קורס זרם חזק באפקה - המכללה האקדמית להנדסה בתל אביב

שירות אישי - צור קשר
קורס זרם חזק באפקה - המכללה האקדמית להנדסה בתל אביב

קורס הסבה לזרם חזק במכללה האקדמית להנדסה אפקה

 

לזרום עם זה

 

התמחות במערכות הספק ואנרגיה היא מצרך מבוקש בשוק הטכנולוגיה, שנמצא בצמיחה מתמדת בשנים האחרונות. אנשי מקצוע המתמחים בתחום עוסקים באופני ייצור והובלה של אנרגיה ומנסים למצוא פתרונות חדשניים ואקולוגיים לתהליכי אספקת חשמל.


המכללה האקדמית להנדסה אפקה מציעה מסלול התמחות מיוחד במחלקה להנדסת חשמל, שנועד למסיימי תארים קודמים במקצועות האלקטרוניקה, המעוניינים להירשם בפנקס המהנדסים ולהשיג רישיון לעבודה כחשמלאי מהנדס. בוגרי המסלול יכולים לעבוד בתפקידים משמעותיים בחברת החשמל או בגופים פרטיים, וכן במגוון חברות הייטק, תחבורה, ביטחון, ורפואה.

 

 

תכנית הלימודים

 

בתחילת הקורס, סוקרים המשתתפים תהליכים שונים של ייצור אנרגיה, ואת אופני חלוקת החשמל לצרכנים. הם דנים במושגים מרכזיים בענף אלקטרוניקת ההספק, כמו המרת אנרגיה, מתקני מתח נמוך וגבוה, והינע חשמלי. לאחר מכן, הם מעמיקים ביישומים טכנולוגיים עדכניים, כמו פיתוחי תחבורה ירוקה ואנרגיה מתחדשת, וביכולות פיקוח ובקרה על מערכות לייצור חשמל. בהמשך, הם בוחנים את תחומי העבודה שמבצעים חשמלאים מהנדסים, כמו ביקורת על תכניות חשמל ופיקוח על מתקנים ברחבי הארץ.

 

מתכונת הלימוד

 

קורס הסבה לזרם חזק מתפרש על פני כשנה וחצי, ומחולק לארבעה סמסטרים. המפגשים נערכים פעמיים בשבוע, בשעות הערב או בימי שישי בשעות הבוקר ואחר הצהרים. במהלכם, לוקחים המשתתפים חלק בהרצאות עיוניות ובמעבדות מחקר מעשיות. כמו כן, הם נדרשים להשלים פרויקט גמר, שנערך בליווי אישי של מנחה.

 

נושאי הלימוד

 

 • מתקני מתח נמוך וגבוה
 • אנרגיה ירוקה ומתחדשת
 • תהליכי המרת אנרגיה
 • בקרה על מערכות חשמליות
 • כלי תחבורה חשמליים
 • מערכות אלקטרוניקת הספק
 • חלוקת אנרגיה לצרכנים
 • ייצור אנרגיה באמצעות גנרטורים
 • אמצעים להובלת אנרגיה   
 • IOT - חיבור התקנים לרשת האינטרנט
 • ועוד

 

על מוסד הלימוד

 

במכללת "אפקה", מציעים מגוון מסלולי לימוד לתואר ראשון ושני במקצועות ההנדסה והטכנולוגיה. נושאי הלימוד מגוונים, ונוגעים ליישומי טכנולוגיה, לתוכנה, לאלקטרוניקה, למערכת הביטחון, לענף ההי-טק, ולניהול של מחקר תעשייתי. בנוסף, מקיימת המכללה יחידה ללימודי חוץ, שמציעה הכשרה טכנולוגית במגוון קורסים מקצועיים למהנדסים מוסמכים ולאנשי מקצוע ותיקים, שמעדכנים אותם בפיתוחים האחרונים בענף.

 

המכללה מנהלת מרכז הכוונה תעסוקתית, במטרה לסייע לבוגרים להשתלב בתפקידים מובילים בתום לימודיהם. בנוסף, היא מתחזקת קשרים עם מגוון חברות ומוסדות מובילים וחושפת אליהם את התלמידים עוד במהלך לימודיהם.

 

תנאי קבלה

 

לתכנית מתקבלים מועמדים בעלי תואר ראשון "בוגר במדעים" (B.Sc.) בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה, שמציגים ממוצע ציונים גבוה בלימודיהם הקודמים.

 

תעודה


משתתפים המסיימים בהצלחה את לימודיהם בקורס, זכאים לקבל תעודת גמר, המוענקת מטעם היחידה ללימודי חוץ של "אפקה", המכללה האקדמית להנדסה בתל אביב.

 

היחידה מסייעת לבוגרים ברישום לקבלת רישיון חשמלאי מהנדס, שנערך אצל רשם המהנדסים והאדריכלים, והכרחי לעבודה כמהנדס חשמל. המעוניינים בכך יכולים גם להמשיך את לימודיהם לתואר שני במקצועות האלקטרוניקה.

עוד מסלולי לימוד - מכללת אפקה
חוות דעת של סטודנטים על אפקה - קורס זרם חזק
התקבלו 1 דירוגיםבציון ממוצע: 5.0 מתוך 5

מכללת אפקה
25/07/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אני מאוד אוהב במכללת אפקה שיש בלתי פורמליות שהתקשרות עם המרצים . לדוגמא תמיד אפשר לשאול שאלה בכל שלב קרא עוד...

על הקמפוס

האמת היא שהמתקן (המורכב משני מתחמים ושולשה בנינים) הוא קטן מאוד ואין מקום להכיל את כל הסטודנטים, מה  קרא עוד...

טיפים

רוב הסטודנטים לא מודעים כאשר הם נרשמים לתואר לכמות השעות האינסופית שתידרש מהם בכל יום לשם למידה.


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp