לימודי הוראת של"ח לתעודת הוראה שנייה במכללה האקדמית אורנים - לימודי חוץ

רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודי חינוך לתעודה?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על אורנים לימודי חוץ - הוראת של"ח למורים.

המידע באתר הועיל ל93% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:

אהבת? שתף ב:


תעודת הוראה שנייה בשל"ח וידיעת הארץ – המכללה האקדמית אורנים - היחידה ללימודי חוץ

 

דרך ארץ

 

בחברה כיום יש מעט מאוד אנשים שטבע וטיולים הם מנת חלקם, רוב האנשים, ילדים ומבוגרים כאחד, מעדיפים לבלות את מרבית זמנם בישיבה מול מסכים, ואם יוצאים מהבית זה לבית קפה או לקולנוע הקרוב. לעומת זאת, יש אנשים שאצלם אהבת הטבע היא דבר מולד, הם יוצאים לטיולים ואוהבים לדעת את הסיפור של כל מקום, את כל המאורעות ההיסטוריים שהתרחשו בו, להכיר כל עץ, צמח ופרח ולעשות הקשרים בין הסביבה לבין החברה. לאותם אנשים יש האפשרות להעביר את האהבה שלהם לארץ לאחרים ולהנחיל את הידע שיש להם לתלמידים וכך לחנך אותם למודעות סביבתית חברתית גבוהה.

 

של"ח אלה הם ראשי תיבות של שדה, לאום חברה. תחום לימודי זה שייך למעשה למנהל חברה ונוער של משרד החינוך אשר מכשיר מורים לשל"ח ולידיעת הארץ לבתי הספר העל יסודיים. המטרה של הכשרת מורים בתחום זה היא לטפח בקרב התלמידים אחריות מוסרית, חברתית, דמוקרטית, זאת לצד מימוש עצמי מתוך הכרת ארץ ישראל, המפה הגיאוגרפית שלה, הטבע שלה וההיסטוריה שלה.

 

למורי של"ח וידיעת הארץ יש את הזכות ללמד את התלמידים על ארץ ישראל ולהוציא אותם מהכיתה אל הטבע שבחוץ, וכך להפגיש בין הילדים לבין מערכות של נוף - אדם הן בסביבה הקרובה לו והן בסביבה רחוקה יותר.

 

 

תכנית הלימודים

 

תעודת הוראה שנייה בשל"ח ובידיעת הארץ ביחידה ללימודי חוץ של המכללה האקדמית אורנים מיועדת בעיקרה להכשיר מורים למקצוע של"ח וידיעת הארץ אך היא מתאימה גם למורי דרך ולמדריכי טיולים שרוצים להעמיק את הידע שלהם בתחום. בקורס זה הסטודנטים מעמיקים את הידע שלהם על ארץ ישראל מנקודת מבט כללית ומתוך ראייה רב-תחומית. על כן הסטודנטים לומדים על נושאים רבים הקשורים לתחום ידיעת הארץ כמו היסטוריה, גיאוגרפיה ארכיאולוגיה, בוטניקה, זואולוגיה וציונות.

 

תכנית לימודי הוראת של"ח וידיעת הארץ מקנה לסטודנטים הקשר היסטורי ורב ערכי על חבלי הארץ השונים, כך, למשל, מישור החוף מתקשר ישירות למגמות ההתיישבות בארץ ישראל בתקופת השלטון העות'מני, חבל ההר משתייך להתגבשות של הזהות היהודית במעבר מחברה של נוודים לחברה אורבנית של ירושלים.

 

הסטודנטים לומדים מיומנויות של חינוך והוראה הן בכיתות והן בטבע, מחוץ לכותלי בית הספר. כמו כן, הם רוכשים את הכלים הנדרשים למחקר בתחום הטבע ותולדות האדם בארץ ישראל בראייה היסטורית וחברתית. חלק בלתי נפרד מתכנית הלימודים הוא סיורים ופעילויות בשטח, לרבות ניווטים, הדרכות חוץ, הכנת מסלולים וצירי מסע.

 

מתכונת הלימוד

 

תכנית הרחבת ההסמכה למורים היא שנתית והיקף הלימוד הוא 300 שעות לימוד אקדמיות. השיעורים מתקיימים אחת לשבוע בשעות אחר הצהריים והערב. במהלך הקיץ יתקיימו לימודים מרוכזים במשך שבועיים. מתכונת הלימוד כוללת לימודים עיוניים, התנסות מעשית, סדנת סטאז' והשתתפות פעילה בארבעה צירי מסע.

 

נושאי לימוד

 

 • היסטוריה של עם ישראל
 • ציונות – עלייה והתיישבות
 • גיאוגרפיה של ארץ ישראל
 • ארכיאולוגיה של ארץ ישראל
 • טופוגרפיה, התמצאות וניווטים    
 • ידיעת הארץ
 • אדם וסביבה
 • לאום מורשת וזהות
 • מדעי הטבע והסביבה    
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

היחידה ללימודי חוץ של המכללה האקדמית אורנים היא מוסד להכשרות ולהשתלמויות של אנשי חינוך והוראה. תכניות הלימוד של היחידה משלבות בין לימודים עיוניים לבין לימודים מעשיים בדגש על יצירתיות וחדשנות בתחום החינוך. סגל המרצים של היחידה הם אקדמאיים בעלי ניסיון שלהם הכלים והמיומנויות להכשרה ולהעשרה של הסטודנטים.

 

היחידה ללימודי חוץ מאפשרת לכל המעוניין ללמוד, לפתח את כישוריו ולהעשיר את ארגז הכלים המקצועי, אם לשם הסבה מקצועית ואם לרכישת מקצוע ולהתחיל את הקריירה. בין תכניות הלימוד של היחידה אפשר ללמוד קורס מדריכים ליצירה אמנותית ומלאכת יד במסגרת החינוך הבלתי פורמלית, קורס הוראת תלמידים מצטיינים ומחוננים, קורס עריכה לשונית והבאה לדפוס וקורס ספרנות, מידענות וניהול ידע.

 

תנאי קבלה

 

ללימודי תעודת הוראה שנייה בשל"ח וידיעת הארץ מתקבלים מועמדים בעלי תואר ראשון ותעודת הוראה במקצועות גיאוגרפיה, לימודי ארץ ישראל, היסטוריה של עם ישראל, מקרא וביולוגיה או סטודנטים הלומדים לקראת תואר ראשון בתחומים אלה. הקבלה ללימודים מותנית בראיון קבלה.

 

תעודה

 

תלמידים שמסיימים את כל דרישות התכניות מקבלים תעודת הוראה שנייה בשל"ח וידיעת הארץ לבתי הספר העל יסודיים מטעם מנהל חברה ונוער של משרד החינוך.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית אורנים - היחידה ללימודי חוץ

עוד מסלולי לימוד - לימודי תעודה - אורנים

פורום לימודי חינוך

קבלת גליון ציונים משנת 1987-1989
עקל סוהילה
ללא תגובה
תנאי קבלה ללימודי הוראת אומנות
טל חגיגי
ללא תגובה
מה תנאי הקבלה להוראה בחינוך מיוחד?
סמאח
ללא תגובה
לימודי ניהול במערכות חינוך לתואר שני
יהודה דהרי
ללא תגובה
הרחבת הסמכה במכללת קיי
מור
1 תגובות
דרישות לעבודה בתחום אבחון דידקטי
דנה
1 תגובות
תנאי העסקה בתחום החינוך הגופני
שחר
1 תגובות
האם עבודה כגנן לילדים מעל גיל 3 מצריכה תואר בחינוך?
דני
1 תגובות
מה המשך והאינטנסיביות של לימודי חינוך?
דני
1 תגובות
לימודי אבחון לגיל הרך
אורית ביטון
1 תגובות
תואר שני בהוראת המדעים או מתמטיקה
יעל ברויטמן
1 תגובות
אפיקי מעבר מלימודי חינוך או מדעי החברה
מרים
1 תגובות
קורס הוראת מצטיינים ומחוננים
שאהין אמל
1 תגובות
תנאי קבלה לתעודת הוראה חינוך מיוחד
ביאטה
1 תגובות
מוסדות לימוד לתואר שני אקויטלנטי
שרה
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,198 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 3.9

  המכללה האקדמית אחוה 438 חוות דעת

 • 4.1

  האוניברסיטה הפתוחה 1,226 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת בר אילן 927 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

לכל הפורומים

מלגות חדשות

ימים פתוחים