קורס חובשי רפואת חירום במכללה האקדמית ספיר - לימודי חוץ

המכללה האקדמית ספיר

קורס חובשי רפואת חירום ונהגי אמבולנס במרכז ללימודי חוץ והמשך במכללה האקדמית ספיר

 

המסלול אינו פעיל, למסלולים נוספים של המכללה האקדמית ספיר לחצו כאן


העזרה הראשונה בשטח


רפואת החירום והרפואה הדחופה משתייכות למקצועות הפרא רפואיים. החובשים ונהגי האמבולנס הם בעלי חשיבות רבה בשרשרת הטיפול שניתנת לחולים ולפצועים, שכן הם הראשונים שנפגשים עמם בשטח או בעת מקרה חירום. מלבד הטיפול הרפואי שמעניקים החובשים, רשאים גם נהגי האמבולנס להגיש עזרה לפצועים ולשם כך עליהם לקבל הכשרה מתאימה. במציאות במדינת ישראל, קיים צורך רב בצוותי רפואת חירום, אשר מסוגלים להגיע במהירות לזירות אירוע ולהעניק טיפול יעיל שיכול גם להציל חיים.


במרכז ללימודי חוץ והמשך במכללת ספיר נערך קורס חובשים, אשר משלב גם הכשרה לנהגי אמבולנס. המסלול כולל התנסות מעשית מרובה והשתתפות בטיפול בשטח. בוגרי התכנית יכולים להשתלב כחובשים או כנהגי אמבולנס במפעלים, באתרי בנייה, בטיולים ובחברות אמבולנסים.


תכנית הלימודים


המשתתפים בקורס לומדים על שלבי הטיפול שחובשים מעניקים בזירות אירוע, כמו למשל חולים אקוטיים, נפגעי טראומה ויולדות. בנוסף, הם דנים באירועים בסדרי גודל שונים בהם הם עשויים להיתקל בעבודתם ובאופן הגשת העזרה המבצעית במקרים אלה. כמו כן, הם בוחנים את תחומי האחריות של נהגי אמבולנס ואת האופן בו הם משתפים פעולה עם החובשים בפעילות השוטפת.

 


מתכונת הלימוד


הקורס במכללת ספיר משלב בין למידה עיונית להתנסות מעשית. המשתתפים לוקחים חלק בהרצאות המלוות במצגות, בהדגמות ובסימולציות וכן מתנסים במשמרות לתצפית במרפאות בבתי חולים. בנוסף, הם מתלווים למשמרות באמבולנסים ובניידות טיפול נמרץ שם הם לוקחים חלק פעיל בעבודתם של חובשי חירום.


סגל הוראה


המנהל הרפואי של המסלול הוא מנהל מרפאה ורופא שעוסק ברפואה תעסוקתית. המדריך הראשי של הקורס הוא פרמדיק מנוסה במגן דוד אדום, בצה"ל ובחברות פרטיות. כמו כן, הוא משמש מנהל של חברה לפתרונות חירום וכן עוסק בהכשרת מדריכים וממוני בטיחות.


על מוסד הלימוד


המרכז ללימודי חוץ של המכללה האקדמית ספיר נוסד לפני כ - 45 שנה. במסגרתו נערכים שלל קורסים לפיתוח של אנשי מקצוע ואקדמאים, במגוון תחומים כמו טיפול, ניהול, חינוך, חשבונאות ורפואה משלימה. המרכז מסייע לתלמידיו להשתלב בשוק העבודה דרך מרכז השמה ושירותי ייעוץ.


תנאי קבלה


קורס חובשי רפואת חירום במכללת ספיר מתאים לעובדים בענפי הבריאות והביטחון, כמו למשל מאבטחים, שוטרים, לוחמי אש, חברים בצוותי חירום במוסדות ומלווי טיולים, שמעוניינים לרכוש כלים מקצועיים בתחום הרפואה הדחופה.


לקורס מתקבלים מועמדים בעלי תעודת בגרות מלאה, מגיל 18 ומעלה, ולמסלול נהגי האמבולנס מגיל 21 ומעלה שלהם גם ותק של שנתיים לפחות בנהיגה ברישיון בדרגה B. בנוסף, עליהם להציג גם תעודת יושר מטעם משטרת ישראל ואישורים רפואיים לנהיגה ומטעם אופטומטריסט. כמו כן, הם צריכים לעבור מבחן כניסה שבוחן את שליטתם בשפה האנגלית כחלק מתנאי הקבלה למסלול.


תעודה


משתתפים שמסיימים בהצלחה את לימודיהם בקורס זכאים לקבל תעודת גמר המוענקת מטעם המכללה האקדמית ספיר - המרכז ללימודי חוץ והמשך. כדי לקבל את הדיפלומה הם צריכים להיות נוכחים ב - 90 אחוזים מהמפגשים לפחות, לעבור את כל הבחינות בציון של 75 ומעלה וכן לקבל חוות דעת חיונית מהחונכים בהשתלמות המעשית. בוגרים שעוברים מבחן תעבורתי עיוני ומעשי (תיאוריה וטסט), בכפוף לתנאי משרד הרישוי, מקבלים בנוסף גם רישיון נהיגה באמבולנס.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית ספיר

ssssssssss

מתוך פורום המכללה האקדמית ספיר

קבלה למדעי הרוח והחברה
שני
ללא תגובה
קורס אבחון דידקטי
רויטל
ללא תגובה
תעודת הוראה בגיל הרך
מיטל
ללא תגובה
מתי נפתח קורס עריכת וידאו?
אלון אומסקי
ללא תגובה
תנאי קבלה לתואר ראשון בכלכלה וניהול
יצחק חברוני
ללא תגובה
למודי חוץ קורסים מקצועיים
אנדריי
ללא תגובה
מטפלת מוסמכת סוג 2
ריטה בטוב
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp