רוצה פרטים על קורס חריטה בעץ?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס חריטה אמנותית בעץ

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס חריטה בעץ? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס חריטה בעץ

 

עץ הולך לעיבוד 

 

השימוש בעץ לתועלת האדם מתועד כבר מהעידן הקדום. במשך שנים למדו בני האדם לעבד את עצי הנוי והפרי בסביבתם הקרובה, וליצור מהם מתקנים וכלים שימושיים. אחת השיטות לעיבוד עץ היא באמצעות חריטה, המאפשרת יצירה של מגוון חפצים אמנותיים כמו קערות, כוסות וגביעים, בעזרת מכונות חריטה מקצועיות. תהליך החריטה אינו מסובך, אך המעוניינים ליצור בשיטה זו נדרשים ללמוד את טכניקת העבודה ואת דרכי הפעלת הציוד. מסיבה זו, מציעים מוסדות שונים קורסים בחריטה בעץ, בהם ניתן ללמוד את רזיה של אמנות שימושית זו.

 

למי מיועדים הלימודים?

 

קורסים בחריטה מיועדים לכל המגלים עניין בעיבוד עץ וביצירה, לבעלי חיבה לעבודת כפיים ולבוגרי קורסי נגרות


תכנית הלימודים

 

בתחילת הקורס, מתוודעים המשתתפים לסוגי העץ השונים בהם עושים שימוש, וכן לטכניקות המגוונות הנהוגות בחרטות עץ. הם מכירים את כלי העבודה השונים כמו מחרטות הראש והעוקצים, את מכשירי העיבוד הידניים כמו מפסלות ומשייפים, וסוקרים את דרכי השימוש הנכונות והבטוחות בהם. לאחר מכן, הם לומדים כיצד יוצרים מגוון רחב של כלים וחפצי נוי, ומתנסים בשלביו השונים של תהליך החריטה, החל מבחירת גזע העץ, ועד לליטוש וגימור הכלים שיצרו במו ידיהם.

 

מתכונת הלימוד

 

הקורסים מתפרשים בדרך כלל על פני פרק זמן קצר, שבין חודש לחודשיים וחצי. שעות הלימוד מרוכזות במספר מפגשים בודדים, המתקיימים אחת לשבוע, כאשר המשתתפים יכולים לבחור בין לימודי ערב לשיעורים המתקיימים בשעות הבוקר ואחר הצהריים. מרבית המוסדות גמישים בשעות הפעילות, וחלקם אף מתאימים את מהלך המפגשים לצרכי התלמידים.

 

במהלך השיעורים, מתנסים המשתתפים בעבודה מעשית רבה בחריטת עץ בסדנאות בסטודיו, וכן רוכשים ידע בענף דרך צפייה בהדגמות חיות של המרצים, ובהדרכות על השימוש הנכון בציוד.

 

נושאי הלימוד

 

 • השחזת ציוד החריטה
 • שימוש במפסלת ידנית
 • עיבוד גדעי עצים
 • ייצור קופסאות וגביעים
 • חריטה בין עוקצים
 • חריטה באמצעות עטים
 • חריטה בשיטת ראש
 • עבודה עם עץ יבש ורטוב
 • תכונות זני עץ שונים    
 • עיבוד עצי נוי ופרי מקומיים   
 • ועוד

 

תנאי קבלה

 

באופן כללי, קורסים לחריטה בעץ אינם מציבים תנאי קבלה כלשהם, ואינם דורשים ניסיון או ידע קודם. מוסדות מסוימים מקבלים משתתפים מגיל 19 ואילך בלבד.

 

 

מוסדות

 

 • סטודיו לאומנויות העץ חי פלח (בית ינאי): בקורס זה עוברים בכל אחד מהשיעורים תהליך יצירה מלא, מתחילת העבודה ועד גימור המוצר, וכך יוצרים מספר קופסאות וכלים שימושיים. הסטודיו מציע לבוגרים התמחות בתשלום בסיום הקורס. הסדנא מתפרשת על פני כ - 18 שעות, ומתקיימים בה ארבעה מפגשים חד שבועיים, בשעות הבוקר או הערב, לבחירת התלמידים.

 

 • המרכז לאומנויות העץ (מושב עמינדב): המשתתפים מכירים מגוון טכניקות שונות של חריטה, השחזה וגימור, וכן מתוודעים לאופי העבודה עם סוגי עץ שונים. במהלך השיעורים, הם מבצעים מספר תרגילים מעשיים, כמו למשל יצירת פמוטים וקערות. המרכז מציע קורס המשך למתקדמים, למעוניינים בכך.

 

 • בית הספר לחריטה בעץ יחיאל מטלון (הוד השרון): בית הספר מציע קורסים למתחילים ולמתקדמים, הנערכים בקבוצות קטנות. המשתתפים מכירים את החידושים העדכניים בענף החרטות, ומתנסים בשימוש בהם בליווי מנחה הקורס, שהוא בעל מקצוע רשום באגודת החריטה הישראלית. השיעורים מתקיימים פעמיים בשבוע, בשעות אחר הצהרים והערב.

 

 • סטודיו וגנר לאמנות (נופית): זהו קורס לחסרי ידע קודם בחריטה, בו מתנסים התלמידים בעבודה על מחרטות ידניות ומפסלות. הם שמים דגש על שימוש בעצים מקומיים הגדלים באזור, ולומדים כיצד לעבד אותם לחפצי אמנות, שניתן לקשטם לאחר מכן בטכניקות מגוונות. הקורס כולל בסך הכל כ - 30 שעות, המחולקות לעשרה מפגשים.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס חריטה בעץ?

רוצה לדעת יותר על קורס חריטה בעץ?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

חוות דעת של סטודנטים: קורסים

התקבלו 23 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp