קורס נהגי רכב כבד במכללה הטכנולוגית רופין עמק חפר

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורס רכב?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על הטכנולוגית רופין - קורס רכב כבד.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס נהגי רכב משא כבד במכללה הטכנולוגית רופין עמק חפר


המסלול להצלחה בעולם התחבורה


ענפים רבים במשק עושים שימוש יום יומי ברכב כבד, כמו למשל משאיות, טרקטורים, מנופים או מלגזות. בתחומים כבנייה, הובלות ותעשייה יש ביקוש רב לנהגים מיומנים שלהם רישיון לנהיגה על כלי תחבורה אלה. מסיבה זו, נהגים רבים שמעוניינים להרחיב את הסמכתם ולפתוח דלת לאפיקי תעסוקה חדשים ורווחיים מחליטים ללמוד לקראת קבלת רישיון לרכב משא כבד.


לפי הגדרות משרד התחבורה, רכב כבד מוגדר ככזה שמשקלו הוא 12 טונות ומעלה וכדי לנהוג בו יש צורך בהוצאת רישיון מסוג C. המכללה הטכנולוגית רופין מציעה קורס רכב משא כבד, שמכשיר נהגים לעיסוק בנהיגה ברכבים כבדים. תכנית זו, שמוכרת על ידי משרד הכלכלה, כוללת את חלקו העיוני של תהליך ההכשרה. לאחריה, נדרשים הבוגרים להמשיך ללימודי נהיגה מעשיים במסגרת מוכרת, בדרך לקבלת הרישיון המקצועי המיוחל מטעם משרד התחבורה.

 

 • עולם התחבורה מעניין אתכם? קראו הכל על קורסי רכב


תכנית הלימודים


לאורך הכשרה זו, מכירים המשתתפים תקנים ונהלי תעבורה שנוגעים לנהיגה ברכב כבד וסוקרים את אופן הטיפול בהובלת חומרים מסוכנים ואת ההתנהלות במצבי חירום. הם בוחנים את חלקי המשאיות וכלי תחבורה נוספים ודנים באחריותם של נהגים במסגרת עבודתם. כמו כן, הם לומדים בהרחבה על דרכי הנהיגה הנכונה והבטוחה, תוך התחשבות בשמירה על הסביבה ומניעת זיהומי אוויר.


מתכונת הלימוד


הכשרה זו כוללת כ - 210 שעות לימוד. השיעורים מתקיימים בין שלוש לארבע פעמים במהלך השבוע, משעות אחר הצהריים ועד הערב. יש לציין כי מסלול זה אינו כולל נהיגה מעשית, אלא מתמקד בהוראת הפן העיוני של המקצוע בלבד.


נושאי הלימוד


הנושאים הנלמדים בהכשרה זו כוללים בין היתר:

 

 • דיני התעבורה
 • איכות הסביבה
 • מסמכי ההובלה
 • הכרת חלקי הרכב
 • מניעת זיהום אוויר
 • גורמים אנושיים בנהיגה
 • הובלת חומרים מסוכנים    


על מוסד הלימוד


במכללה הטכנולוגית רופין שבעמק חפר מתקיימות, לצד מסלולים ללימודי הנדסאים, גם שלל הכשרות מקצועיות. אלו נערכות בענפים כניהול, מחשבים, תעשייה, מים, אנרגיה, בטיחות ואחזקה. בתחום הרכב, מציעה המכללה מגוון של קורסים, ביניהם קורס מכונאות סוג 3, קורס ניהול מוסך, קורס אוטוטרוניקה, קורס בוחני רכב, קורס שמאות רכב וקורס נהיגה ברכב ציבורי. כל תכניות הלימוד במוסד זה מותאמות לדרישות העדכניות של המשק הישראלי ובאות לסייע לתלמידיהן להתקדם במקום עבודתם או לעבור הסבה.


תנאי קבלה


למסלול זה מתקבלים מועמדים תושבי ישראל שגילם מעל 19 שנים, אשר ברשותם רישיון נהיגה בתוקף וותק של שנה לפחות בנהיגה על רכב משא קל, כגון משאית עד 15 טונות. בנוסף, עליהם להציג אישור על ביצוע 20 שיעורי נהיגה במסגרת מוכרת.
כחלק מתנאי הקבלה לקורס, המועמדים נדרשים להציג הפנייה מטעם משרד הרישוי או משרד התחבורה. תהליך קבלת הפנייה זו כרוך ביצוע של מספר בדיקות גופניות ובדיקת ראייה במכון רפואי לבטיחות בדרכים ומעבר של ראיונות ומבדקים שונים.

 


תעודה


משתתפים שעומדים בכל חובות הכשרה זו מקבלים בסיומה תעודת גמר "נהגי משא כבד - עיוני" שניתנת על ידי משרד התמ"ת והמכללה הטכנולוגית רופין. קבלת דיפלומה זו מותנית במעבר של בחינות פנימיות בנושאי הלימוד השונים ומבחנים חיצוניים מטעם משרד הכלכלה.


כדי לקבל את הרישיון, הבוגרים מתבקשים לגשת למשרד הרישוי או למשרד התחבורה ושם לעבור מספר בחינות מעשיות ועיוניות. מי שעומדים במבחנים הללו מקבלים רישיון נהיגה בדרגה C לנהיגה על רכב משא כבד.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה הטכנולוגית רופין - המרכז להשתלמויות - לימודי תעודה והכשרות מקצועיות

עוד מסלולי לימוד - המכללה הטכנולוגית רופין

ssssssssss

פורום לימודי תעודה | קורסים

הרשמה לקורס טבחות ואפייה וטעמים מזרחיים
עראבה
ללא תגובה
יש עבודה כטכנאי מכשור רפואי?
אלי
ללא תגובה
קורס חשב שכר האם מתאים לי
אוריאו
1 תגובות
קורס מנהלי מערכות לטיפול בגיל השלישי
מוריה
1 תגובות
לימוד קורס מטפסים
אחמד חוגיראת
1 תגובות
קבלת תעודה מקצוע בתום קורס
liat
2 תגובות
לימודי הבטחת איכות ברחבי הארץ
עידן
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 29,043 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  שנקר, המכללה להנדסה ולעיצוב687 חוות דעת

 • 4.0

  המרכז האקדמי לב1,452 חוות דעת

 • 4.0

  האוניברסיטה העברית בירושלים950 חוות דעת

Whatsapp Whatsapp