רוצה פרטים על קורס זרם חזק?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס הסבה לזרם חזק

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס זרם חזק? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס זרם חזק  - התמחות במערכות הספק

 

ללכת עם הזרם

 

בשנים האחרונות חלו התפתחויות משמעותיות במשק החשמל בארץ. תהליכי הפרטה מחד והתפתחויות טכנולוגיות מאידך, הביאו לדרישה גדולה למהנדסי חשמל בעלי רקע בטכניקות של מתח גבוה ובקיאות במערכות הספק. מהנדסי מתח חזק מתמחים בתכנון של מערכות ייצור והולכה, ומנתבים את החשמל מתחנות הכוח אל מתקני הצריכה השונים, כמו מבנים ועמודי תאורה. הם גם עוסקים בניהול של תחזוקת מערכות מורכבות בבתי חולים, בבתי חרושת, בנמלי תעופה ועוד.

 

בוגרי תואר ראשון בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה המבקשים להיות רשומים בפנקס המהנדסים והאדריכלים במדור זרם חזק, ולקבל רישיון חשמלאי ראשי של משרד העבודה, יכולים לעשות זאת רק במידה והשלימו את לימודיהם במסגרת מגמה ייעודית לענף. עם זאת, מספר מכללות ברחבי הארץ מציעות כעת תכניות הסבה ממוקדות, המאפשרות למשתתפים בהן לרכוש ידע במקצועות הקשורים בזרם חזק ולקחת חלק בניסויי מעבדה רלוונטיים.

 

 

תכנית הלימודים

 

מסלול ההכשרה המוצע במוסדות הלימוד השונים כולל את מקצועות החובה הנדרשים לקראת רישום בפנקס האדריכלים והמהנדסים תחת מדור זרם גבוה. במהלך הלימודים, המשתתפים מכירים דרכים שונות לייצר אנרגיה ונחשפים לסוגיות כמו המרות, הארקות והינע חשמלי. לאחר מכן, הם מעמיקים בפיתוחים טכנולוגיים עכשוויים בתחום הנדסת האלקטרוניקה, ורואים כיצד ניתן לפקח ולבקר על מערכות ייצור, תוך מזעור של נזקים סביבתיים.

 

מתכונת הלימוד

 

קורסים להסבת מהנדסים לזרם חזק מתפרשים על פני שלושה או ארבעה סמסטרים. הם נערכים במתכונת של מפגש או שניים בשבוע ומתקיימים בדרך כלל בשעות אחר הצהריים, או בימי שישי בבוקר. הם משלבים בין שיעורים פרונטליים לבין שעות תרגול במעבדה. בנוסף כל אחד מהמשתתפים נדרש לבצע פרויקט גמר מעשי, המתבצע בליווי סגל ההוראה.

 

נושאי הלימוד

 

 • הארקות והגנות חשמל
 • הינע חשמלי
 • שדות אלקטרומגנטיים
 • מערכות הספק
 • אלקטרוניקה תעשייתית
 • אלקטרוניקת הספק
 • מעבדה בהמרת אנרגיה
 • ועוד
 • טכנולוגיות מתח גבוה ונמוך   
 

 

תנאי קבלה

 

מועמדים מתאימים לתכניות ההסבה לזרם חזק הם בעלי תואר ראשון בלימודי הנדסת חשמל, וכן סטודנטים בשנת לימודיהם האחרונה לתואר. כדי להתקבל לקורס, עליהם להציג גיליון ציונים ואישור על סיום הלימודים. חלק מהמשתתפים נדרשים להשלים קורסים מסוימים כדי להתקבל למסלול, למשל "שדות אלקטרומגנטים" או - "המרת אנרגיה אלקטרומגנטית". סטודנטים שלא למדו בעבר את הקורסים הללו יוכלו על פי רוב להשלים אותם במכללה.

 

תעודה

 

לבוגרי ההסבה המקצועית שיעמדו בדרישות ויגישו את הפרויקט, תוענק תעודת גמר מטעם המוסד בו למדו, המעידה על ההתמחות ב - "חשמל זרם חזק". התעודה כוללת את פירוט הציונים ואת נושא פרויקט הגמר. לאחר קבלת הדיפלומה יוכלו הבוגרים לפנות לרשם המהנדסים בבקשה לקבל רישיון לעבוד כמהנדסי זרם חזק.

 

מוסדות לימוד

 

 • המכללה האקדמית כנרת – המכללה מציעה תכנית ללימודי השלמה המתפרשת על פני שלושה סמסטרים. התכנית מיועדת לסטודנטים של המכללה בשנת הלימודים השלישית או הרביעית שלהם וכן לבוגרים ממוסדות אחרים. במידת הצורך, ניתן להירשם גם לקורס בודד.

 

 • מכללת אפקה (תל אביב) – המכללה ללימודי הנדסה גבוהה מציעה תכנית לימודים הכוללת ארבעה סמסטרים. השיעורים מועברים בשעות אחר הצהריים ובימי שישי בבוקר ויש גמישות מסוימת בהרכבת מערכת השעות. בוגרים המעוניינים בכך יוכלו להמשיך את לימודיהם במכללה במסגרת תואר שני באלקטרוניקה.

 

 • אורט בראודה (כרמיאל) – תכנית ההשלמה המתקיימת במכללה מתפרשת על פני שנתיים. בנוסף לסגל המרצים של המכללה מלמדים בה גם מרצי אורח שהם אנשי מפתח בתעשיית החשמל בארץ.

 

 • HIT מכון טכנולוגי חולון – במכון מציעים לסטודנטים בתכנית ללימודי מערכות הספק, להתמחות בזרם חזק תוך כדי הלימודים. ההתמחות כוללת שלושה שלבים, הנלמדים במקביל לתואר.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס זרם חזק?

רוצה לדעת יותר על קורס זרם חזק?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד קורס זרם חזק

חוות דעת של סטודנטים: קורס זרם חזק

התקבלו 6 דירוגים בציון ממוצע 3.5 מתוך 5

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp