קורס טכנאי מחשבים ורשתות תקשורת במכללה המשותפת

המכללה המשותפת

אהבת? שתף ב:

קורס תחזוקת מחשבים ורשתות תקשורת במכללה המשותפת

  

מומחים בתשתית המחשבים

בעידן הטכנולוגי של היום, מחשבים הם חלק בלתי נפרד משגרת העבודה והפנאי שלנו. ארגונים עסקיים גדולים וקטנים תלויים בתשתית המחשוב ורשתות התקשורת כדי לתפקד בצורה יעילה ושוטפת. תקלה קטנה, בין אם בחומרה או בתוכנה, יכולה להשבית את תהליך העבודה ולהביא לנזקים גדולים. כך נוצרה היום דרישה גדולה בענף ה - IT לטכנאים שמתמחים בטיפול ובתיקון של תשתיות מחשוב.


קורס טכנאי מחשבים במכללה המשותפת, שמתקיים בשיתוף המרכז הישראלי לתקשורת ולטכנולוגיה, פותח לאור הביקוש הגובר בהכשרת טכנאים בעלי יכולות טכנולוגיות גבוהות, שיוכלו לספק מענה מקיף לתחזוקה ולטיפול של המחשב הבודד ושל רשתות מורכבות. הקורס מספק למשתתפים את כל הידע הנדרש לטיפול, לתיקון ולתחזוקת המחשב ורשת התקשורת. בוגרי המסלול יוכשרו להשתלב במגוון תפקידים בארגונים ובחברות הייטק וכן לפתוח בקריירה עצמאית כטכנאים ולהתקדם בענף. ניתן ללמוד קורס זה בשלוחת סכנין של המכללה.


תכנית הלימודים

 

לאורך התכנית התלמידים לומדים על תחזוקת מערכות ההפעלה החדשניות ביותר. הם מתחילים בהיכרות עם חומרה ורכיבים טכניים של המחשב וסוקרים חלקים כגון מעבדים, לוחות אם והתקנים חיצוניים. בהמשך הם בוחנים דרכים להרכבה ולהגדרה של BIOS ולהתקנת מערכות הפעלה. לאחר מכן, הם מעמיקים בתחום רשתות התקשורת ומכירים פרוטוקולים מגוונים ושרתים של Windows ואת אופן הגדרתן.

 

 

מתכונת הלימוד

 

תכנית זו נמשכת כשנה אחת והיא כוללת כ - 185 שעות לימוד אקדמיות. אלה מחולקות ל - 46 מפגשים שמתקיימים בשעות הערב פעם או פעמיים במשך השבוע. הקורס כולל שיעורים עיוניים לצד התנסות מעשית במעבדות מחשבים של מייקרוסופט, שם מבצעים סימולציות שמדמות פעילות בזמן אמת. מדריכי הקורס מלווים את התלמידים ומסייעים להם לאורך ההכשרה.

 

נושאי לימוד

 

 • בנייה והגדרה של רשת
 • מערכות הפעלה והתקנתן
 • הכרת Windows Server
 • הרכבה והגדרה של BIOS
 • סוגיות בתקשורת מחשבים
 • זיכרונות RAM ו - VIRTUAL    
 • לוחות אם
 • מעבד מרכזי
 • התקנים חיצוניים
 • פרוטוקולים בתקשורת
 • מערכות כוננים וקבצים    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


המכללה המשותפת מציעה מגוון גדול של מסלולי לימוד מקצועיים המתאימים לקהל רחב של סטודנטים. תכניות הלימוד מתעדכנות בהתאם לשינויים במשק הישראלי ובהתאם למגמות השוק וצרכי העבודה. המכללה גם מעניקה למתאימים מלגות לימודים לתלמידים המתקשים במימון שכר הלימוד. בין המסלולים המוצעים במכללה אפשר למנות קורס טכנאי מיגון ואבטחה, קורס משרד ממוחשב וקורס מנהל עסקים לתעודה.


תנאי קבלה

 

כדי להתקבל לקורס המועמדים צריכים להיות בעלי ידע ברמה בסיסית באנגלית טכנית. כמו כן הם צריכים לעבור ראיון אישי לבחינת התאמתם למסלול.

 

תעודה


בסיום ההכשרה, תלמידים שעומדים בכל חובותיהם מקבלים תעודת גמר "תחזוקת רשתות תקשורת ומחשבים" שניתנת מטעם המכללה המשותפת. כדי לקבל את הדיפלומה הם צריכים להגיש את כל המטלות, להיות נוכחים בלפחות 85 אחוזים מהמפגשים ולעבור את המבחנים הפנימיים המסכמים.

מתוך פורום המכללה המשותפת

קורס סייעות גן ילדים
יוליה קולשוב
ללא תגובה
מתעניינת בקורסים בתחום הבנקאות
מרלין
ללא תגובה
דרישות קבלה לקורס קבטים
סאהר סנעאללה
ללא תגובה
קורס טכנאי מחשבים ורשתות תקשורת
תמיר
ללא תגובה
סניף נתניה של המכללה המשותפת
לירן
ללא תגובה
לימודים קורס בנקאות במכללה המשותפת
אסלאם
1 תגובות
קורס מזכירות רפואית - ימים ושעות הלימוד
בתאל כהן
ללא תגובה
קורסים בנושא נדל"ן ומקרקעין במכללה המשותפת
לימור
1 תגובות
קבלה לקורס מזכירות רפואית במכללה המשותפת
אמאני חסדיה
1 תגובות
הרשמה לקורס קצין ביטחון במכללה המשותפת
שעב
ללא תגובה
לימודי ביטוח - מתי נפתח?
דור אמסלם
ללא תגובה
האם קיים אצלכם במכללה קורס ליישומי המחשב ?
אמיליה
1 תגובות
קורס מזכירות רפואית באשקלון
קריסטינה
1 תגובות
תנאי קבלה לקורס ביטוח במכללה
רועי חיפה
1 תגובות
קורס התמחות רפואית
שאלה
1 תגובות
לכניסה לפורום