קורס חשבי שכר בכירים במכללה האזורית צפת

המכללה האזורית צפת

קורס חשבי שכר בכירים במכללה האזורית צפת - לימודי חוץ

 

חשבי שכר נדרשים להתמצא במגוון נושאים ולהפגין בקיאות וידע בחוקים רבים. במהלך עבודתם הם מיישמים למעשה את עקרונות מס ההכנסה, הביטוח הלאומי ודיני העבודה הנדרשים לצורך חישוב מדויק ומהימן של שכר העובדים, והם נאלצים להתמודד גם עם גורמים וחוקים מורכבים נוספים.

 

בשל אופיו הדינמי של התפקיד, חשבי השכר נדרשים להשתתף בהשתלמויות רבות ולעדכן את השכלתם וידיעותיהם בתחום באופן תדיר. הביקוש לחשבי שכר בשוק העבודה עולה בהתמדה ולכן המחזיקים בתעודת חשבי שכר משתלבים במהירות בתעסוקה. קורס חשבי שכר פונה בעיקר לחשבי שכר, למנהלי חשבונות, לחשבים ולמנהלים שמעוניינים להרחיב את השכלתם בנושאי שכר וכספים.

 

 

תכנית הלימודים

 

קורס חשבי שכר בכירים במכללה האזורית צפת נבנה בשיתוף פעולה עם לשכת רואי החשבון בישראל והוא שם לו למטרה להקנות למשתתפים את הכלים הנדרשים לביצועי חישובי שכר תוך שהוא מעמיק את ידיעותיהם בתחום המיסוי, הביטוח לאומי, בדיני העבודה והביטוח פנסיוני.

 

תכנית חשבי שכר מתמקדת הן בפן העיוני של המקצוע והן בפן המעשי שלו, כך שהתלמידים מקבלים את כלל הידע הנדרש לביצוע העבודה הלכה למעשה. הקורס מקיף גם נושאים נוספים ובהם קרנות ההשתלמות וכלי המחשוב במערך השכר והוא מספק למשתתפים את ההכנה הראויה לקראת המבחנים החיצוניים מטעם לשכת רואי חשבון בישראל.

 

מתכונת הלימוד

 

היקף הקורס הוא כ - 150 שעות לימוד אקדמיות. השיעורים מתקיימים פעם בשבוע בשעות הערב במשך חצי שנה.

 

נושאי לימוד

 

  • ביטוח פנסיוני
  • דיני מס הכנסה
  • מבוא לחשבות שכר
  • חישוב ועריכת שכר
  • חוק הביטוח הלאומי    
  • דיני עבודה
  • מתן שירות
  • שוק העבודה
  • בקרת עבודה    
  • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

המכללה האזורית צפת מקיימת מגוון רחב של מסלולי לימוד שמאפשרים לתושבי האזור לרכוש השכלה ותעודות במקצועות נדרשים במשק. הסטודנטים הלומדים במכללה נהנים מאווירת לימודים ייחודית ונעימה וזאת משום שהמכללה ממוקמת במבנים עתיקים במרכז העיר צפת ומשקיפה על נוף הררי. רמת הלימודים במכללה האזורית צפת היא גבוהה ובכל שנה מאות סטודנטים בוחרים לרכוש מקצוע או להרחיב את ההשכלה במסלולי הלימוד השונים שהיא מפעילה. צוות ההדרכה, המונה מרצים מיומנים ומנוסים בתחומם מעניק לסטודנטים יחס אישי וליווי צמוד במשך כל תקופת הלימודים ותשתית הלימודים המונחת במכללה האזורית צפת היא תומכת ומסייעת.

 

מסלולי ההכשרה הם רב תחומיים ומגוונים והם נלמדים בחטיבות השונות של המכללה ובהן בית הספר להנדסאים, היחידה ללימודי חוץ, היחידה להכשרת מטפלי הידרותרפיה, בית הספר לאמנויות והמכללה למוסיקה יהודית ואתנית. ביחידה ללימודי חוץ ניתן ללמוד קורס מנהלי חשבונות 1+2, קורס תפירה למתחילים, קורס גרפיקה ממוחשבת לדפוס וקורסים נוספים.

 

תנאי קבלה

 

הקבלה לקורס חשבי שכר מותנית בהשכלה של 12 שנות לימוד לפחות.

 

תעודה

 

בוגרי הקורס זכאים לקבל תעודת חשב שכר בכיר מטעם המכללה האזורית צפת ומטעם לשכת רואי חשבון בישראל.

 

למידע נוסף לחצו: המכללה האזורית צפת
ssssssssss
Whatsapp Whatsapp