קורס הנהלת חשבונות סוג 1+2 במכללה האקדמית ספיר - לימודי חוץ

שירות אישי - צור קשר
קורס הנהלת חשבונות סוג 1+2 במכללה האקדמית ספיר - לימודי חוץ

קורס הנהלת חשבונות סוג 1 + 2 במכללה האקדמית ספיר - המרכז ללימודי חוץ ולימודי המשך


כל ארגון או חברה המעסיקים עובדים זקוקים למערך הנהלת חשבונות מקצועי ומיומן. הנהלת חשבונות עוסקת ברישום ובניטור של כל הפעילות הפיננסית והעסקית המתרחשת בארגון. לצורך ניהול יעיל ומיטבי של הארגון, מנהלי הארגון זקוקים בכל שלב נתון לנתונים פיננסיים עדכניים המתארים את מצב החברה.

 

מנהלי חשבונות חייבים להיות בקיאים בדרכים המנהלתיות הנכונות לרישום הפעולות הכלכליות בארגונים. נוסף על כך, עליהם לדעת להשתמש בתוכנות מחשב מיוחדות לניהול חשבונות, כמו תוכנת חשבשבת. אין אפשרות לעסוק בניהול חשבונות בלי ללמוד באופן מקצועי את שיטות העבודה ואת הטכנולוגיות הקשורות, ולכן קורס המתאים לדרישות המשק הוא הכרחי. הקורס מיועד לכל המעוניין לרכוש השכלה בתחום.

 

תכנית הלימודים

 

מטרתו של קורס הנהלת חשבונות סוג 1 + 2 במרכז ללימודי חוץ והמשך במכללה האקדמית ספיר היא להכשיר את התלמידים לעסוק בענפי הנהלת החשבונות השונים. תכנית הלימודים בקורס מקנה לתלמיד הן ידע תיאורטי בתחום והן מיומנויות מעשיות. משכך התלמידים לומדים נושאים כמו תורת המסחר והמשק, חישובים מסחריים, חשבונאות פיננסית וחשבונאות מעשית ממוחשבת.

תכנית הלימוד נקבעת בהתאם לתוכנית של משרד הכלכלה ומכשירה את התלמיד למבחני הסיווג לקראת קבלת תואר מנהל חשבונות. המבחן החיצוני שעורך משרד הכלכלה הוא התחנה האחרונה לקראת קבלת תעודת מנהל חשבונות.

 

מתכונת הלימוד

 

היקף הקורס הוא כ - 285 שעות אקדמיות, לפי ההנחיות של משרד הכלכלה. ישנם שני מסלולי לימוד אפשריים – בוקר וערב. הלימודים במסלול הבוקר נמשכים כחמישה חודשים והשיעורים מתקיימים שלוש פעמים בשבוע בשעות הבוקר עד הצהריים. הלימודים במסלול הערב נמשך כשנה והשיעורים מתקיימים פעמיים בשבוע בשעות אחר הצהריים והערב.

 

על מוסד הלימודים

 

המרכז ללימודי חוץ והמשך של המכללה האקדמית ספיר נוסד במטרה לאפשר לכל מי שרוצה לרכוש השכלה ולהתפתח תעסוקתית. מסלולי הלימוד שמתקיימים בו משלבים תיאוריה עם פרקטיקה אשר יחד הן מכשירות את התלמידים לעבודה הלכה למעשה. החטיבה לחשבונאות ולמסים מציע מבחר של קורסים, כמו קורס הנהלת חשבונות סוג 3, קורס חשבי שכר בכירים וקורס הכשרת יועצי מס.

 

תנאי קבלה

 

תנאי הקבלה למסלול להנהלת חשבונות סוג 1 + 2 כוללים: 12 שנות לימוד או תעודה של 11 שנות לימוד ועמידה בבחינת הכניסה במתמטיקה. מועמדים מתאימים מוזמנים לראיון אישי שנערך בפני ועדת הקבלה.

 

תעודה

 

לתלמידים אשר עומדים בכל חובות הקורס מוענקת תעודת סיווג מקצועי, כפוף לעמידה בבחינות הנערכות מטעם משרד הכלכלה. תעודת הסיווג המקצועי מהווה אישור לעבודה במקצוע הנהלת חשבונות.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי הקורס להנהלת חשבונות סוג 1+2 יכולים להשתלב בשוק העבודה, הן במגזר הפרטי והן במגזר הציבורי. קורס זה מעניק יתרון למועמדים למשרות מנהלי חשבונות בארגונים ובמפעלים השונים ומרחיב את ההזדמנויות של כל בוגר. כמו כן, בעלי תעודת גמר מסוג 1+2 יוכלו להמשיך לימודיהם לקראת תעודת גמר מסוג 3. יש לציין כי הניסיון שצוברים הבוגרים בתחום זה מאפשר להם להמשיך ללימודים אקדמאיים בענפים כמו כלכלה, ראיית חשבון, מנהל עסקים ועוד.

 

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית ספיר
Whatsapp Whatsapp