רוצה פרטים על הנהלת חשבונות ?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס הנהלת חשבונות - איפה כדאי לך ללמוד?

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על הנהלת חשבונות ? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הנהלת חשבונות - למי מתאים הקורס? כמה זה עולה? איך מתחילים?

בכל ארגון ומשרד זקוקים לעבודתם של מנהלי חשבונות. תפקידם של אנשי מקצוע אלה הוא לערוך רישום ומעקב של פעולות פיננסיות שונות, לוודא שהארגון ממלא את חובותיו הכלכליות כלפי העובדים וכלפי הממשלה, ולפקח על תזרים המזומנים, מאזן ההוצאות וההכנסות.

 

כל בעל עסק או מנהל חברה מעוניין במידע שוטף על מצבו הכלכלי של הארגון, ומכאן הדרישה לאנשי הנהלת חשבונות. מנהלי חשבונות אחראיים, בין השאר, על התיעוד והארגון של מסמכים פיננסיים, כגון: חשבוניות מס זיכוי, חשבוניות מס חיוב, קבלות, מסמכי הפקדות בבנקים, המחאות, תלושי שכר, מודעות מכרז, הצעות מחיר של ספקים ונותני שירותים, דפי תקציב, לוחות מאזן הכנסות והוצאות, ועוד.

 


מנהלי חשבונות אף מחליטים על אופן חלוקת ההוצאות בחברה או בארגון, כך שלא ייפגע תזרים המזומנים של החברה ושהעמידה בתקנות ובמאזנים תישמר. בהמשך, איש המקצוע אף מייצג את הארגון מול רשויות המס במדינה. כיום, נכנסו לתחום הנהלת החשבונות תוכנות חדשות ומערכות מידע עדכניות, שיש להכירן ולדעת כיצד לעבוד איתן, לדוגמא - חשבשבת ופריוריטי.

 

קורס הנהלת חשבונות - לא מתאים לכל אחד


הנהלת חשבונות היא הבסיס לכל עבודה חשבונאית. לימודי הנהלת חשבונות מכשירים את התלמידים לעבוד עם הכלים המקצועיים בתחום ומספק היכרות עם מגוון נושאים כגון: הנהלת חשבונות ממוחשבת, תורת המסחר, דוחות שנתיים, תיעוד, רישום כפול, מאזני בוחן, תלושי שכר, רישום בספרי חשבונות, דוח רווח והפסד, עבודה מול תוכנות מסוג חשבשבת ועוד.

 

לימודי הנהלת חשבונות מיועדים לאלו מכם המחפשים מקצוע נדרש, בעלי עניין בחשבונאות וכספים, ומעוניינים להשתלב בארגונים בתפקיד של מנהלי חשבונות.

 

הנהלת החשבונות מחולקת למספר דרגות:

 

ולמספר תחומים כמו קורס חשבי שכר, קורס מנהלי כספים, חשבים בכירים ועוד.


בסוף קורס הנהלת חשבונות, לאחר קבלת תעודת מנהל חשבונות מטעם בית הספר או המכללה, ומטעם משרד התעשייה, המסחר והתעסוקה, ניתן למצוא עבודה בחברות מגוונות המשתייכות לענפי משק שונים. ניתן לאחר מכן להוסיף וללמוד ייעוץ מס, מנהל עסקים או ראיית חשבון. צבירת הניסיון בעבודת הנהלת החשבונות מעניקה יתרון רב לממשיכים בלימודים רלוונטיים נוספים. לפיכך, הקורס מאפשר לכם לקבל כלים לעבודה שבתורה תתן לכם ניסיון מקצועי, שיעמוד לרשותכם אם תחליטו להתקדם ללימודים גבוהים ולעמדות בכירות יותר.

 

 

מהו משך והיקף הלימודים?


קורס הנהלת חשבונות מקיף כ - 300 עד 350 שעות, ואורכו - בין חמישה לעשרה חודשים. ישנם קורסים בבוקר או בערב אם שני מפגשים בשבוע או מפגש אחד, תלוי במוסד הלימודים ובמסלול שתבחר.

 

למי שמתלבטים בין חשבונאות או הנהלת חשבונות חשוב להביא בחשבון את מכלול הקריטריונים בהחלטה כגון תנאי הקבלה למסלולים, תואר מול תעודה, הקריירה האפשרית אחאי כל מסלול ורמות השכר.

 


כמה זה עולה?


מחירו של קורס הנהלת חשבונות הוא בין 5,000 ל - 7,000 ₪.

היכן לומדים?


בתי ספר רבים ברחבי הארץ מלמדים הנהלת חשבונות לסוגיה. להלן מקצתן:

 

  • המכללה האקדמית ספיר (שער הנגב): במרכז ללימודי חוץ של המכללה האקדמית ספיר מתקיים קורס הנהלת חשבונות סוג 1 + 2, שנערך במתכונת בוקר וערב.

 

  • מכללת לימודית (ירושלים): מתקיים קורס הנהלת חשבונות 1 + 2 שהיקפו 285 שעות, הנערך במסלול בוקר או ערב. לקורס מתקבלים בוגרי 12 שנות לימוד העוברים מבחן כניסה וועדת קבלה. לבוגרים מוענקת תעודה מטעם המכללה ותעודת מקצוע מן המדינה. קיימת אפשרות להשתמש בפיקדון הצבאי, וכן להיעזר במלגות.

 

  • הקריה האקדמית אונו (קריית אונו) - בקריה קיימת יחידה ללימודי תעודה והמשך המציעה מגוון מסלולי לימודים במגוון נושאים ותחומים מבוקשים. ביניהם ניתן למנות קורס הנהלת חשבונות סוג 1+2. היקף המסלול כ - 320 שעות והוא נערך כקורס ערב.

 

  • מישלב (תל אביב, חיפה) - קורסים הינה מכללה המציעה מגוון תחומי התמחות . המכללה לחשבים ומנהלים מציעה מגוון לימודי תעודה. אחד המקצועות בהם מתמחה המכללה הוא חשבונאות מיסים ומנהל. המכללה נמצאת ברחוב ויצמן בתל אביב.

 

  • אוניברסיטת אריאל, לימודי חוץ - מפעילה קורס הנהלת חשבונות 1+2 המכין את משתתפיו לבחינה העיונית ולבחינה המעשית של משרד הכלכלה. המסלול כולל 390 שעות לימוד אקדמיות, והוא נערך פעמיים בשבוע בשעות הערב למשך כעשרה חודשים.

 

  • המכללה המשותפת (מגוון ערים) - במכללה מגוון קורסים ללימודי תעודה וביניהם לימודי הנהלת חשבונות. למכללה סניפים בחיפה, סכנין, כרמיאל, חדרה, נתניה, באר שבע ועוד.

 

  • דיפלומה - בית ספר ללימודי תעודה והסמכה של האוניברסיטה הפתוחה - מעניק תעודה מקצועית מוכרת למסיימים העומדים בדרישות הקורס. ניתן ללמוד לכל שלוש רמות הסיווג במקצוע.

 

זוהי רשימה חלקית של מוסדות לימוד. קיימים עוד בתי ספר שיוכלו להכשיר אתכם בתחום הנהלת החשבונות.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על הנהלת חשבונות ?

רוצה לדעת יותר על הנהלת חשבונות ?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד הנהלת חשבונות
חוות דעת של סטודנטים: הנהלת חשבונות
התקבלו 5 דירוגים בציון ממוצע 5.0 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp