קורס מבקר פנימי מוסמך CIA ביחידה ללימודי חוץ וללימודי המשך באוניברסיטת חיפה

שירות אישי - צור קשר
קורס מבקר פנימי מוסמך CIA ביחידה ללימודי חוץ וללימודי המשך באוניברסיטת חיפה

קורס הכנה לבחינות ביקורת פנימית CIA ביחידה ללימודי חוץ ולימודי המשך באוניברסיטת חיפה


פיקוח וצמיחה


תפקידם של מבקרים פנימיים עבר תמורות משמעותיות בשנים האחרונות. אם בעבר ביו פועלים בעיקר במוסדות ממשלתיים וציבוריים, הרי שהיום הם בעלי תפקיד חשוב ומהותי בגופים עסקיים וארגונים משלל סוגים במשק, במגזרים השונים. תפקידם הוא בעל השפעה ניכרת על תוצרי הארגון ועל האמרה שלו וכך הולך וגובר הביקוש למבקרים מיומנים בחברות. במדינת ישראל ישנה חובה (המעוגנת בחוק הביקורת הפנימית) לבצע ביקורת פנימית בגופים ציבוריים, כמו כן גופים פיננסיים כגון חברות ביטוח ובנקים חייבים למנות מבקרים לצורך הסדרה של פעילותם.

 

היחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ של אוניברסיטת חיפה מציעה קורס הכנה למבחני ההסמכה לביקורת פנים CIA. הקורס בא לתת מענה לשינויים שמתחוללים בתחום ביקורת הפנים והוא מכין את תלמידיו לחלקים 1 - 3 של הבחינות הבין לאומיות. הכלים הנלמדים בקורס זה יכולים לסייע למבקרים פנימיים במגוון דרגות לייעל את עבודתם השוטפת בתחום הביקורת וניהול הסיכונים.

 

 

תכנית הלימודים


לאורך הקורס המשתתפים רוכשים כלים מתקדמים בתחום ביקורת הפנים. הם מכירים את התקנים הנהוגים בתחום, מתוודעים לדיני ביקורת וסוקרים סוגיות אתיות בניהול הביקורת. כמו כן, הם דנים בהיבטים טכנולוגיים של התחום, כגון סיכוני סייבר ומערכות מידע, ובמקביל מעמיקים את הידע החשבונאי שלהם ובונים מיומנויות ניהול פיננסי.


מתכונת הלימוד


קורס זה כולל כ - 124 שעות לימוד. שיעורים מתקיימים בשעות אחר הצהריים והערב, אחת לשבוע. נוסף על שיעורים עיוניים ודיונים בכיתה, המשתתפים גם לוקחים חלק בעבודת שטח במסגרתה הם מתנסים בפועל בביצוע של מטלות ביקורת שונות.


נושאי הלימוד

 

 • בקרה פנימית וסיכונים
 • סביבה עסקית גלובלית
 • עקרונות מנהיגות וניהול
 • מעקב אחרי תוצאות ביקורת
 • ממשל תאגידי ואתיקה עסקית
 • המשכיות עסקית ומערכות מידע    
 • ניהול פיננסי
 • ניהול סיכונים
 • מעילות והונאות
 • כלים בעריכת ביקורת
 • עריכת מטלת ביקורת    
 • ועוד


סגל הוראה


מנהל תכנית זו הוא מומחה לביקורת פנים בעל תואר דוקטור. ברשותו ניסיון רב בתחומי פיתוח ומחקר כגון בינוי, השקעות, ניהול מערכות ממוחשבות, ניהול פיננסי ועסקי ודיווח לרגולטורים.


על מוסד הלימוד


היחידה ללימודי חוץ ולימודי המשך באוניברסיטת חיפה מציעה שלל הכשרות מקצועיות בתחומי הניהול השונים, שנועדו לסייע לעובדים לפתח מיומנויות ניהוליות ולקדם את הקריירה. בין הקורסים שמתקיימים במוסד הלימוד נמנים קורס גישור, קורס ניהול ופיתוח המשאב האנושי, קורס ניהול עסקי, קורס הכשרת דירקטורים וקורס ייעוץ ארגוני המתקיים בשני מסלולים - לבעלי תואר ראשון ולבוגרי תואר שני.


תנאי קבלה


הקבלה לתכנית זו היא לבוגרי קורס ביקורת פנימית של היחידה ותכניות לימוד דומות. כמו כן, יכולים להתקבל עובדים מנוסים בתחום ביקורת הפנים כגון מבקרים ורואי חשבון שעוסקים בביקורת במסגרת תפקידם. כל המועמדים מוזמנים גם לראיון אישי.


תעודה


תלמידים אשר עומדים בכל דרישות הקורס, כולל השתתפות פעילה במפגשים ונוכחות מלאה, מקבלים תעודת גמר המעידה על השתתפות בקורס הכנה לבחינות הסמכה CIA, אשר מוענקת מטעם לימודי המשך ולימודי חוץ אוניברסיטת חיפה. כדי לקבל את הסמכת ה - CIA יש לעבור בחינות חיצוניות שנערכות לאחר תום הקורס.

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת חיפה - לימודי חוץ
Whatsapp Whatsapp