קורס טכנאי מחשבים במכללה האזורית צפת

המכללה האזורית צפת

קורס טכנאי מחשבים P.C במכללה האזורית צפת - היחידה ללימודי חוץ

 

שומרים על המחשב

קשה לדמיין את פעילות שוק העבודה ללא מחשבים. המחשב האישי מהווה היום כלי עבודה חיוני ובלתי נפרד בכל המגזרים והתחומים, דרכו מעבדים ומאחסנים נתונים עסקיים, יוצרים תקשורת עם עמיתים ולקוחות ועוד שלל שימושים חשובים. נראה שבעידן הטכנולוגי והמתקדם שאנו חיים בו היום, המחשבים מצויים בכל עבר, החל מהמחשב האישי שבו אנו עושים שימוש יום יומי ועד מערכות מתקדמות שמותקנות במשרדי ממשלה או בחברות עסקיות. כדי לדאוג לפעולה התקינה של מערכות המחשבים של חברותו ארגונים, יש צורך בתחזוקה שוטפת ובטיפול בהיבטים השונים בתוכנה ובחומרת המחשב.


שחיוניות של המחשב בחיינו יוצרת גם ביקוש רב לטכנאי המחשבים, שיכולים להעניק שירות ולספק פתרונות מהירים לבעיות שעולות במערכות המחשב השונות. תקלות במחשבים יכולות לגרום לנזקים כלכליים ותפעוליים משמעותיים לארגונים וכך חשוב מאוד כי הטכנאים יוכלו לספק מענה מהיר ואיכותי ככל האפשר. עקב ההתפתחויות המתמידות בעולם המחשוב, טכנאות מחשבים היא ענף דינמי מאוד, כאשר הטכנאים צריכים להתעדכן בכל החידושים האחרונים בחומרה ובתוכנה.

 

קורס טכנאי מחשבים במכללה האזורית צפת מוצע במסגרת לימודי חוץ וההכשרות המקצועיות שמפעילה המכללה. הקורס משתייך למגמת לימודי מחשבים של המכללה המציעה מסלולי הכשרה נוספים בתחום המחשבים ובהם קורס גרפיקה ממוחשבת, קורס טכנאי רשתות CCNA ועוד מגוון הכשרות באות לסייע למשתתפים להשתלב בתפקידים מבוקשים בתחום המחשבים.

 

מסלול זה להכשרת טכנאים להעניק למשתתפים בו הכנה ממוקדת לקראת מבחני הסמכה להכשרת טכנאי מחשבים. התכנית מציעה לרכוש ידע והבנה של תהליכי ההתקנה של חומרה ותוכנה וכן מכשירה לטפל בתקלות מסוגים שונים. דרך הכלים הנלמדים במהלך מסלול זה המשתתפים מתכוננים לאתגרים עכשוויים רבים בשוק המחשבים וצוברים ניסיון לקראת השתלבות בתחום מבוקש.

תכנית הלימודים

קורס טכנאי P.C ורשתות במכללה האזורית צפת מכין את המשתתפים לבחינות החיצוניות מטעם חברת מיקרוסופט לאורך הקורס הם מחזקים את שליטתם בתחום התמיכה במערכות הפעלה של מייקרוסופט. המשתתפים מתוודעים לגרסאות העכשוויות של מערכות הפעלה שונות וכן מעמיקים בסוגיות ברשתות מחשבים ובחומרה. כמו כן, הם לומדים כיצד להתמודד עם תקלות שמתרחשות במחשבים ביתיים, לרבות בעיות במערכת חלונות וטיפול בתקלות שעולות אצל לקוחות קצה.

 

מתכונת הלימוד

 

הקורס כולל כ - 120 שעות לימוד והוא מחולק ל - 24 מפגשים. השיעורים מתקיימים באחד הערבים במהלך השבוע וכן בשעות הבוקר בימי שישי. המסלול כולל תרגולים מעשיים שדרכם המשתתפים יכולים להתנסות באופן פרקטי בתחזוקה של מחשבים ובטיפול בתקלות שונות.

 

תנאי קבלה

הקבלה לקורס מותנית בידיעת השפה האנגלית ברמה של קריאת טקסט בסיסי. לעיתים המועמדים נדרשים לעבור גם ראיון אישי עם יועץ לימודים או עם רכז המקצוע בטרם פתיחת הקורס. כדי לקבל פרטים מדויקים לגבי תנאי הקבלה למסלול מומלץ לפנות אל מוסד הלימוד.

 

על מוסד הלימוד


המכללה האזורית צפת, אשר נוסדה בשנת 1986, מציעה לתושבי האזור מגוון רחב ורב תחומי של מסלולי הכשרה מקצועיים. הלימודים במכללה מתקיימים בחטיבות הלימוד השונות הפועלות במכללה הכוללות בית ספר להנדסאים, לימודי טכנאים, החטיבה ללימודי חוץ, והחטיבה להכשרת מטפלי הידרותרפיה. רמת הלימודים במכללה האזורית צפת נחשבת לאיכותית וגבוהה ועם צוות המרצים המלמדים במכללה נמנים מורים מנוסים ובעלי שם. דרך תכניות הלימוד השונות אשר מתקיימות במכללה, שואפים להכשיר את הבוגרים להשתלבות באפיקי תעסוקה מבוקשים ולקידום הקריירה. מוסד הלימוד מפעיל קשרים עם גורמים רבים בתעשייה באזור הצפון במטרה לאפשר לבוגרים השתלבות מוצלחת בשוק העבודה.

 

בתחום המחשבים, ניתן ללמוד ביחידה ללימודי חוץ של המכללה גם בקורס ניהול רשתות CCNA, שמכשיר מנהלים לרשתות התקשורת ולציוד של חברת סיסקו. כמו כן, פועלות הכשרות בתחומי דעת נוספים, ובהן קורס חשבי שכר בכירים, קורס גרפיקה ממוחשבת, קורס טכנאות מנעולים, קורס מזכירות רפואית, קורס רכב ציבורי וקורסים נוספים. רבות מבין ההכשרות מתקיימות במתכונת נוחה לאנשים עובדים, בשעות הערב או הצהריים, וכך ניתן לשלב את ההכשרות עם עבודה.

 

תעודה


משתתפים אשר עומדים בדרישות במהלך הקורס זכאי לקבל תעודת גמר מטעם המכללה האזורית צפת. כמו כן, הם יכולים לגשת למבחנים חיצוניים שעורכת חברת מיקרוסופט. מי שעובדים בחינות אלה בהצלחה מקבלים גם תעודה מטעם מיקרוסופט, אשר מוכרת בתחום טכנאות המחשבים.

למידע נוסף לחצו: המכללה האזורית צפת
ssssssssss
Whatsapp Whatsapp