קורס יבוא יצוא במכללת אור יהודה

מכללת אור יהודה

אהבת? שתף ב:

קורס יבוא יצוא וסחר בינלאומי במכללת אור יהודה


עולם שלם של יבוא ויצוא


תהליכי סחר בין לאומיים תורמים רבות לכלכלת מדינת ישראל. על מנת לעבוד בענפי היצוא והיבוא יש צורך להכיר את מגוון החוזים והמסמכים המשפטיים, את הפן הכלכלי על המיסים השונים ואת החידושים האחרונים בנושאי עמילות המכס וביצוע תהליכי השילוח. כך יוכלו ליצור קשרים מוצלחים ומניבים עם גורמים עסקיים במדינות שונות בעולם.

 

במכללת אור יהודה מציעים קורס יבוא יצוא, אשר מקנה למשתתפיו את כל הידע הנדרש להיכרות עם תהליכי מסחר בין לאומיים. הקורס נערך בפיקוח של משרד הכלכלה ומכין את התלמידים לקראת בחינות ההסמכה שנערכות מטעמו לאחר תום התכנית. הבוגרים יכולים להשתלב בחברות שונות ליבוא וליצוא או לעבוד כיזמים עצמאיים.

 


תכנית הלימודים


המשתתפים בקורס מתוודעים לתהליכי הסחר הבין לאומי בין ישראל למדינות שונות ברחבי העולם ומכירים הסכמי סחר שונים בין המדינות. לאחר מכן, הם לומדים על הפן המשפטי והתפעולי של תהליכי יבוא ויצוא וכך לומדים על טפסים שונים שיש למלא ועל דרכים לחישוב עלויות. בנוסף, הם דנים בשיטות לתובלה באוויר, בים וביבשה ולסוגיות ביטוח הסחורות שעולות במהלך הובלות אלה.


מתכונת הלימוד


קורס סחר בין לאומי במכללת אור יהודה מתפרש על פני פרק זמן של כ - 10 חודשים וכולל כ - 204 שעות הוראה אקדמיות. אלו מחולקות ל - 40 מפגשים, אשר נערכים אחת לשבוע, בשעות אחר הצהרים והערב. השיעורים משלבים בין הרצאות עיוניות לתרגולים מעשיים של תהליכים בחסר בין לאומי.


על מוסד הלימוד


מכלת אור יהוד הוקמה לפני כ - 18 שנה והיא מתמקדת בקורסים לקבלת תעודת מקצוע. המסלולים מכשירים את התלמידים לקראת השתלבות בשוק העבודה במקצועות מבוקשים בענפי המחסר, המנהל, הטיפול והחשבונאות. רוב הקורסים מתקיימים בשעות הערב ומשלבים בים לימודים עיוניים לתרגול מעשי. כמו כן, מקיימת המכללה מספר מסלולים ללימודי תואר ראשון ותואר שני של האוניברסיטה הפתוחה.

 


תנאי קבלה


קורס יבוא יצוא במכללת אור יהודה מתאים לעובדים בענפי סחר החוץ, עמילות המכס, והשילוח. כך, למשל, יכולים ללמוד בו יזמים, יבואנים, יצואנים, אחראיים על סחר חוץ בחברות ובבנקים, בלדרים ועובדי תובלה. כמו כן, הוא מתאים לעובדי לוגיסטיקה ורכש בחברות ובארגונים שיש להם יחסי סחר עם חברות בין לאומיות.


על מנת להתקבל למסלול, נדרשים המועמדים להיות בוגרי 12 שנות לימוד לפחות שברשותם תעודת גמר של בית ספר תיכון. בנוסף, עליהם לעבור בהצלחה בחינות מיון פנימיות שנערכות במכללה אשר בוחנות את רמת המועמדים בהבנת הנקרא, במתמטיקה ובאנגלית, על מנת לקבוע את התאמתם לקורס.


תעודה


משתתפים המסיימים בהצלחה את לימודיהם בתכנית ועומדים בכל דרישות הקורס זכאים לקבל תעודת גמר המוענקת מטעם מכללת אור יהודה. בוגרים אשר עוברים בהצלחה בחינות חיצוניות להסמכה זכאים לקבל דיפלומה נוספת מטעם משרד הכלכלה.

למידע נוסף לחצו: מכללת אור יהודה