קורס הכשרת מנחי קבוצות במכללה האקדמית ספיר - לימודי חוץ

שירות אישי - צור קשר
קורס הכשרת מנחי קבוצות במכללה האקדמית ספיר - לימודי חוץ

קורס הכשרת מנחי קבוצות במרכז ללימודי חוץ במכללה האקדמית ספיר

 

קבוצה היא מספר אנשים שיש להם מכנה משותף או שהם נמצאים במקום אחד באותו הזמן. קבוצה יכולה להיות עמיתים לעבודה, חניכים בצופים או כמה אנשים שנבחנים יחד למקום עבודה. קבוצה מעצמה היא אינה דבר אורגני, לאנשים לוקח זמן להשתחרר ולהיפתח, לשתף מעצם ולהקשיב לאחרים, בעיקר כשהקבוצה התאגדה יחד בעקבות עניין רגיש ופרטי.

 

כדי להפוך את הקבוצה לפעילה ומשתפת יש צורך במנחה קבוצה, אחד שיודע לזהות את הנפשות הפועלות ולהפעיל אותן בצורה שתתרום לדינמיקה הקבוצתית. מנחי קבוצות צריכים להיות בעלי הכלים הנכונים והכישורים החברתיים להוביל אחריהם אנשים. לימודי הנחיית קבוצות מתאימים לכל מי שמעוניינים להשתלב בצירי השפעה מרכזיים ולהניע אנשים לשינוי וצמיחה. הלימודים מקנים ידע לשלב בין חשיבה מערכתית וחשיבה תהליכית.

 

תכנית הלימודים

 

קורס הכשרת מנחי קבוצות ביחידה ללימודי חוץ והמשך של המכללה האקדמית ספיר מתקיים תחת הפיקוח של המחלקה ללימודים רב תחומיים של המכללה. תכנית הלימודים משלבת בין הנחייה לתהליכים חברתיים, בין הנחייה אישית להנחיה פוליטית, רוחנית וחברתית.

 

משתתפי הקורס רוכשים ידע תיאורטי נרחב בסוגיות זהות וליווי תהליכי צמיחה אישיים ומעניקה כלים מקצועיים להוביל צוותים ולהנחות קבוצות באופן מקצועי. המשתתפים מתנסים בתהליכים קבוצתיים ולומדים את הבסיס התיאורטי העומד מאחורי התהליכים הללו, תוך חשיפה לכל מרכיבי ההנחיה כגון: ביבליותרפיה, כלים מטפוריים ועוד. כמו כן, הם לומדים על השיטות השונות להנחיית קבוצות, כמו רוג'רס, יאלום, ביון, ברלס ובר און.

 

מתכונת הלימוד

 

היקף הקורס שנתיים אקדמיות והוא כולל התנסות מעשית.

 

המשתתפים לומדים בדרכים שונות בהם למידה קוגניטיבית, למידה המבוססת חוויה בקבוצה ורפלקציה, ולמידה על בסיס התנסות הנחיית עמיתים.

 

נושאי לימוד

 

  • הנחיית יחיד והנחייה בקו
  • חיבור בין תוכן לבין תהליך
  • סוגיות בזהות ובשינוי חברתי
  • מקומו של המנחה בעבודת ההנחיה
  • פיתוח יכולת אמפתיה
  • זיהוי תהליכים בקבוצה
  • פיתוח קשב לסבטקסט    
  • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

המכללה האקדמית ספיר ממוקמת בסמוך לעיר שדרות שבנגב הצפוני. מאז הקמתה המכללה ממשיכה למשוך אליה סטודנטים רבים מכל קצוות הארץ שמגיעים ללמוד ולהתגורר באזור. המוניטין של המכללה, כמקום פתוח, מקבל ומזמין, מאפשר לאנשים רבים להתאהב באזור ורבים מהסטודנטים המשיכו להתגורר בו גם לאחר סיום לימודיהם.

 

במכללה מגוון תכניות ללימודי תואר ראשון, שני או קורסים במסגרת המרכז ללימודי חוץ של המכללה. צוות המרצים והמורים של המכללה מורכב מאנשי מקצוע מנוסים, בעל וותק של שנים רבות בתחומם, אשר פועלים נמרצות לפיתוח הנגב והסביבה.

 

תעודה

 

משתתפים המשלימים את הפרקטיקום והמטלות ועומדים בכל הדרישות הפדגוגיות ובתקנון הלימודים מקבלים תעודת מנחי קבוצות מטעם המרכז ללימודי חוץ של המכללה האקדמית ספיר.

 

 

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית ספיר
Whatsapp Whatsapp