קורס טכנאי גז במכללת מלט"ש

שירות אישי - צור קשר

מכללת מלט"ש

אהבת? שתף ב:

מכללת מלט"ש קורס טכנאי גז

 

מכללת מלט"ש, המכללה ללימודי טכנולוגיה שימושית נוסדה מתוך כוונה להכשיר אנשי מקצוע מיומנים שישתלבו בשוק הטכנולוגיה השימושית ובמקצועות נדרשים בעולם העבודה. המכללה נותנת מענה לצורך קיים וחיוני בשוק העבודה ובוגריה נחשבים לטכנאי שירות מובילים בתחומם.

 

מסלולי ההכשרה המוצעים במלט"ש נחשבים לאיכותיים ומקצועיים והם מכינים את טכנאי השירות לעסוק בתחומים המבוקשים ביותר במשק. תכניות הלימוד בקורסים נבנו בשיתוף ובייעוץ המקצועי של ארגונים מובילים בארץ והן מתנהלות באווירה טובה ובנוחות מקסימאלית.

 

מכללת מלט"ש מפעילה מספר מרכזי לימוד בפריסה ארצית והקורסים מונחים על ידי מורים מקצועיים ובעלי ניסיון עשיר בהדרכה ובעשייה. התלמידים במכללה מתנסים בתרגול רב במעבדות המשוכללות והם מצליחים להשתלב בשוק ביעילות כשכירים או כעצמאים. הקורסים המקצועיים במרכזי הלימוד של מלט"ש מכשירים את משתתפיהם לעסוק בתחומים רבים ושונים ובכלל זה בתחום החשמל והאלקטרוניקה, בתחום הבנייה ועוד.

 

סניפי המכללה

 

מכללת מלט"ש מפעילה שלוחות בארבע ערים מרכזיות בארץ: בבאר שבע, בירושלים , ובחיפה. היא נחשבת למכללה הטכנולוגית היחידה בארץ שקיבלה הכרה בינלאומית מטעם IARC והיא מעניקה לבוגריה תעודה בינלאומית מוכרת.

 

הנהלת המכללה מתחייבת לכך שתלמידיה ירכשו ידע מעודכן, מבוקר ומקצועי בתחום בו הם לומדים והיא מציעה למועמדים ייעוץ אישי והכוונה בבחירת הקורס ללא כל תשלום.

 

תעודת הסמכה לטכנאי שירות לגז

 

בשנת 2004, ועדת הכלכלה של הכנסת אישרה את התקנות המסדירות את נושא הרישוי וההכשרה של האוכלוסייה העוסקת בעבודות גז ביתי. עד אותו זמן הכשרת העוסקים בגז ביתי הוסדרה בצו לוקה בחסר שלא הגדיר את תחומי הפעילות המותרים ולא את סמכויות הפיקוח. התקנות החדשות מגדירות את הרשאים לעסוק בעבודות גז ביתי, את ההכשרה שעליהם לעבור, את תחומי הפעילות של בעלי הסמכות, את הרישיונות הנדרשים לעסוק בתחום, את מגבלות הפעילות, את האגרות הקובעות ועוד.

 

התקנות קובעות כי כל המעוניין לעסוק בעבודות גז ביתי נדרש להיות בעל רישיון והן מגדירות ארבעה סוגי רישיון. התקנות החדשות גם מחייבות את העוסקים בתחום לעבור רענון מקצועי בתדירות של אחת לשנתיים והיא גם מחייבת כל אדם שמעוניין להתקין מתקן גז ביתי לבצע את הבדיקות על פי התקן.

 

נושאי לימוד

 

קורס טכנאי שירות לגז במכללת מלט"ש מקנה לתלמידים את כל הידע העיוני והמעשי הנדרש לעסוק בתחום. תכנית הלימודים מקיפה את הנושאים המרכזיים הבאים:

 

  • פיסיקה
  • סמכויות המתקין
  • אביזרי מערכות גפ"מ
  • חוקים
  • תקנים ישראליים לתחום הגז
  • צנרת
  • הכרת מערכות גפ"מ
  • תורת החום
  • תכונות הגפ"מ במצב נוזלי ובמצב גז
  • ועוד.

 

* מלבד זאת, הלימודים בקורס מעניקים לתלמידים הכנה מיטבית למבחני משרד התמ"ת.

 

תנאי קבלה

 

הקבלה לקורס מותנית בהשכלה של 10 שנות לימוד לפחות.

 

משך הקורס

 

קורס טכנאי גז מתפרס על פני 3 חודשים במתכונת של מפגש אחד בשבוע. יש אפשרות להשתלב במסלול מרוכז ביום ו´.

 

תנאים לקבלת תעודה

 

קבלת תעודת ההסמכה כפופה לדרישות משרד התמ"ת.

 

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם