רוצה פרטים על טורקית ?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי טורקית - רוצה ללמוד שפה נוספת?

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על טורקית ? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי השפה הטורקית

 

שורשים היסטוריים

 

כמה שפות בעולם השפיעו על ההיסטוריה ברמה כזו שהשפעתן תישאר עמנו לדורות רבים? השפה הטורקית, שפתה של האימפריה העותומנית, היתה אחת השפות המשפיעות ביותר באזורנו בתקופת שליטת האימפריה העותומנית על חלקים נרחבים מאסיה ואירופה.
צליליה של השפה הטורקית אמנם יכולים להישמע לנו, הישראלים, מוזרים במקצת – אך למרות זאת, הטורקית היא שפה המדוברת במדינות רבות באירופה ובעיקר בטורקיה, ביוון, בקפריסין ואף בגרמניה, במקדוניה ובמדינות נוספות. עשרות מיליוני אנשים נמנים על דוברי השפה, ולא מעט ישראלים בוחרים ללמוד שפה זו כשפה שנייה או שלישית לצרכים שונים.

 

כדאי ללמוד

 

ישראלים רבים שמוצא משפחתם הוא מאזורים דוברי טורקית נרשמים ללימודי השפה וזאת כדי להכיר יותר מקרוב את המסורת ואת השורשים; סטודנטים להיסטוריה וחוקרים, למשל, עשויים אף הם להסתייע בשפה זו ללימודיהם את ההיסטוריה של אזורנו בתקופת האימפריה העותומנית; ומי ששואפים לקריירה ביחסים בין-לאומיים או בקשרי חוץ, יוכלו בהחלט להיעזר בשפה הטורקית כשפה נוספת ואף לסייע בשיקום היחסים בין ישראל לטורקיה כאשר אלה עולים על שרטון... אנשי עסקים רבים המנהלים קשרים עסקיים עם גורמים בטורקיה או בגרמניה, בוחרים ללמוד שפה זו ולשפר את יכולותיהם ואפשרויותיהם העסקיות. כל מי שרוצה לרכוש ידע בשפה חשובה זו, מוזמן להירשם לקורס ללימוד השפה הטורקית.

 

השוני בין טורקית ועברית

 

הלשון הטורקית נחשבת לידידותית מאד לדובר הישראלי המבקש ללמוד להשתמש בה. שפה זו נכתבת באותיות האל"ף בי"ת הלטיני, המוכרות לנו היטב – כמו באנגלית ובצרפתית. יותר מכך, בשפה זו אין יוצאי דופן, ואפילו אין הבדל דקדוקי בין זכר ובין נקבה. בנוסף לכך, נהוגות בה סיומות (Suffixes) בדומה לנהוג בשפה העברית. יחד עם זאת, על אף שהתחביר קל יחסית בשפה הטורקית בשל העקביות הרבה שבו, עדיין מי שרגילים לשפה שבה סדר המשפט הוא נושא-נשוא-מושא – כמו בעברית לדוגמה – עשוי להתקשות בתחילה בהבנה של השפה הטורקית, שכן סדר המילים במשפט בה הוא נושא-מושא-פועל. שוני נוסף לעומת העברית הוא גם בין תיאורי שם עצם לשם עצמו, ובין מילות היחס לצירוף השמני – למשל, בעברית נאמר "בקבוק בשביל שי" ובטורקית נאמר "שי בשביל בקבוק". לכן, מרבית האנשים המעוניינים ברכישת הטורקית כשפה נוספת, פונים למסגרות לימוד להוראת טורקית, המלמדות באופן מובנה ומוסדר.

 

קורסים ללימוד השפה

 

ההתמקדות בלימודי טורקית היא בפיתוח מיומנויות לשוניות כמו דיבור, כתיבה, הבנת הנקרא כתיבה, וקריאה. הקורס משלב תרגול פרקטי של החומר לצד הרצאות פרונטאליות. התכניות ללימוד טורקית מקנות למשתתפים מיומנויות דיבור, עקרונות כתיבה, מיומנויות קריאה, שיפור אוצר המילים ועוד – כל זאת במטרה להכשיר את המשתתפים לשלוט בשפה באופן מדויק, ולתקשר בהצלחה בכל סיטואציה ובכל מקום. ברוב מוסדות הלימוד הלימודים ההדרכה היא בקבוצות קטנות כדי להעניק לכל תלמיד הדרכה אישית ומענה לכל אורך הקורס.

 

 

אפשרויות הלימוד

 

ניתן ללמוד טורקית כיום בבתי ספר מובחרים לשפות ובמוסדות לימוד נוספים בארץ. ניתן ללמוד את השפה באופן פרטני או במסגרת קורסים קבוצתיים ללימוד השפה, המוצעים ברמות שונות כגון: קורסים ללימוד השפה הטורקית לרמת מתחילים, לרמת ביניים, למתקדמים ועוד. ברוב מוסדות הלימוד התלמידים נדרשים לעבור בחינת התאמה שמסייעת בקביעת רמתם ובשיבוצם בקורס המתאים. הקורסים בטורקית נמשכים בדרך כלל כשלושה עד חמישה חודשים ובסיומם מקבלים הבוגרים תעודת גמר.

 

קורסים ללימודי טורקית נערכים במכללת דיאלוג של האוניברסיטה הפתוחה, ברליץ, ארקאדאש – קהילת יוצאי טורקיה, ועוד.

 

  • קורס טורקית ברמת מתחילים – נמשך כ- 12 מפגשים בני שעה וחצי הנפרשים על פני 3 חודשים בסך הכול. כדי להתקבל ללימודי השפה אין צורך בתנאים מקדימים מלבד ידיעת האלפבית האנגלי. במסגרת הקורס נחשפים התלמידים למגוון נושאים, וביניהם: לימוד האלפבית הטורקי תוך שימת דגש על האותיות הנבדלות מן השפה האנגלית, קריאה והגייה נכונה, עקרונות מבנה המשפט, הקניית אוצר מילים בסיסי, ניהול שיחה בסיסית.

 

  • קורס טורקית ברמת מתקדמים – נמשך כ- 12 מפגשים בני שעה וחצי, הנפרשים על פני 3 חודשים. כדי להתקבל לקורס מתקדמים בשפה, על התלמיד להיות בעל ידע בסיסי בטורקית או להיות בוגר קורס מתחילים. במסגרת הקורס נחשפים התלמידים למגוון נושאים, וביניהם: עקרונות הדקדוק בשפה הטורקית, הרחבת אוצר המילים, ניהול שיחה קולחת בדגש על הגייה נכונה.

 

לסיכום

 

השפה הטורקית היא שפה מעניינת ורבת השפעה באזורנו, בעבר וגם היום. אם ברצונכם ללמוד את השפה בהשקעה מינימלית של זמן ומאמץ, מומלץ מאוד לעשות זאת במסגרת של קורס ללימוד השפה והתחילו לדבר טורקית.

 

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על טורקית ?

רוצה לדעת יותר על טורקית ?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד טורקית
חוות דעת של סטודנטים: שפות
התקבלו 32 דירוגים בציון ממוצע 3.9 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp