קורס נגרות במכללת מלט"ש

שירות אישי - צור קשר

מכללת מלט"ש

אהבת? שתף ב:

קורס נגרות מקצועי במכללת מלט"ש

 

עץ או פלי

 

עץ נמנה בין חומרי הגלם הקדומים בהיסטוריה ובני האדם השתמשו בו לתועלת האישית שלהם משכבר הימים. מלאכת הנגרות מצריכה כישורים רבים, לא רק מיומנויות מקצועיות ואת היכולת להפוך חומר גולמי למוצר פונקציונאלי, אלא גם חשיבה יצירתית וראש פתוח היכול להתאים סוגי ריהוט שונים לצרכים מגוונים המותאמים למידות מוגבלות של חללים קטנים.

 

בתקופה האחרונה ישנו ביקוש רב למוצרי עץ ולרהיטים שנבנו במלאכת יד ולא כאלה שיצאו מתוך פס ייצור של חברות תעשייתיות, ומשכך ישנה דרישה עולה לנגרים ולאנשי מלאכה אשר ביכולתם לתכנן, ליצור ולבנות ריהוט עשוי עץ.

 

תכנית הלימודים

 

קורס נגרות במכללת מלט"ש מקנה לסטודנטים את ההכשרה הנדרשת ואת המיומנויות לבניית ריהוט מעץ החל משלב התכנון וכלה בקבלת המוצר המוגמר. משתתפי הקורס לומדים על סוגי הכלים השונים המשמשים את הנגר, הן הכלים הידניים המסורתיים והן הכלים החשמליים החדשניים, כאשר ישנו דגש רב על כללי הזהירות והבטיחות של כל כלי וכלי. כמו כן, הם לומדים על סוגי העצים השונים ועל התאמת העץ לסוג הריהוט הנדרש.

 

תכנית הלימוד מכשירה את הסטודנטים על הטכניקות השונות לעבודה עם עץ, לעיבודו ולעיצובו ועל החומרים המשלימים של הריהוט, כמו צבע מותאם לעץ, התקנת ידיות, גלגלים, מסילות, משטחים ועוד. כמו כן, הם לומדים על תכנון הריהוט לפי צרכיו של הלקוח, לפי מידות קבועות מראש ולפי סטנדרטים נורמטיביים וכיד הדמיון. לשם כך, הם לומדים לשרטט, לחשב מידות ולחשב עלויות.

 

מתכונת הלימוד

 

היקף הקורס הוא כ - 100 שעות אקדמיות הנפרשות על פני 25 מפגשים. הלימודים נערכים פעמיים בשבוע בשעות הערב. מתכונת הלימוד כוללת הרצאות פרונטאליות ועבודה מעשית הנערכת בנגרייה מקצועית. במהלך הקורס הסטודנטים עובדים על פרויקט הגמר המהווה תנאי לקבלת תעודת הסיום.

 

נושאי לימוד

 

  • שיטות עיבוד עץ
  • חיבור עצים והדבקות
  • מסילות, צירים ופרזול
  • תכנון סקיצות וקריאת תכניות
  • היכרות עם כלי העבודה של הנגר    

 

על מוסד הלימודים

 

מלט"ש היא מכללה ללימודי טכנולוגיה שימושית אשר מכשירה טכנאים ואנשי שירות בענף המלאכה ובשוק הטכנולוגיה בישראל. למכללה יש הכרה בינלאומית מארגון ה-IARC אשר מקנה לבוגריה הסמכה בינלאומית. כמו כן, המכללה חברה באיגוד לשכות המסחר. הקורסים שהמכללה מציעה מתמקדים בפן היישומי והם כוללים התנסות מעשית בעסקים ובחברות אשר עוסקים בתחום הלימודים. בין ההכשרות המקצועיות של המכללה אפשר ללמוד קורס מנעולנות, קורס שרברבות, קורס ניהול אחזקה וקורס קבלן שיפוצים.


תנאי קבלה

 

הקורס פתוח לקהל הרחב והוא מיועד לכל מי שרוצה לרכוש מקצועי מעשי או לשפר את יכולות הביצוע שלו בתחום.

 

תעודה

 

תלמידי הקורס שנוכחים במרבית השיעורים, מגישים את פרויקט הגמר ועוברים את מבחני הסיום מקבלים תעודת נגר ומעצב רהיטים מטעם מכללת מלט"ש. התעודה מוכרת על ידי ארגון ה - IARC הבינלאומי.

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם