קורס הכשרת מנחי קבוצות במכללה האקדמית ספיר - לימודי חוץ

שירות אישי - צור קשר

המכללה האקדמית ספיר

קורס הכשרת מנחי קבוצות במרכז ללימודי חוץ במכללה האקדמית ספיר

 

קבוצה היא מספר אנשים שיש להם מכנה משותף או שהם נמצאים במקום אחד באותו הזמן. קבוצה יכולה להיות עמיתים לעבודה, חניכים בצופים או כמה אנשים שנבחנים יחד למקום עבודה. קבוצה מעצמה היא אינה דבר אורגני, לאנשים לוקח זמן להשתחרר ולהיפתח, לשתף מעצם ולהקשיב לאחרים, בעיקר כשהקבוצה התאגדה יחד בעקבות עניין רגיש ופרטי.

 

כדי להפוך את הקבוצה לפעילה ומשתפת יש צורך במנחה קבוצה, אחד שיודע לזהות את הנפשות הפועלות ולהפעיל אותן בצורה שתתרום לדינמיקה הקבוצתית. מנחי קבוצות צריכים להיות בעלי הכלים הנכונים והכישורים החברתיים להוביל אחריהם אנשים. לימודי הנחיית קבוצות מתאימים לכל מי שמעוניינים להשתלב בצירי השפעה מרכזיים ולהניע אנשים לשינוי וצמיחה. הלימודים מקנים ידע לשלב בין חשיבה מערכתית וחשיבה תהליכית.

 

תכנית הלימודים

 

קורס הכשרת מנחי קבוצות ביחידה ללימודי חוץ והמשך של המכללה האקדמית ספיר מתקיים תחת הפיקוח של המחלקה ללימודים רב תחומיים של המכללה. תכנית הלימודים משלבת בין הנחייה לתהליכים חברתיים, בין הנחייה אישית להנחיה פוליטית, רוחנית וחברתית.

 

משתתפי הקורס רוכשים ידע תיאורטי נרחב בסוגיות זהות וליווי תהליכי צמיחה אישיים ומעניקה כלים מקצועיים להוביל צוותים ולהנחות קבוצות באופן מקצועי. המשתתפים מתנסים בתהליכים קבוצתיים ולומדים את הבסיס התיאורטי העומד מאחורי התהליכים הללו, תוך חשיפה לכל מרכיבי ההנחיה כגון: ביבליותרפיה, כלים מטפוריים ועוד. כמו כן, הם לומדים על השיטות השונות להנחיית קבוצות, כמו רוג'רס, יאלום, ביון, ברלס ובר און.

 

מתכונת הלימוד

 

היקף הקורס הוא כ - 450 שעות אקדמיות הנפרשות על פני 60 מפגשים  ו - 30 שעות סטאז'. השיעורים מתקיימים אחת לשבוע בשעות הבוקר במשך שנתיים. הלימודים בקורס כוללים שיעורים פרונטאליים לצד למידה מונחית ועצמאית. נוסף על כך, הלימודים כוללים עבודה מעשית (פרקטיקום) שמהווים חלק מרכזי בתוכנית ההכשרה. הקורס מוכר כארבע נקודות זכות לצבירה אקדמית לתואר הראשון וכן כגמול השתלמות לעובדי הוראה.

 

נושאי לימוד

 

  • הנחיית יחיד והנחייה בקו
  • חיבור בין תוכן לבין תהליך
  • סוגיות בזהות ובשינוי חברתי
  • מקומו של המנחה בעבודת ההנחיה
  • פיתוח יכולת אמפתיה
  • זיהוי תהליכים בקבוצה
  • פיתוח קשב לסבטקסט    
  • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

המכללה האקדמית ספיר ממוקמת בסמוך לעיר שדרות שבנגב הצפוני. מאז הקמתה המכללה ממשיכה למשוך אליה סטודנטים רבים מכל קצוות הארץ שמגיעים ללמוד ולהתגורר באזור. המוניטין של המכללה, כמקום פתוח, מקבל ומזמין, מאפשר לאנשים רבים להתאהב באזור ורבים מהסטודנטים המשיכו להתגורר בו גם לאחר סיום לימודיהם.

 

במכללה מגוון תכניות ללימודי תואר ראשון, שני או קורסים במסגרת המרכז ללימודי חוץ של המכללה. צוות המרצים והמורים של המכללה מורכב מאנשי מקצוע מנוסים, בעל וותק של שנים רבות בתחומם, אשר פועלים נמרצות לפיתוח הנגב והסביבה.

 

תעודה

 

המשתתפים שעמדו בדרישות יקבלו תעודת מנחי קבוצות מטעם קולות הנגב והמרכז ללימודי חוץ של המכללה האקדמית ספיר.

 

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית ספיר

ssssssssss

מתוך פורום המכללה האקדמית ספיר

תעודת הוראה בגיל הרך
מיטל
ללא תגובה
מתי נפתח קורס עריכת וידאו?
אלון אומסקי
ללא תגובה
תנאי קבלה לתואר ראשון בכלכלה וניהול
יצחק חברוני
ללא תגובה
למודי חוץ קורסים מקצועיים
אנדריי
ללא תגובה
מטפלת מוסמכת סוג 2
ריטה בטוב
ללא תגובה
מועדים ותהליך הרשמה לקורס CCNA
קובי מארי
ללא תגובה
קורס חשמלאי מוסמך
רפאל
ללא תגובה
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp