קורס ייעוץ מס במרכז לימודי חוץ במכללה האקדמית ספיר

שירות אישי - צור קשר
קורס ייעוץ מס במרכז לימודי חוץ במכללה האקדמית ספיר

קורס להכשרת יועצי מס במכללה האקדמית ספיר במרכז ללימודי חוץ והמשך


כל הידע בענף המיסים


מעריכת תיאום מס ללקוחות פרטיים ועד לתכנון אסטרטגי בתחום תשלומי המיסים לארגונים גדולים, יועצי מס נמצאים בצומת מרכזי בשוק העסקי ושירותיהם נחוצים במיוחד. הם נדרשים לסייע ולהעניק ייעוץ וכן מייצגים עמותות ותאגידים כגורם בר סמכא.


המרכז ללימודי חוץ והמשך של המכללה האקדמית ספיר מציע לעובדים בתחומי החשבונאות והכספים שמעוניינים לקדם את הקריירה ללמדו בקורס יועצי מס. המסלול מספק את מגוון הכלים והידע שדרושים להשתלבות בתחום מבוקש זה. תכנית זו מפוקחת ומאושרת על ידי מועצת יועצי המס והיא מכינה את התלמידים לקראת בחינות ההסמכה של גוף זה לקבלת הכשרת יועצי המס.

 


תכנית הלימודים

 

הקורס בנוי מארבע מודולות:

 

הנהלת חשבונות: הסטודנטים לומדים נושאים רלוונטיים בהנהלת חשבונות כגון רישום, ייצור, תשלומים, רווחים, עסקאות ועוד.

 

חישובים מסחריים: נלמדים חישובים מסחריים כלכליים ונושאים כגון ריבית, לוחות סילוקין, חישוב ארנונות, ניכוי שטרות ועוד.

 

ידיעה מסחרית כללית: הסטודנטים לומדים על צורות בעלות על עסקים, קנייה ומסירה של טובין, ייסוד עסקים, הובלה והחסנה של טובין וכן מונחים במסחר, תעשייה, ביטוח ובנקאות.

 

ביקורת חשבונאות: נלמדים נושאים כגון נוהל הביקורת, ניירות עבודה ומבדקים פנימיים.


מתכונת הלימוד


הקורס נפרש על פני כשנתיים. שיעורים מתקיימים בשלושה ימים במהלך השבוע, מתוכם שני ערבים ובוקר יום שישי. חיילים משוחררים יכולים ללמוד על חשבון הפיקדון הצבאי במסלול זה.


נושאי הלימוד


בין הנושאים הנידונים במסגרת הקורס:

 

 • דיני מיסים לייעוץ מס
 • קניית טובין ומסירתם
 • קבלנים ושיטות דיווח
 • צורת בעלות על עסקים
 • יסודות ביקורת חשבונאות
 • חישובים מסחריים כלליים    
 • חלוקת רווחים
 • מיסוי בינלאומי
 • חישוב ארנונות
 • הקמת שותפויות
 • תקבולים ותשלומים   
 • ועוד


סגל הוראה


בין מרצי התכנית: יועץ מס מוסמך ורואה חשבון שהוא גם יועץ כלכלי; רואה חשבון שהוא סגן פקיד השומה הראשי של רשות המיסים במחוז הדרום; רואת חשבון בעלת ניסיון רב שנים בתחומי ניהול הכספים והוראה בקורסים בתחום החשבונאות; גובה ראשי מנהל של מחלקת גבייה במיסוי מקרקעין ברשות המס; ומרצים נוספים.


על מוסד הלימוד


ביחידה ללימודי חוץ של המכללה האקדמית ספיר אפשר ללמוד בעוד תכניות הכשרה בתחום הפיננסי. בין המסלולים נכללים קורס חשבי שכר בכירים, קורס הכשרת דירקטורים, קורס הנהלת חשבונות סוג 3, קורס ניהול עסקי ויזמות, קורס שוק ההון ומסלולי לימוד נוספים.


תנאי קבלה


התכנית מתאימה למנהלי חשבונות סוג 2, להנדסאי תעשייה וניהול, לאקדמאים בתחומי החשבונאות ולסטודנטים ללימודי כלכלה יישומית וניהול במכללה האקדמית ספיר. במסגרת תנאי הקבלה לקורס, המועמדים צריכים להיות בוגרי 12 שנות לימוד לפחות ולהציג זכאות לבגרות במתמטיקה, בגרות באנגלית ובגרות בלשון ברמת 3 יחידות לימוד.


תעודה


משתתפים שעומדים בכל הדרישות והמטלות בקורס ניתנות תעודות גמר על ידי המרכז ללימודי חוץ של המכללה האקדמית ספיר. לאחר תום הקורס יש לעבור מספר מבחנים חיצוניים שעורכת מועצת יועצי המס. לאחר מכן, הם צריכים להשלים התמחות במשרדי יועצי מס או רואי חשבון לתקופת של כשנה (40 שעות שבועיות). למי שעוברים בהצלחה את כל הבחינות ואת ההתמחות ניתן רישיון יועצי מס (תעודת יועץ מס מורשה).

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית ספיר
Whatsapp Whatsapp