רוצה פרטים על קורס הערכת שווי חברות?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס הערכת שווי חברות וניתוח דוחות פיננסיים

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס הערכת שווי חברות? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס הערכת שווי חברות


מבינים את מצב העניינים בשוק


לצורך ביצוע של השקעות הון, או תהליכי מיזוג ורכישה של חברות, יש לערוך הערכת שווי של החברה או הנכס הפיננסי. תחום זה אינו מדע מדויק והוא מסתמך על מערכת שלמה של שיקולים כלכליים, חשבונאיים ועסקיים שהם דינמיים ומשתנים באופן תדיר. יש להעריך את רמות הסיכוי למול הסיכון שבהשקעה ולהבין את יכולות ההישרדות של החברה, האם תצמח או חלילה תפשוט את הרגל.


קיימים מגוון כלים לניתוח כדאיות ההשקעות בחברות והערכת שוויין. בין היתר הדבר נעשה דרך ניתוח דוחות כספיים. אלה מסבירים את מצבה של החברה ומעניקים מידע על פעילותה. מנהלים שמעוניינים לבצע השקעות נדרשים להבין את אופן קריאת הדוחות הפיננסיים בכדי להסיק על פעילות החברה, שכן הם מכילים את המידע על הרווח וההפסד, תזרימי המזומנים והמאזנים. קריאת הדוחות דורשת מיומנות והבנה של עקרונות בחשבונאות.


קורס הערכת שווי חברות מיועד לעובדים במגזר העסקי והוא מעניק כלים לניתוח פעילות כלכלית של חברות לצרכי השקעות. במהלך הקורס מכירים מושגים בחשבונאות וכלים שונים לניתוח דוחות פיננסיים. כך יכולים המשתתפים להסיק מסקנות שנוגעות לכדאיות ההשקעות שברצונם לבצע.

 


למי מיועדים הלימודים


קורס הערכת שווי חברות מתאים למנהלים ולמועמדים לניהול במגזר המוסדי והעסקי, שברצונם לייעל את כישורי ההשקעה שלהם. התכנית מתאימה, בין היתר, לדירקטורים, לבעלי מניות, לכלכלנים, למנכ"לים, לאנשי כספים, לאנשי אסטרטגיה, לעובדי בנקים, למשקיעים בשוק ההון וליועצי השקעות. כמו כן, יכולים ללמוד במסלול גם בעלי השכלה אקדמית קודמת בתחומי מנהל העסקים, המשפטים והכלכלה שאינם בעלי רקע בחשבונאות.

 


תכנית הלימודים


המשתתפים בקורס מתוודעים לשפה החשבונאית ולמונחים הכלכליים המקובלים. במקביל, הם רוכשים כלים לניתוח דוחות פיננסיים של חברות ולהבנת המידע שמצוי בהם. לאחר מכן, הם לומדים כיצד מקבלים החלטות ניהוליות נכונות בנושא הערכת ביצועים של הנהלה ועובדי חברות, על מנת להחליט לגבי השקעות הארגון, מיזוגים או רכישות. בנוסף, הם דנים בניתוח מצב פיננסי של חברה על בסיס הדוחות והכלים להערכת השווי הפיננסי שלה. הם גם מעמיקים באפשרויות לניתוח תכניות עסקיות ותזרימי המזומנים של חברות בארץ ובעולם.


מתכונת הלימוד


מתכונת הקורס משתנה בין המוסדות השונים, מרבית הקורסים מתפרשים על פני פרק זמן שבין 32 - 120 שעות לימוד אקדמיות. המפגשים נערכים בדרך כלל אחת לשבוע ובשעות אחר הצהרים והערב, כך שניתן לשלבם עם עבודה. המשתתפים לוקחים חלק בהרצאות עיוניות, בסדנאות, בתרגולים מעשיים, בניתוח אירועים עסקיים ובסימולציות. כמו כן, חלק משעות הקורס מוקדשות לפרויקט הגמר היישומי, בו מתנסים בהערכת שווי של חברה על פי העקרונות שנלמדים בכיתה.


נושאי הלימוד

 

 • מסגרות סביבה עסקית
 • רכישות ומיזוגים
 • מבנה של דוחות כספיים
 • היוון זרמי מזומנים
 • התחייבויות לזמן הארוך
 • דירוג סיכוני אשראי
 • בסיס מזומן ובסיס צבירה
 • עקרונות דיווח כספי
 • ניתוחי רגישות והערכת שווי
 • מדדי נזילות ורווחיות
 • מאפיינים כלכליים של חברות
 • ניתוח תכניות עסקיות
 • גישת העלות וגישת המכפילים
 • חישוב יחסים פיננסיים    
 • ניהול רווחים והפרשות חשבונאיות    
 • ועוד


תנאי קבלה


תנאי הקבלה לקורס הערכת שווי חברות משתנים בין מוסדות הלימוד. חלק מהמוסדות דורשים ידע בכלכלה ובמימון כתנאי ללימודים במסלול. בקורסים אחרים דרישות הקבלה גמישות יותר ויכולים ללמוד בהם כל המנהלים שמעוניינים לרכוש כישורי הערכת שווי וניתוח דוחות כספיים לצרכי עבודתם.


תעודה


משתתפים שמסיימים בהצלחה את לימודיהם בקורס זכאים לקבל תעודת גמר, שמוענקת מטעם מוסד הלימוד. ברוב המקרים, הם צריכים להיות נוכחים בכל השיעורים ולהשלים את פרויקט הגמר כתנאי לקבלת הדיפלומה.


מוסדות

 

 

 • אוניברסיטת חיפה - לימודי המשך ולימודי חוץ: ביחידת לימודי ההמשך של אוניברסיטת חיפה מתקיימים מסלולים רבים ללימודי תעודה לאקדמאים. קורס זה מתאים למנהלים והוא מעניק להם כלים להבנת מצב פיננסי של פירמות דרך ניתוח מסמכים ודוחות. הקורס כולל כ - 32 שעות לימוד והוא כולל עזרים מוחשיים רבים לתרגול חומר הלימוד.

 

 

 • בר אילן - היחידה להשתלמויות (רמת אפעל): קורס הערכות שווי והכשרת אנליסטים ביחידת ההשתלמויות של בר אילן כול כ - 120 שעת לימוד. התכנית כוללת גם פרויקט גמר מעשי שנערך בליווי הצוות. במהלך הקורס, המשתתפים רוכשים כלים שמאפשרים להם לקבוע את כדאיות ההרעה באגרות חוב ומניות של חברות.

 

 

 • מיטב דש (פרישה ארצית): מכללת מיטב דש מופעלת על ידי חברה להשקעות ולחיסכון פנסיוני. במכללה מתקיימים קורסי שונים בנושא שוק ההון, ייעוץ השקעות, אג"ח וניהול תיקים. קורס הערכת שווי חברות כולל כ - 6 מפגשים ובסיום התכנית עורכים פרויקט גמר של ניתוח מצב פיננסי של חברות מוכרות. למכללה סניפים ברחבי הארץ, בין היתר בירושלים, בחיפה, בתל אביב, בנתניה, באריאל ובעמק הירדן.
שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס הערכת שווי חברות?

רוצה לדעת יותר על קורס הערכת שווי חברות?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
חוות דעת של סטודנטים: לימודי פיננסים לתעודה
התקבלו 3 דירוגים בציון ממוצע 4.7 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp