קורס טיפול במשחק במכללת אורנים

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורסים בפסיכולוגיה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על מכללת אורנים - קורס טיפול במשחק.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס טיפול במשחק במכללה האקדמית לחינוך אורנים - לימודי חוץ

 

טיפול הוא לא משחק ילדים

 

המשחק הוא בעל חשיבות רבה בחייהם של ילדים. הוא מהווה דרך קלה עבורם לתקשר עם סביבתם, ופותח פתח לביטוי של מחשבות, זיכרונות וצרכים רגשיים. משחקים מערבים דמיון וכוללים סמליות מורכבת, ומטפלים רבים משתמשים בהם כחלון לנפש מטופליהם הצעירים. באמצעות המשחק, הם יוצרים מרחב מגונן וחופשי, בו יכולים הילדים להעלות קשיים ומצוקות מודחקים.
גישת הטיפול במשחק מקובלת מזה שנים רבות, ועסקו בה פסיכואנליטיקאים ידועים, כמו זיגמונד פרויד ומלאני קליין. בישראל, מטפלים רבים משלבים משחקים בתהליך הטיפול כדי לסייע לילדים המתמודדים עם אבל, התעללות או פגיעות מיניות.

 

 

העמותה הישראלית לטיפול במשחק נוסדה לפני כעשור, והיא חוקרת דרכים בהן ניתן להשתמש בו בקליניקות ובמערכת החינוך, במגוון מגזרים ואוכלוסיות במדינה. מכללת אורנים מציעה למטפלים השתלמות בטיפול במשחק, בשיתוף עם העמותה ועם "מכון חרוב", שמתמקד בסיוע לילדים החווים התעללות והזנחה במסגרת המשפחה.

 

תכנית הלימודים

 

המשתתפים בקורס Play Therapy מכירים מצוקות שונות שחווים ילדים צעירים, כמו התעללות פיסית, פגיעות מיניות, הזנחה והתעללות רגשית, ולומדים כיצד השילוב של משחקים בתהליך התרפיה יכול לסייע לילדים להיפתח אל המטפלים. הם חוקרים סמלים שעולים בעת משחקי ילדים, ואת הפרשנות הנפשית והרגשית שניתן להעניק להם. בנוסף, הם מקבלים כלים להתנהלות מול משפחות הילדים בעת הטיפול, ולחיזוק הקשר בין הילדים להוריהם דרך המשחק.

 

מתכונת הלימוד

 

הלימודים בתכנית מתפרשים על פני כשלוש שנים, וכוללות בסך הכל כ - 840 שעות. המפגשים מתקיימים אחת לשבוע, בשעות הבוקר ואחר הצהריים. במסגרתם, משתתפים התלמידים בהרצאות עיוניות, בדיונים קבוצתיים, ובהדרכות אישיות. בנוסף, הם נדרשים לקחת חלק בסטאז' מעשי, בו הם מנחים באופן מעשי מפגשים פסיכותרפיים עם ילדים, ומיישמים את עקרונות הטיפול במשחק, בליווי אנשי הצוות.

 

נושאי הלימוד

 

 • התמודדות עם כללים והפסד
 • הנחיית משפחות
 • טיפול באמצעות אמנות ויצירה
 • יחסי הורים וילדים
 • מצוקות רגשיות של ילדים צעירים
 • הזנחה מתמשכת בתוך המשפחה
 • פסיכותרפיה למתבגרים
 • התפתחות תקינה של ילדים ונוער
 • טיפול פסיכולוגי בגיל הרך
 • פענוח סמלים בעת המשחק      
 • השפעות תרבותיות וחברתיות על ילדים     
 • ועוד

 

סגל הוראה

 

ראש התכנית היא בעלת תואר פרופסור בפסיכותרפיה, כמו גם הכשרה אקדמית בייעוץ חינוכי ובחינוך מיוחד, אשר משמשת חברה בוועדה של ארגון השירות הפסיכולוגי הייעוצי. היא הקימה בעברה פרויקט להכשרת יועצים חינוכיים במגזר הבדואי, וגם עסקה בטיפול זוגי ומשפחתי במצבי משבר.

 

סגל המרצים מונה, בין היתר: מטפלת מוסמכת בילדים באמצעות משחק, המשמשת גם מנחת קבוצות להורים, ועוסקת בטיפול במקרי אובדנות בקרב ילדים ונוער; ועובדת סוציאלית המשמשת מרכזת טיפול בכפר נוער, וכמו כן עוסקת בייעוץ לארגונים.

 

תנאי קבלה

 

לקורס טיפול במשחק מתקבלים מועמדים בעלי תואר ראשון לפחות, במקצועות כמו פסיכולוגיה, עבודה סוציאלית, ייעוץ חינוכי, וחינוך מיוחד, שממוצע הציונים שלהם הוא 80 לפחות. כמו כן, יכולים להתקבל בעלי תעודת הוראה. המועמדים נדרשים להיות בעלי ניסיון של שנתיים לפחות בטיפול רגשי בילדים, או בעבודה חינוכית או שיקומית עם ילדים ונוער.

 

מועמדים שהתואר הראשון שלהם אינו בענפי הפסיכולוגיה, יכולים להתקבל לתכנית, אולם הם נדרשים לבצע לימודי השלמה במכללה.

 

תעודה

 

משתתפים המסיימים בהצלחה את לימודיהם בקורס, זכאים לקבלת תעודת גמר "תכנית לטיפול באמצעות משחק", המוענקת מטעם היחידה ללימודי התמחות במכללה האקדמית אורנים, ומטעם מרכז שי לפסיכותרפיה רב ממדית.

 

על מנת לקבל את התעודה, נדרשים הבוגרים לבצע כ - 150 שעות נוספות של סטאז' מעשי לאחר תום הלימודים, אותן הם יכולים לשלב במהלך לימודים לתואר שני בפסיכולוגיה או במקצועות נוספים.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית אורנים - היחידה ללימודי חוץ

עוד מסלולי לימוד - לימודי תעודה - אורנים

ssssssssss

פורום לימודי פסיכולוגיה

קורס טיפול בהפרעות אכילה
סמדרנאנג'ל
ללא תגובה
השלמת קורסים לקבלה ללימודי היפנוזה
מריאנה פלדמן
1 תגובות
מסלול לגברים בלימודי פסיכולוגיה
דוד
1 תגובות
פסיכולוגיה באקדמית תל אביב יפו
הגר
3 תגובות
לימודים בתחום קרימינולוגיה פסיכולוגיה
נדב ריינה
1 תגובות
תואר בפסיכולוגיה - באיזה מכללה הכי מומלץ ללמוד ?
אלמוג
1 תגובות
חוג לאחר תואר (השלמות) פסיכולוגיה
שיר
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,884 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  המרכז האקדמי לב1,451 חוות דעת

 • 4.0

  האוניברסיטה העברית בירושלים939 חוות דעת

 • 4.1

  הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל547 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא קורסים בפסיכולוגיה

ורדה רזיאל ז`קונט
הפסיכולוגית ואשת התקשורת ורדה רזיאל ז'קונט מאמינה שאמפתיה ואכפתיות הם כלי חשוב לכל מטפל. "התכונות החשובות למטפלים טובים הן התעניינות עצומה באנשים, וגם יושר פנימי וחיצוני בלתי מתפשר. כמובן שגם אי אפשר בלי ניסיון שקשור בתובנות לגבי החיים, שחלק מהם רוכשים תוך כדי העבודה."
ורדה רזיאל ז`קונט
פסיכולוגית, סופרת, עיתונאית ואשת תקשורת
Whatsapp Whatsapp