רוצה פרטים על לימודי וידאו ארט?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס וידאו ארט - אמנות מיצבי וידאו

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי וידאו ארט? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס וידאו ארט

 

יצירה בעידן השעתוק

 

וידיאו ארט הוא ענף באמנות העושה שימוש בדימויים דיגיטליים חזותיים כדי להעביר מסרים אמנותיים של היוצר. בניגוד ליצירה קולנועית, זהו מדיום שאינו מחייב להציג עלילה או להשתמש בשחקנים ובדיאלוג אלא הוא מתבסס בעיקר על התמונה הנעה בשילוב עם סאונד. על אף שהעיסוק בוידיאו ארט חדר ללימודי אמנות רק לפני עשורים בודדים, הוא הספיק לכבוש לעצמו מקום של כבוד בעשייה העכשווית. הוא נתפס כמייצג במיוחד את הלך הרוח הפוסט מודרני העסוק בהשתקפות ובשכפול, בפירוק המציאות ובאלימות ויזואלית.

 

למי מתאימים הלימודים?

 

קורסי וידאו ארט מיועדים לסטודנטים המבקשים לרכוש יכולת ניתוח ביקורתית של יצירות אמנות בתחום תוך התנסות אישית. חלק ממסלולי הלימוד בתחום מכוונים רק לאנשים בעלי ידע קודם בצילום ובעריכת וידיאו, מסגרות אחרות כוללות הכשרה בסיסית בתכנת העריכה "פרמייר" במסגרת השיעורים עצמם. בנוסף, בחלק מהקורסים נדרשים התלמידים להביא איתם מצלמת וידיאו ביתית לשיעורים ולעיתים גם חצובה.

 

 

תכנית הלימודים

 

תכנית הלימודים בקורסי וידיאו ארט נועדה להכשיר את הסטודנטים לחשיבה ביקורתית תוך פיתוח של שפה אינדיווידואלית וזאת באמצעות הכרת התחביר הקולנוע וחשיפה למושגי יסוד בתחומים משיקים שונים – קולנוע ניסיוני, מיצב ומיצג, אינטרנט, טלוויזיה ופילוסופיה. המשתתפים יכירו את התיאוריה ואת ההיסטוריה של אמנות הווידאו וינתחו את עבודותיהם של יוצרים בינלאומיים ומקומיים. במקביל, הם יתנסו בעבודה עם חומרי גלם אישיים וירכשו מיומנות בתאורה, בימוי וצילום.

 

מתכונת הלימוד

 

שיטות ההוראה בקורסים ללימוד וידיאו ארט מגוונות בדרך כלל וכוללות הרצאות פרונטליות וצפייה מודרכת בשילוב עם חומרי קריאה, דיון, הנחייה אישית וביקורת עבודות בפורמט קבוצתי. הדרישות ממשתתפי התכנית משתנות בין מוסד לימודים אחד למשנהו - ייתכן כי תדרשו לנהל יומן קורס, לבקר בתערוכות וידיאו, להגיש תרגילי בית אישיים או לעבוד בצוות. רוב הקורסים בתחום מתקיימים במתכונת סמסטריאלית וכוללים כ - 14 מפגשים במתכונת חד שבועית.

 

נושאי הלימוד

 

עריכה בתוכנת Premiere חשיפת יתר
קומפוזיציה בשחור – לבן קולנוע ניסיוני 
ווידיאו ארט ואומנות המיצב סרטי הסברה
יצירה נרטיבית ויצירה נטולת נרטיב אקספרסיוניזם
המצלמה ככלי מעקב וככלי נשק המצאת הטלוויזיה
אלטרנטיביות פמיניסטית באמנות ווידיאו ארט בישראל
הזיקה שבין המחשב לבין שפת הווידאו עריכה ככלי מניפולטיבי
מחאה חברתית ועיסוק בנושאים קהילתיים ג'אד נאמן ואורי זוהר
שימוש באמצעים קולנועיים ובאמצעים פשוטים ווידיאו ארט ופיסול עכשווי
הולדתו של המדיום - הקשרים טכנולוגיים, תרבותיים וחברתיים      ועוד

 

 

מוסדות לימוד

 

ישנם מוסדות לימוד המציעים תכניות לימוד עצמאיות בווידיאו ארט המיועדות לתלמידי חוץ ובהם:

 

  • שנקר (רמת גן) – בבית הספר הגבוה להנדסה, אמנות ועיצוב תוכלו למצוא קורס וידיאו ארט במחלקה ללימודי חוץ והמשך. תכנית הלימודים כוללת 14 מפגשים של שלוש שעות בשעות אחר הצהריים.

 

  • המכללה האקדמית ספיר (שער הנגב) – המכללה מציעה וידאו ארט שבו נרכש ידע עיוני ומעשי כאחד. זהו קורס שנתי שבו מתקיימים תרגילים מעשיים, המשתתפים עורכים פרויקט גמר יישומי.

 

בנוסף, במוסדות לימוד שונים ללימודי אמנות מוצעים קורסים בווידאו ארט לסטודנטים כחלק מתכנית הלימודים הכללית: במכללה האקדמית ויצ"ו (חיפה) תוכלו לקחת קורס בווידיאו ארט במסגרת הלימודים לתואר ראשון בווידיאו ואנימציה. בבית הספר הגבוה לאמנות בצלצל (ירושלים) נלמד הקורס במסגרת המסלול לאמנויות המסך ובמכללת האקדמית בית ברל (כפר סבא) תוכלו לבחור בשיעורי וידיאו ארט במסגרת לימודים לתואר ראשון או ללימודי תעודה.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי וידאו ארט?

רוצה לדעת יותר על לימודי וידאו ארט?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד לימודי וידאו ארט

התאמה לתפקיד אמנותי

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

חוות דעת של סטודנטים: לימודי וידאו ארט

התקבלו 11 דירוגים בציון ממוצע 4.2 מתוך 5

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp