רוצה פרטים על חקירת תאונות?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

הכשרת חוקרי ומשחזרי תאונות

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על חקירת תאונות? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים

אלון גל

פרופ' יורם יובל

פרופ' יוסי יסעור

ד"ר תמי אמיר

קורס חוקרי ומשחזרי תאונות

 

לעבוד למען הבטיחות בדרכים

 

חוקרי ומשחזרי תאונות, הוא מקצוע ייחודי וחדש יחסית במסלולי הלימוד בארץ, כאשר עד לא מזמן בוחן התנועה היה אחראי על ביצוע פעילות החקירה בעת תאונה. כיום, קיימים מסלולים המכשירים חוקרים מקצועיים ומיומנים, המתמקדים בתחום חקירות תאונות בלבד, באופן ייעודי ולעבודה מקצועית. הלימודים במסלולים אלה משיקים ללימודי ביטחון, ומתאימים לאנשים, שיש להם חיבה ונטייה למקצועות הבטיחותיים.

 

על הקורס

 

קורס חוקרי ומשחזרי תאונות נועד להעניק למשתתפים בו את הידע הדרוש לזיהוי ופענוח כלל המרכיבים הקשורים בתאונות מסוגים שונים, בדגש על תאונות דרכים. כך, המסלולים בתחום נועדו להכשיר חוקרים מיומנים לפעילות משותפת עם גורמים נוספים כמשטרת ישראל, כעורכי דין, כמנהלי ציי רכב, והם מעניקים לבוגריהם ידע תיאורטי והתנסות מעשית הדרושים לשם כך.

 

במסגרת עבודתם העתידית יעסקו החוקרים לא רק בחקירה של תאונות שהתרחשו, אלא אף בהסקת מסקנות, במתן עדות משפטית בעת הצורך, במניעת הונאות בתחום, בשכלול דרכים ובאיתור מוקדים מסוכנים. הלימודים בקורס חוקרי ומשחזרי תאונות כוללים סימולציות, הדגמות, ניתוח של מקרי מבחן רבים, סיורים, התנסות בהכנת חוות דעת של מומחה, ועוד. בחלק מן המסלולים אף מתקיים פרויקט גמר בהיקף נרחב של שעות.

 

נושאי הלימוד במסלולים

 

מבין הנושאים הנכללים במסלולים אלה, נמצאים גם הנושאים הבאים:

 

 • מכניקה ודינמיקה של רכב
 • איסוף מקורות מידע וממצאים
 • צילום ותיעוד
 • איסוף ממצאים באתר התאונה
 • ניתוח חומרי החקירה
 • סוגי תאונות והגורמים לתאונות
 • כתיבת דוחות מסכמים
 • שאלות יסוד בחקירה בטיחותית
 • מטרת חקירה בטיחותית
 • פיזיקה ומתמטיקה לחוקרים ולמשחזרים
 • ועוד

 

מוסדות לימוד אפשריים

 

 • המכללה הישראלית לביטחון וחקירות – מקיימת קורס מקיף בתחום – "חוקרי ומשחזרי תאונות דרכים". היקף הקורס הוא 450 שעות לימוד אקדמיות, והללו נלמדות במסגרת יום לימודים מלא בשבוע, או שני ערבים בשבוע. ניתן להירשם ללימודים על חשבון הפיקדון לחיילים משוחררים.

 

 • בוב – ביטחון ובטיחות – מציעים מגוון קורסים בתחומי הבטיחות, וביניהם גם "קורס חקירת ובירור תאונות". הקורסים בבוב נלמדים בהתאם לדרישות הלקוח ובתיאום הדרכות בארגונים ובחברות.

 

 • המכון להכשרה ימית – מקיים מדי פעם השתלמויות ייעודיות בתחום, כגון "קורס חוקרי תאונות ימיות".

 

קהל היעד ותנאי הקבלה

 

בכל מוסד לימודים נקבעים תנאי קבלה שונים, ולכן כדאי לבדוק נושא זה מול המוסד המסוים שבו ברצונכם ללמוד. עם זאת, במרבית המסלולים נדרשות 12 שנות לימוד לפחות, וכן על המועמד להיות ללא עבר פלילי, ובעל רישיון נהיגה. בנוסף, ברוב המקומות נערך ריאיון קבלה איש כחלק מתהליך הקבלה ללימודים.

 

לסיכום

 

קורס חוקרי ומשחזרי תאונות מומלץ עבור כל מי שמתעניין בתחום חקירות הרכב ונמשך לעיסוק בו. זהו מקצוע רב גוני, בעל השלכות מרחיקות לכת על חיי אדם, מקצוע המשלב חשיבה עם יצירתיות, הסקת מסקנות והפקת לקחים, כמו גם "עבודת בלשות" לזיהוי התרחשות התאונה, ועיסוק רב עם אנשים בשלבי מציאת העדים המתאימים והעובדות המכריעות.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על חקירת תאונות?

רוצה לדעת יותר על חקירת תאונות?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

חוות דעת של סטודנטים: לימודי ביטחון

התקבלו 3 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp