מכינה 30+ במכללה האקדמית ספיר

מכינה 30+ במכללה האקדמית ספיר

מכינה לבני 30+ במכללה האקדמית ספיר


לא מאוחר להתקבל למסלולי הלימוד


השאיפה להתקבל ללימודים האקדמיים היא חסרת גיל. אנשים רבים בשנות השלושים והארבעים לחייהם, ואף מעבר לכך, מבקשים לשדרג את הכישורים והידע שברשותם ובעזרתם לפנות לאפיקי קריירה מבוקשים, מאתגרים ומספקים במשק. עם זאת, מועמדים מעל גיל 30 לא תמיד עומדים בדרישות הקבלה ללימודים, בין אם אין ברשותם תעודת בגרות מלאה ובין אם הציונים בה אינם גבוהים מספיק לעמידה בדרישות מסלול הלימודים.


מי שגילם מעל 30 ולא עומדים בתנאי הקבלה למסלולים אקדמיים יכולים לקבל את הכלים לשיפור סיכויי קבלתם באמצעות השתתפות במכינה 30+ של המכללה האקדמית ספיר. תכנית ההכנה ללימודים האקדמיים לבני 30+ מיועדת לחסרי תעודת בגרות והיא נקבעה על ידי המל"ג כתנאי קבלה ללימודים האקדמיים.


תכנית הלימודים


המכינה באה לסייע לתלמידיה לבנות מיומנויות אקדמיות ולרכוש ידע בתחומים חיוניים להמשך דרכם האקדמית. בין היתר, לומדים נושאים מרכזיים במתמטיקה, בסטטיסטיקה, בהסתברות, באנגלית ובמבנה החברה הישראלית. כמו כן, מתרגלים כישורי כתיבה אקדמית ואוריינות אקדמית.


מתכונת הלימוד


היקפה של התכנית למכינה הוא 180 שעות לימוד. היא נפתחת במספר מועדים לאורך השנה. הסטודנטים יכולים לבחור בין שני מסלולי לימוד.

 

 

  • מסלול א' - היקפו של המסלול כ - 15 שבועות, שיעורים מקיימים ביום שבועי מרוכז אחד, משעות הבוקר ועד הערב.
  • מסלול ב' - אורכו הוא כ - 18 שבועות, מתקיימים שני מפגשים בשבוע, באחד מערבי השבוע וכן בימי שישי בשעות הבוקר.


נושאי הלימוד


בין הנושאים שנלמדים במסגרת מכינה זו נכללים:

 

  • אנגלית
  • כתיבה אקדמית
  • אוריינות אקדמית
  • אשנב למתמטיקה
  • סטטיסטיקה והסתברות
  • סוגיות בחברה הישראלית  


על מוסד הלימוד


המרכז הקדם אקדמי של המכללה האקדמית ספיר מפעיל שלל מכינות שמטרתם לסייע למועמדים ללימודים לשפר את ההישגים לקראת הקבלה ללימודים האקדמיים או להשלים פערים. המכינות השונות באות להתאים לצורכיהם של קהלי יעד מגוונים ולהעניק להם מענה יעיל לקראת לימודיהם בהמשך. בין היתר, ניתן ללמוד במכינה להשלמת בגרויות במסלולים שונים, מכינה ייעודית למדעי הרוח והחברה ומכינה ייעודית למדעים מדויקים. בוגרי המכינות יכולים להתקבל למגוון תכניות ומחלקות במכללה, בתחומי מדעי החברה, מדעי הרוח, מדעים, ניהול ואמנויות.


תנאי קבלה


במסגרת תנאי הקבלה למכינה, על המועמדים להיות בני 30 ומעלה שברשותם תעודת סיום 12 שנות לימוד. המכינה מתאימה למועמדים חסרי תעודת בגרות, אשר מעוניינים בלימודים האקדמיים בתכניות השונות של המכללה האקדמית ספיר, למעט תכניות שנה א' בהנדסה ושנה א' ללימודי כימיה ומדעי החיים.


תעודה והמשך לימודים


מועמדים שמשלימים את כל דרישות המכינה בהצלחה מקבלים תעודת סיום מכינה על ידי המכללה האקדמית ספיר. יש לציין כי מכינה זו אינה משוקללת לחישוב ציוני הסכם לקבלה למחלקות הלימוד. בוגרי מכינה 30+ צריכים להציג ציון בפסיכומטרי שעומד ברף הנדרש בהתאם לתנאי הקבלה של המחלקות בהן הם מעוניינים ללמוד.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית ספיר
Whatsapp Whatsapp