רוצה פרטים על הליוויק?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי הליוויק - הדרכת שחייה במסגרת הידרותרפיה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על הליוויק? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס הליוויק

 

הליוויק היא גישה השייכת לתחום ההידרותרפיה - הטיפול במים, ומיועדת במיוחד לעבודה עם אוכלוסיות הסובלות מנכויות. המטרה בטיפול זה היא ללמד את בעלי הנכות לשחות, כיוון שהתנועה הקלילה יותר במים מאפשרת להם להרגיש עצמאיים. האלמנטים המרכזיים בגישה זו הם מוכנות לאבד שיווי משקל ויכולת מושכלת לקום בחזרה. כל תכנית שיקום כוללת עשרה שלבים המכונים גם 10 נקודות. דרך יישום עשרת השלבים הללו ניתן להגיע להשגת היעדים הטיפוליים.


עשר הנקודות של תכנית הליוויק הן: הסתגלות נפשית, היפרדות מהמדריכים, שליטה בתנועה אלכסונית, שליטה בתנועה ישרה, שליטה בתנועה ארוכה, שליטה משולבת בתנועה, דחיפה כלפי מעלה, שיווי משקל במצב דומם, דאייה במערבולת והתקדמות בעזרת תנועות שחייה בסיסיות.


בתכנית 10 הנקודות העיקרון החשוב ביותר הוא שליטה בתנועה, וזה מהווה בסיס ליישום של חלק נוסף בגישת הליוויק - הטיפול המסוים במים (WST). במים מלמדים את בעלי הנכויות טקטיקות ללמידה מוטורית מערכתית, תוך מילוי משימות כגון שמירה על יציבה, הרפיית שרירים וסיוע לתנועה במילוי משימות מחוץ למים.

שיטת טיפול זו נשענת גם על עקרונות האימון המנחים של הפיזיולוגיה ודרכי הטיפול באוכלוסיות מגוונות. טיפול זה במים מתאים במיוחד לצורך שיקום נוירולוגי וברפואת ילדים. העבודה של המטפל בטכניקה זו כוללת זיהוי של יכולות ומגבלות אצל הלקוחות, וניתוחם למטרת בניית תכנית התערבות מערכתית, שעניינה להרחיב את יכולות התנועה ולשפר את הביצועים שלהם.

  

תכנית הלימודים בקורס

 

המשתתפים בקורס לומדים על ההשפעה שיש לתכונות המסוימות של המים על גוף האדם בעת השהייה בבריכה הטיפולית. נלמדים כללי בטיחות לעבודה טיפולית במים ולהתנהלות בתוך הבריכה. המשתתפים רוכשים מיומנויות המסייעות להם לתמוך במטופלים בעת השחייה במים, והם לומדים להעביר תהליך הכולל את עשר הנקודות המהוות את השיטה. הקורס מעודד פיתוח של כלי עבודה יצירתיים עם לקוחות בכל טיפול הידרותרפיה בהתאם לצרכים שונים של מטופלים.
 

קהל יעד

 

הקורס מיועד בדרך כלל לפיזיותרפיסטים, למטפלים בהידרותרפיה ולמנחי שחייה, המעוניינים להכשיר עצמם בהוראת שחייה לאנשים עם צרכים מיוחדים, אם באופן פרטני ואם במסגרת קבוצתית. אהבה למים היא תנאי הכרחי להשתתפות בקורס. לקורס טיפולי מתקדם מתקבלים אנשים שכבר עוסקים בהידרותרפיה לפחות שנתיים, והם בעלי הסמכה וניסיון מוכחים, שעברו קורס הליוויק בסיסי.

 

מתכונת הלימוד

 

הקורס כולל כ - 40 שעות אקדמיות. בבית איזי שפירא ניתן להשתתף בקורס המחולק לארבעה מפגשים, הנמשכים משעות הבוקר עד שעות אחר הצהריים. קבוצות המונות לפחות שמונה מטפלים, יכולות להזמין קורס באופן מיוחד. 


תנאים לקבלת תעודה


על מנת לזכות בתעודת גמר יש להשתתף בכל המפגשים באופן פעיל (100% נוכחות), ולעבור מבחן גמר מעשי. התעודה הניתנת למסיימים בהצלחה היא תעודה מטעם ארגון ההליוויק הבינלאומי.

עלות הקורס

 

עלות הקורס עומדת על כ - 2,000 שקלים, ולזאת יש להוסיף דמי הרשמה של 400 ש"ח.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על הליוויק?

רוצה לדעת יותר על הליוויק?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד הליוויק

התאמה לתפקיד מרפא/ת אלטרנטיבי/ת

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

חוות דעת של סטודנטים: רפואה משלימה

התקבלו 98 דירוגים בציון ממוצע 4.4 מתוך 5

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp