לימודי חשב שכר בכיר במכללה האקדמית גליל מערבי

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורס חשבונאות?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על חשבי שכר בכירים - גליל מערבי.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס חשבי שכר בכירים במכללה האקדמית גליל מערבי
 
אחריות, ידע וחישובים
 
חשבי שכר בכירים נדרשים להפגין התמצאות וידע נרחבים בחוקים ממשלתיים שונים, וליישם בעבודתם את עקרונות מס ההכנסה, הביטוח הלאומי ודיני העבודה. בעלי הסמכה בחשבות שכר בכירה נחשבים לעובדים נדרשים במשק, וזאת משום שהם מועסקים בכל ענפי התעשייה ללא יוצא מן הכלל.
 
על הקורס במכללת גליל מערבי
 
מטרת קורס חשבי שכר בכירים היא להעמיד אנשי מקצוע בעלי ידע ומיומנות נדרשים בנושאי מיסוי, בהיבטים משפטיים רלוונטיים ובעבודה עם תוכנת מחשב ייעודית לתחום השכר. בנוסף, הקורס נועד להכין את המשתתפים בו לבחינות ההסמכה החיצוניות של לשכת רואי החשבון. המנהל האקדמי של תכנית הלימודים הוא רואה חשבון מוסמך.
 
מתכונת הלימודים
 
תכנית הלימודים בקורס במכללת גליל מערבי נפרשת על פני 150 שעות לימוד פרונטליות. הלימודים מתקיימים פעם אחת או פעמיים בשבוע, לפי הצורך. חומר הקורס נלמד באמצעות הרצאות בכיתה ועל ידי תרגול מעשי. במהלך הקורס פותרים יחד בחינות לשכה משנים קודמות, ניגשים לבחינות פנימיות של המכללה ומיישמים את החומר הנלמד על תוכנת מחשב ייעודית לחשבי שכר.
 
קהל היעד ותנאי הקבלה
 
קורס חשבי שכר בכירים במכללה האקדמית גליל מערבי מיועד בעיקר לאלה המכהנים בפועל באחת מן המשרות הבאות: מנהלי חשבונות, אנשי ניהול כוח אדם, חשבי שכר ומנהלים בעלי זיקה לתחום השכר והכספים. על מנת להשתתף בקורס נדרשת השלמה ל – 12 שנות לימוד.
 
נושאי הקורס
 
מס הכנסה
 
הסטודנטים בקורס לומדים כיצד לחשב ניכויים, הטבות וזיכויים בגין מס הכנסה על משכורות. הם לומדים איזה רכיבים בתלוש המשכורת חייבים בניכוי מס הכנסה, ואיזה תשלומים לעובד פטורים ממס. כיצד ממסים הכנסות מקופות גמל? מהם הטפסים שיש להגיש לפקידי השומה? איך מכינים תלוש משכורת לעובד? מה זה אומר - לתכנן מס? – בכל אלה עוסק פרק הקורס שעניינו מס הכנסה.
 
ביטוח לאומי וביטוח סוציאלי
 
בנוסף, הקורס עוסק בתהליכי ההפרשה לביטוח לאומי. הסטודנטים מכירים סוגים שונים של טפסים בהם נעשה שימוש בתהליכים אלה. כמו כן, הם לומדים מי מחויב להפריש מס למוסד הביטוח הלאומי ומי פטור. הם לומדים על חוק הביטוח הלאומי ועל העדכונים שהתבצעו בחוק זה. הם מכירים סוגים שונים של ביטוחים לזכאים. בנושא הביטוח הסוציאלי הקורס פורש בפני המשתתפים את קופות הגמל וקרנות הפנסיה הקיימות בישראל.
 
דיני עבודה
 
בפרק הקורס העוסק בדיני עבודה הסטודנטים לומדים על האחריות המשפטית של חשב השכר, וכן הם דנים בסוגים שונים של חוזי עבודה, הסכמים שבין מעסיק לעובדים, ולומדים על השפעתם וכוחם של הסכמים קיבוציים.
 
מיחשוב
 
לבסוף, הסטודנטים לומדים לחשב שכר באמצעות תוכנת שכר, והם מיישמים בתוכנה זו את הנושאים השונים שנלמדו בחלק העיוני בקורס. הם לומדים נהלים הקשורים בעבודה על מחשב ובלשכת השירות.
 
תעודה
 
בקורס חשבי שכר בכירים במכללת גליל מערבי ישנה חובת נוכחות ב – 85% מן השיעורים, חובת מעבר של בחינות פנימיות וחובת הגשה של מטלות. בוגרי הקורס שיעמדו בהצלחה בבחינות לשכת רואי החשבון, יהיו זכאים לקבל תעודה מטעם הלשכה, וכן תעודה מטעם "היחידה ללימודי חוץ של המכללה האקדמית גליל מערבי".
 
 


** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: האקדמית גליל מערבי - לימודי חוץ, המשך ותעודה | קורסים והשתלמויות

עוד מסלולי לימוד - לימודי המשך - האקדמית גליל מערבי
פורום לימודי תעודה | קורסים
קורס CRNE בבית הספר האמריקאי לרפואה
פבל
1 תגובות
תעודה לימודי מסעדנות וקולינריה
רונה אלדד
1 תגובות
קורס טכנאי מוצרים לבנים - היכן לומדים?
אימן
1 תגובות
לימודי סקסולוגיה - איפה לומדים ומשך זמן
טליה
1 תגובות
קורס של יחידה לביטחון לאומי
ניצן לישא
1 תגובות
איפה עושים קורס מורה לנהיגה?
לאה דהן
1 תגובות
עלויות ותכני לימוד בקורס עיצוב בדיגיטל
ניסים רפאל
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp