לימודי פסיכותרפיה דינמית במכון מגיד, לימודי המשך באוניברסיטה העברית

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורסים בפסיכולוגיה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על פסיכותרפיה דינמית - מכון מגיד.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס פסיכותרפיה דינמית במכון מגיד

 

השינוי הוא אפשרי

 

הפסיכותרפיה הדינמית מושתתת על גישות מגוונות בפסיכולוגיה, ומטרתה לסייע לאדם לפתח מודעות לתהליכים המשפיעים על המחשבה, הרגשות וההתנהגות. הפסיכותרפיה מסייעת במקרים של הפרעות אישיות, בהתמודדות עם משברים ובעיות שונות, ובניסיון לפענח את מסתרי הנפש העמוקים. במכון מגיד ללימודי המשך באוניברסיטה העברית מציעים תכנית לימודים עשירה, המשלבת עיון בטקסטים אקדמיים מדעיים עם התנסות בעבודה קלינית. התכנית מיועדת למטפלים מתחומי בריאות הנפש, המעוניינים להעמיק את ההבנה ולרכוש כלים מקצועיים בגישה הדינאמית.

 

תכנית הלימודים

 

במסגרת קורס פסיכותרפיה זה הסטודנטים נחשפים אל תיאוריות דינמיות שונות, מכירים את שלבי ההתפתחות הנפשית המוקדמת ואת הפסיכו-סומה. הם רוכשים כלים יישומיים בטכניקה הטיפולית, ומשתתפים בסמינר קליני שנתי המתבצע בקבוצות לימוד קטנות עם הדרכה אישית. למפגשי הסמינר הם מביאים מקרים מן הפרקטיקה הטיפולית שלהם, ואלה מנותחים בצוותא במסגרת הקבוצה המקצועית.

 

מבנה הלימודים

 

תכנית הלימודים מתפרשת על פני שלוש שנים אקדמיות. אפשר ללמוד בקמפוס הר הצופים או בקמפוס התל אביבי של מכון מגיד. הסמינרים המרוכזים מתקיימים בשתי השלוחות. הלימודים נערכים החל משעות הבוקר עד שעות הצהריים, אחת לשבוע. הסטודנטים נדרשים להשתתף באופן קבוע וסדיר בשיעורים, לתת לפחות שלושה טיפולי פסיכותרפיה שבועיים (היקף שנתי: 120 שעות) ולקבל הדרכה אישית ממדריך מוסמך בגישה הפסיכודינמית (היקף שנתי: 40 שעות). את ההדרכה יש לקבל משני מנחים שונים לפחות.

 

נושאי לימוד

 

 • חשיבה וחלימה על פי ביון
 • סיומים ופרידות
 • קוהוט ופסיכולוגיית העצמי
 • הגותו של קוהוט
 • יחסי האובייקט המוקדמים 
 • הלא מודע בקליניקה
 • מצבים מנטאליים ראשוניים
 • ה - setting הטיפולי
 • הגישה ההתייחסותית
 • תיאוריה של הטכניקה הטיפולית
 • העברה והעברה נגדית
 • הטיפול הדינמי כשילוב של מודלים 
 • משנתה של מלאני קליין     
 • הקליניקה כמרחב מעבר בגישה של ויניקוט     
 • ועוד

 

סגל המרצים

 

בקורס פסיכותרפיה דינאמית במכון מגיד מלמדים מרצים בכירים בעלי ניסיון עשיר בתחומי בריאות הנפש. תוכלו לפגוש במסלול: פסיכיאטרית לילדים ולנוער שהקימה מרכז להפרעות אכילה בבית החולים הדסה הר הצופים, ומתמחה בהתמודדות עם אובדנות ופגיעות עצמיות אצל מתבגרים; פסיכולוגית קלינית, שעוסקת בהדרכה במחלקה שיקומית של "אברבנאל" וחברה באגודה הישראלית ללימוד תהליכים קבוצתיים וארגוניים; פסיכולוג קליני, שבמסגרת עבודת הדוקטורט שלו באוניברסיטת לונדון חקר את ההשפעה שיש להתעללות מינית בילדות על הופעת הפרעת האישיות הגבולית; יושב ראש האגודה הישראלית לפסיכותרפיה פסיכואנליטית, המכהן גם כעורך כתב העת "מרחבים" ומתמחה בין היתר בתורת החלומות; ועוד.

 

תנאי קבלה

 

המועמדים לקורס פסיכותרפיה דינאמית נדרשים להיות בעלי ניסיון של שנה לפחות במתן טיפול מקצועי. התכנית מיועדת לפסיכיאטרים ולפסיכולוגים קליניים - מומחים או מתמחים, וכן לעובדים סוציאליים קליניים ולמטפלים בהבעה ויצירה בעלי תואר שני. מועמדים בעלי נתונים מתאימים יידרשו לעבור ועדת קבלה ולאתר לפני פתיחת התכנית מוסד מוכר, שבו יוכלו להתמחות במהלך הלימודים במסלול.

 

תעודה

 

לבוגרי המסלול שסיימו בהצלחה, מוענקת תעודה בפסיכותרפיה דינאמית מטעם מכון מגיד ללימודי המשך מייסודה של האוניברסיטה העברית בירושלים.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכון מגיד, לימודי המשך באוניברסיטה העברית

עוד מסלולי לימוד - מכון מגיד
פורום לימודי פסיכולוגיה
התלבטות בין אוניברסיטת חיפה לתל אביב ללימודי פסיכולוגיה
אוראל ידעי
ללא תגובה
הרשמה על תנאי ללימודי פסיכולוגיה במכללת עמק יזרעאל
הודא
ללא תגובה
מחיר לימודי פסיכולוגיה במוסדות שונים
יצחק
1 תגובות
עבודה בניהול משאבי אנוש לבוגרי מסלול פסיכולוגיה ומשאבי אנוש
צורהלי
1 תגובות
הסבה לתואר ראשון בפסיכולוגיה לבוגרי אוניברסיטה
רות
1 תגובות
לימוד פסיכולוגיה באופן עצמאי מהבית
רינת
1 תגובות
איזה תארים מאפשרים הסבה לפסיכולוגיה?
רחל
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp