קורס חשמלאי מוסמך במכללה האקדמית ספיר - לימודי חוץ

המכללה האקדמית ספיר

קורס חשמלאי מוסמך במרכז ללימודי חוץ והמשך של המכללה האקדמית ספיר


בעולם המודרני של ימינו, רוב המכשירים בביתנו בהם אנו משתמשים הם מכשירים חשמליים. כאשר מכשירים אלו מתקלקלים, אנו זקוקים לעזרתו של איש מקצוע – חשמלאי מוסמך - שיודע כיצד לתקן ולהשיבם לפעולתם. הקורס מיועד לכל המעוניין לעסוק בעבודות חשמל מבנים ותעשייה.

 

תכנית הלימודים

 

קורס חשמלאי מוסמך במרכז ללימודי חוץ והמשך של המכללה האקדמית ספיר נבנה תחת הפיקוח של האגף להכשרה מקצועית של משרד הכלכלה. מטרת הקורס היא להכשיר את הלומד לשמש כחשמלאי מוסמך בבניין ובתעשייה. תכנית הלימודים כוללת הן פן תיאורטי המקנה לתלמיד בסיס ידע נרחב והן ידע מעשי המעניק מיומנויות פרקטיות.

 

תכנית הלימודים מתמקדת בגורמים ההתפתחותיים של תחום החשמל בארץ ובעולם, אלה כוללים כניסה של מחשוב ורכיבים אלקטרוניים למוצרי החשמל השונים והתפתחויות טכנולוגיות שמשפיעות על התחום ועל עתידו. כמו כן, יש דגש נרחב על השינויים שנקבעו בתקנות החשמל. במהלך הלימודים המשתתפים נבחנים בארבע בחינות גמר: תורת החשמל ורשת, מכונות חשמל, מתקני חשמל ורשת ועבודה מעשית בחשמל. הציון הסופי בקורס מקנה לתלמידים ציון מגן לבחינות ההסמכה החיצוניות.

 

 

מתכונת הלימוד

 

הלימודים נמשכים כשנתיים והיקף 1080 שעות אקדמיות הנפרשות על פני 216 מפגשים, כ - 5 שעות כל אחד. השיעורים מתקיימים שלוש פעמים בשבוע – פעמיים באמצע שבוע בשעות אחר הצהריים והערב ופעם נוספת ביום שישי בשעות הבוקר.

 

 

נושאי לימוד

 

 • יסודות הפיזיקה
 • בטיחות בחשמל
 • מערכות פיקוד ובקרה
 • אלקטרוניקה תעשייתית    
 • מתקני חשמל
 • אנגלית טכנית
 • תורת החשמל  
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

המרכז ללימודי חוץ והמשך במכללה האקדמית ספיר פותח את שעריו בפני כל מי שמעוניין לרכוש השכלה ולפתח את הקריירה המקצועית שלו. תכניות הלימוד בנויות הן מידע תיאורטי והן מעבודה יישומית אשר השילוב של השניים מקנה לתלמידים את ארגז הכלים ההכרחי להשתלב בשוק העבודה בישראל. שכר הלימוד במכללת ספיר זהה לשכר הלימוד באוניברסיטאות ונקבע מידי שנה על ידי משרד האוצר. יתרונה של המכללה על פני מכללות אחרות נובע משכר הלימוד הנמוך. חיילים משוחררים יכולים לשלם את שכר הלימוד באמצעות כספי הפיקדון. בחטיבה לתקשורת, חשמל ואלקטרוניקה אפשר ללמוד במגוון מסלולי לימוד, ובהם קורס חשמלאי ראשי, קורס תכנות בקרים וקורס ניהול רשתות תקשורת.


תנאי קבלה

 

תנאי הקבלה לקורס חשמלאי מוסמך במכללת ספיר: 12 שנות לימוד ומבחן מיון במתמטיקה. מועמדים מתאימים יזומנו לראיון אישי שיערך על ידי ועדת הקבלה של המרכז ללימודי חוץ.

 

תעודה

 

התלמידים שעוברים בהצלחה את בחינות הגמר מקבלים תעודת חשמל מוסמך מטעם משרד הכלכלה.
בכדי לקבל רישיון חשמלאי מוסמך ממשרד הכלכלה יש לעבור מספר שלבים:

 

 • עם קבלת תעודת הגמר על הבוגר להגיש בקשה לקבלת רישיון חשמלאי עוזר.
 • לאחר עבודה בפועל במשך שנה כחשמלאי עוזר, על הבוגר להגיש בקשה לקבלת רישיון חשמלאי מעשי.
 • לאחר עבודה בפועל במשך שנתיים כחשמלאי מעשי, על הבוגר להגיש בקשה לקבלת רישיון חשמלאי מוסמך

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי קורס חשמלאי מוסמך במכללה האקדמית ספיר יוכלו להשתלב בשוק העבודה, הן בתחום הבנייה והן בתחום התעשייה. קורס זה מעניק לבוגריו יתרון בהצגת מועמדות לתפקידי חשמלאי מוסמך במפעלים ובחברות קבלנות ומרחיב את ההזדמנויות בשוק העבודה. כמו כן, הניסיון שצוברים הבוגרים בתחום זה מאפשר להם להמשיך ללימודים מתקדמים לקראת קבלת רישיון חשמלאי ראשי או חשמלאי מתח גבוה.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית ספיר

ssssssssss

מתוך פורום המכללה האקדמית ספיר

קבלה למדעי הרוח והחברה
שני
ללא תגובה
קורס אבחון דידקטי
רויטל
ללא תגובה
תעודת הוראה בגיל הרך
מיטל
ללא תגובה
מתי נפתח קורס עריכת וידאו?
אלון אומסקי
ללא תגובה
תנאי קבלה לתואר ראשון בכלכלה וניהול
יצחק חברוני
ללא תגובה
למודי חוץ קורסים מקצועיים
אנדריי
ללא תגובה
מטפלת מוסמכת סוג 2
ריטה בטוב
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp