנותיים בתחומים נוספים יכולים למצוא קורסים ברמות שונות במרכז ללימודי חוץ של המכללה האקדמית ספיר. בין היתר מוצעים קורסים ברמות שונות בציור, בפיסול קרמי ובקדרות, חלקם מתאימים למתחילים וחסרי ניסיון קודם ואחרים ייעודיים למתקדמים. נוסף על כך ניתן למצוא קורסים בתחומים כגון אוצרות, וידאו ארט וצילום אמנותי, שבהם ניתן לפתח ולשכלל את היכולות היצירתיות. בקורסים משולבים פרויקטים יישומיים, תרגילים וסדנאות כדי לאפשר למשתתפים לפתח את סל הכלים האישי ולהתפתח כיוצרים ואמנים.

 

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית ספיר
Whatsapp Whatsapp