רוצה פרטים על קורס שיטת אייפק?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

הכשרת מטפלים בשיטת IPEC

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס שיטת אייפק? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי אייפק – IPEC

 

אינטגרציה בין גוף ורגש

 

דומה כי בשנים האחרונות, תפישת העולם שלפיה הגוף והנפש הם יחידה אחת שאיננה ניתנת להפרדה צוברת תאוצה בקרב האוכלוסייה. מתפישה זו נגזר, כי טיפול יעיל בבעיות ובקשיים, עליו להתייחס למכלול המרכיבים שעשויים להיות הגורמים לכך – ויתייחס בהכרח גם לגוף וגם לנפש. יותר ויותר אנשים בעולם המערבי ואף בישראל פונים כיום לעזרתה של הרפואה המשלימה בניסיון לטפל בבעיות פיזיות או רגשיות. בעולם ובישראל פותחו שיטות טיפול אלטרנטיביות רבות שנועדו לתת מענה לתסמונות פיזיות ולמצבים רגשיים. שיטת ה-IPEC שפותחה על ידי ד"ר אורי קניג, היא אחת מהבולטות שבהן.

 

שיטת IPEC – ראשי תיבות של Integrated Physical Emotional Clearing, מטפלת באמצעות ניקוי פיזי-רגשי משולב. בבסיס שיטה זו עומדת האמונה כי הגוף והנפש קשורים זה בזו ולפיכך, פעמים רבות מצבים פסיכולוגיים ותסמונות פיזיות אינם נפרדים. שיטת IPEC נועדה לאבחן ולטפל בעיקר באלרגיות וברגישויות שונות, וכמו כן לסייע למטופל להתמודד עם בעיות רגשיות כמו פחדים, כעסים, חוסר ביטחון ועוד. על פיה, מספיק לחשוב על אירוע או על מצב מסוים כדי לראות כיצד הגוף מגיב וכך לאבחן אף את התגובה הנפשית הקשורה באותו מצב.

 

שילוב בין גישות טיפול שונות

 

שיטת אייפק היא שיטה חדשנית המשלבת גישות מן ידועות הפסיכולוגיה עם שיטות טיפול אלטרנטיביות כמו רפואה סינית, הקינסיולוגיה וההומאופתיה. השיטה פותחה במטרה לסייע לגוף להתגבר על הפרעות ועל מחלות שונות כבעיות רגשיות ופסיכוסומטיות, הפרעות קשב וריכוז, בעיות עיכול, תופעות אלרגיות, בעיות עור, בעיות פוריות ועוד. שיטת הטיפול מתאימה לעבודה עם כלל האוכלוסייה והיא מתבססת על תת-המודע ועל מערכת הביופידבק של הגוף – ביופידבק הוא משוב ביולוגי המאפשר התבוננות על הגוף והנפש, והוא מבטא את הקשר ואת ההשפעה ההדדית שבין השניים ברגע נתון.

 

הטיפול בשיטת אייפק מתבצע באמצעות מגוון רחב של כלי אבחון ייחודיים כמו מטריצות גוף-נפש ומודלים טיפוליים מתקדמים, וכן באמצעות כלים נפוצים מתחומי הרפואה המערבית והמשלימה כמו פסיכותרפיה, רפואה סינית, טיפולים אנרגטיים ותזונה. המטפלים בשיטה מאבחנים את מערכת הגוף-נפש באמצעות מבחן שרירים מסוים, וכך הם מאתרים את הגורמים לחוסר האיזון ואת הגורמים ליצירת מחלות ובעיות פיזיות או נפשיות. הטיפול עצמו מתבצע באמצעות כלים טיפוליים שונים ובמגוון טכניקות עדינות המסייעות לשחרור האנרגיה החסומה ולריפוי הגוף והנפש גם יחד. לימודי השיטה מיועדים לאנשי מקצוע בעלי רקע וניסיון בתחומי בריאות הגוף והנפש, לרבות רופאים, אחיות, פסיכולוגים, אנשי חינוך ומטפלים.

 

תכנית הלימודים

 

קורס טיפול בשיטת אייפק מספק למשתתפים ידע וכלים מעשיים הנדרשים לצורך הכשרתם כמטפלים בשיטה. במהלך הלימוד נחשפים התלמידים לשיטות השונות לביצוע אבחון מהיר ומדויק, וכן לעקרונות היסוד הייחודים הנמצאים בבסיס שיטת הטיפול. התלמידים ילמדו כיצד לאבחן מחלות בגוף, וכן את האמצעים למניעה ולטיפול בחיידקים ובנגיפים העלולים לתקוף את הגוף. בנוסף לכך הם ירכשו כלים וידע לניהול תקין של תהליך הטיפול, ובכלל זה של הטיפול הרגשי, המסייע לאדם להשתחרר מדפוסי חשיבה מזיקים בעבורו, שחרור מפחדים, מחרדות ועוד.

 

תהליך הלימוד כולל שעות רבות של תרגול מעשי בליווי הדרכה והכוונה צמודים של צוות הקורס, וזאת במטרה להכשיר את הסטודנטים לעבודה מעשית בשיטה זו. בוגרי הקורס יהיו מוסמכים לטפל במגוון רחב של מטופלים הסובלים מקשיים ומבעיות פיזיות, רגשיות או פסיכוסומטיות. הלימודים נפרשים על פני 130 שעות לימוד אקדמיות בממוצע, והמסיימים את הקורס בהצלחה זכאים לתעודת הסמכה מטעם מוסד הלימודים ומטעם IPEC ישראל.

 

נושאי הלימוד העיקריים הנלמדים בקורס

 

 • יסודות המטריצה הטיפולית
 • מנגנון מערכת הלחץ
 • התאמות תזונתיות בעזרת אייפק
 • זיהוי טיפוסי מטופלים
 • מבוא לטיפול רגשי בגישת אייפק
 • שחרור תפישות שליליות
 • הערכה תקופתית של מערכת האנרגיה
 • מבוא לפסיכותרפיה אנרגטית
 • מרידיאנים ונקודות דיקור ושימושם בשיטה
 • ועוד

 

מקומות לימוד אפשריים

 

הקורסים להכשרת מטפלים בשיטת IPEC מוצעים בין השאר במוסדות הלימוד הבאים:

 

 • המכללה האקדמית גליל מערבי – מציעה תוכנית לימודים יסודית בהיקף של 280 שעות אקדמיות, הכוללת מלבד לימודי השיטה עצמה גם לימודי אנטומיה, פיזיולוגיה ופתולוגיה – יסודות ברפואה מערבית. למסיימי המסלול תוענק תעודת מטפלIPEC מוסמך.

 

 • מרפאת שאנן – מציעה קורסים להכשרת מטפלים במספר נקודות בארץ – תל-אביב, פרדס-חנה כרכור ובני ברק (נשים בלבד). הקורסים כוללים 25 מפגשים שבועיים בני 4 שעות כל אחד. מדי פעם עורכת המרפאה גם השתלמויות עבור מומחים, יש להתעדכן.

 

 • מכללת מהות – מציעה תכנית דו-שנתית מקיפה ויסודית להכשרת מטפלי IPEC מומחים בהיקף של 1146 שעות. בשנה א' 600 שעות לימוד ובה מוסמכים התלמידים להיות מטפלים בשיטה. בשנה ב' 546 שעות לימוד, ובה מעמיקים התלמידים ונחשפים לשיטות טיפול נוספות. בתום שנת הלימודים יוסמכו למטפלים בכירים בשיטת IPEC.

 


סיכום

 

התודעה הקולקטיבית בעולם המערבי מתחברת באופן הולך וגובר לשיטות הטיפול המשלימות והאלטרנטיביות השונות, מתוך התפישה כי לא ניתן להפריד בין הגוף לבין הנפש וכי טיפול שורשי ויעיל בבעיה יצטרך להתייחס לשניהם; IPEC היא שיטה ייחודית בתחום זה. תכניות הלימודים והקורסים המוצעים על ידי מוסדות הלימודים השונים הן מקיפות מאוד ומועברות על ידי צוותים מנוסים – חלקן על ידי מפתחי השיטה בעצמם.
 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס שיטת אייפק?

רוצה לדעת יותר על קורס שיטת אייפק?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד קורס שיטת אייפק

התאמה לתפקיד מרפא/ת אלטרנטיבי/ת

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

חוות דעת של סטודנטים: קורס שיטת אייפק

התקבלו 1 דירוגים בציון ממוצע 3.0 מתוך 5

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp