קורסי חשבונאות - איך מתחילים?

הגעת למסקנה שמשתלם לעבור קורס הכשרה בתחום החשבונאות? חיפשת קורס הכנה למבחני הרישיון המקצועי של לשכת רואי החשבון בישראל? – עשית חישוב טוב!

 

במאמרים הרבים המצויים כאן הבאנו לך את הנתונים החשובים, שיסייעו לך בבחירת הקורס המתאים. באפשרותך לקרוא על הכשרות שונות, על בתי ספר ועל מסלולים במוסד לימוד מסוים, לבחירתך.

 

נציגנו ממתינים לפנייתך ושמחים להשיב לך על כל שאלה ותהייה.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 
רוצה פרטים על
קורס חשבונאות?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס בחשבונאות - עולם הכספים מחכה לך

 

העולם המערבי והכלכלה הגלובאלית מהווים את שני הגורמים המשפיעים ביותר על תנודות הכספים והרווחים בישראל ובחו"ל. אי לכך, תחום החשבונאות הפך בשנים האחרונות למבוקש יותר ויותר בקרב צעירים ומבוגרים כאחד.

 

חשבונאות הינה תורה אשר יונקת מתחומים אקדמיים נוספים כגון כלכלה, משפטים, מנהל עסקים, מתמטיקה, סטטיסטיקה וכדומה. כמו כן, תואר ראשון בחשבונאות דורש מהמעוניינים בו לעמוד במסלול אקדמי ארוך ומפרך. מדובר בלימודים האורכים כארבע שנים ובסופם יש לצבור שנתיים התמחות ולעמוד במבחנים רשמיים מטעם המדינה.

קראו גם על לימודי חשבונאות - ראיית חשבון.

 

עם זאת, שימו לב, לא כל מי שמעוניין לפנות ללימודי קורס חשבונאות חייב להתהדר בתואר בחשבונאות. מוסדות לימוד רבים מציעים מגוון רב של קורסים ממוקדים בתחום החשבונאות המעניקים בידי הבוגרים כלים להשתלב בתחום מבלי ללמוד תקופות ארוכות אלו. מדובר בקורסים המתאימים לסטודנטים ממגוון שכבות האוכלוסייה, החל מחיילים משוחררים, דרך אקדמאים וכלה בעובדים המועסקים במשרה מלאה (אשר שואפים לפתוח בקריירה נוספת או להעמיק ידיעותיהם בתחום החשבונאות).

 

תנאי קבלה וכמה זמן לומדים?

 

היקף קורס חשבונאות משתנה ממקום למקום וממוסד למוסד. על פי רוב, דרישות הקבלה כוללות 10 שנות לימוד לפחות ועבר פלילי נקי. כמו כן, קורסים אלו ניתנים לעשות בשעות הבוקר, בשעות הערב (כאשר הסטודנט עובד במשרה מלאה או במידה ומדובר באם צעירה) או באמצע השבוע.

 

מרבית הקורסים נערכים במסגרת של 200-400 שעות אקדמיות ואורך הקורס משפיע כמובן על התעודה בסיומו. בנוסף, לאחר קורס בחשבונאות תידרשו פעמים רבות לעמוד בתקופת התמחות בת מספר חודשים ומבחני הסמכה מטעם המועצה המתאימה.

 

להלן מספר דוגמאות לקורסים בחשבונאות שניתן ללמוד במוסדות השונים:

 

 • קורס הנהלת חשבונות -קורס הנהלת חשבונות כולל בדרך תוכנית לימודים ובה מכוסים נושאים כגון חשבונאות פיננסית, חשבון מסחרי, תורת המסחר, הנהלת חשבונות ממחושבת ועוד. תלמידים בקורס זה לומדים כיצד לנהל דו"חות כספיים ומבינים מהם כלי הביקורת לצורך הבראת מערכת חשבונות.

  כמו כן, סוגיות נוספות בקורס זה הינן כיצד מנהלים רישום שיטתי ומדויק של חשבונות העסק, איך ניתן לייעל את הארגון ועוד. בוגרי קורס זה הינם מועסקים מוכרים על ידי משרת התמ"ת ויכולים הם להשתלב בסיומו בהצלחה רבה במשק.
   
   
 • קורס ייעוץ השקעות - ייעוץ השקעות מוצלח וניהול תיקים חכם יכולים להיות המפתח להצלחה של כל עסק ואו אדם פרטי. כמו כן, מדובר בתחום אשר הידע משמש בו ככוח וכמנוף כלכלי. בוגרי קורס חשבונאות בייעוץ השקעות וניהול תיקים רוכשים כלים אשר יסייעו להם לבחון כדאיות של השקעות, להתמודד עם אתגרים בנוגע להשקעות קצרות וארוכות טווח, להשקיע בהתאם להוראות החוק והמיסים (בארץ ובעולם) ועוד. קורס זה נערך גם במסגרת אקדמאית בתוך לימודי החשבונאות, וגם בנפרד מן התואר.
   
 • לימודי יעוץ מס - קורס יעוץ מס מכניס את הסטודנטים לעולם מרתק של כספים וחקיקה. תחום המיסים נחשב לאחד מן התחומים הוותיקים ביותר בעולם החשבונאות. כמו כן, התמורות הרבות בתחום זה מעלות מדי שנה את הביקוש ליועציי מס מומחים המסוגלים לתת מענה מהיר בהתאם לשינויים בחוק ובפסיקה. יועצי מס משתלבים כיום בתפקידי מפתח בארגונים גדולים בתור חשבי מס, יועצי מס, מנהלי תיקי מס ועוד.
   
 • קורס חשבי שכר - קורס חשבונאות נוסף אשר ניתן ללמוד הינו קורס חשבי שכר. קורס זה חולש על תחומים כגון ניהול כספים, ניהול חשבונות, גזברות וחישוב שכר. במסגרת הלימודים רוכשים הסטודנטים בקיאות וידע בכל תורת חישוב השכר ומתמודדים עם שאלות בתחום כגון כיצד יש לבחון את חישוב השכר במסגרת ההוצאות הגלובליות של העסק.

  כמו כן, קורס זה יונק מענייני ניהול נוספים דוגמת משאבי אנוש, זכויות עובדים, מיסים ועוד. הקורס מעניק בידיהם של הבוגרים כלים משמעותיים אשר מסייעים להם להשתלב בשוק מחד, ולפתח ולייעל את מערכת חישוב השכר בעסקם מאידך. מיותר לציין כי ביקוש רב יש לבוגרי קורס זה שכן אנו נמצאים בתקופת משבר כלכלי בה עסקים נוטים לבחון כל אפשרות דרכה ניתן להוזיל את מערכות הארגון.
   
 • קורס מנהלי חשבונות בכירים - מנהלי חשבונות מתקדמים יכולים לפנות לרמה הגבוהה ביותר של המערכת הפיננסית שהינה תעודת חשבונאי מדופלם. דרישות הקבלה לקורס חשבונאי מדופלם הינן ניסיון בתחום הנהלת החשבונות, תעודת מנהל חשבונות מסוג 3 או תעודת יועץ מס. כמו כן, לימודים אלו פונים גם לבוגרי מגמת חשבונאות בבתי ספר מקצועיים.

  במסגרת קורס זה נחשפים הסטודנטים לתחומים מרתקים כגון תורת המשק, תורת המסחר, דיני עסקים, תמחיר, מחשוב בהנהלת חשבונות ועוד. לימודים אלו אורכים תקופה ארוכה יחסית לקורסי חשבונאות אחרים ויכולים הם להתפרס לתקופה של עד כשנתיים. בתום הלימודים יזכו הבוגרים לתעודת חשבונאי מדופלם (בהתאם לעמידה בבחינות הסמכה) המוכרת על ידי מועצת רואי החשבון.
   
 • קורס בורסה ושוק ההון -הבורסה ושוק ההון הינם שני תחומים מרתקים אשר מהווים שילוב של ידע, כוח, כסף ויוקרה. אי לכך, אנשים רבים מעוניינים לצבור ניסיון בבורסה ובשוק ההון, הן מבחינת השקעותיהם הפרטיות, והן בתור עבודה כברוקרים, משקיעים, מנהלי תיקי השקעות ועוד.

  קורס בורסה מעניק בידיו של הבוגר כלים להתמודד עם המערכת הדינאמית של עולם הפיננסיים במקום בו "הכל קורה". על פי רוב, דרישות הקבלה לקורס זה אינן מורכבות והקורסים השונים פתוחים לכל מאן דבעי. במסגרת קורס זה נלמדים תחומים מגוונים כגון שוק האג"ח, מיסוי שוק ההון, מדד המעו"ף וקרנות נאמנות, השקעה בתעודות סל, שוק מטבע החוץ, שוק הנדל"ן ועוד.

 

איתור מוסדות לימודים - יעוץ חינם:

 

אנו מזמינים אותך לנסות את השירות האישי שלנו, איתור מוסדות לימוד לפי דרישה. אנו נאתר מוסדות לימוד בתחום המעניין אותך ונדאג שהם יחזרו אליך עם כל הפרטים.

 

עזרנו לך? דרג אותנו:

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס חשבונאות?

רוצה לדעת יותר על קורס חשבונאות?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מחשבון תנאי קבלה תתקבל או לא?

לחיצה על חשב תוצאות
תציג בפניך מוסדות שעשויים להתאים

חוות דעת של סטודנטים:
קורס חשבונאות
(28) 4.5
דנית

דנית

16/11/2017
5/ 5

אוניברסיטת בר אילן

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אני אוהבת את האווירה באוניברסיטה ואת ההשקעה של אגודת הסטודנטים. אני לא אוהבת שאין מספיק שעות תרגול נ קרא עוד...

על הקמפוס

יש הוואי חברתי מורגש, המון מסעדות וקפיטריות, יש אופניים בחינם וכנ"ל שאטלים לאיזורים רחוקים בקמפוס.  קרא עוד...

אלין

אלין

24/10/2017
5/ 4

המכללה למינהל

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אוהבת: יש אפשרות לבחור מסלול בוקר/ ערב לפי מה שמתאים לסטודנט. לא אוהבת: אם נצטרך לשנות את המסלול (  קרא עוד...

על הקמפוס

בכללי הכל טוב, רק שלפני שנרשמתי המזכירויות היו נחמדות, אחרי ההרשמה הם עונים בגסות. המרצה נותן יחס א קרא עוד...

אמל

אמל

23/10/2017
5/ 5

אוניברסיטת בר אילן

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אני לא אוהב הדבר החשוב ביותר שיש התלמידים שרק מעברים זמן ומפרעים לתלמדים אחרים

על הקמפוס

אני מאור מרוצה בלימודים שלי מבחינת שאני אוהבת את המסלול שאני בחרתי וגם מהמרצים

שאלות הגולשים בנושא
חשבונאות מעשית או הנהלת חשבונות סוג 1+2
קורס חשב שכרי בכירים בזמן לימודי התואר בחשבונאות
קורס חשבונאות 1+2 - אפשרויות תעסוקה
המרת תעודה טכנולוגית בחשבונאות
לימודי תעודה בחשבונאות
קורס חשבונאות בתל אביב - לימודים יום בשבוע
הנהלת חשבונות לאחר חשבונאות - עבודה כעצמאית
Whatsapp Whatsapp